Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościNowy ŚwiatŻycie szkoły

8 kwietnia 2022 roku – „Matematyka w praktyce” w klasie 2c

W piątek, 8 kwietnia, w klasie 2 c odbyły się zajęcia „Matematyka w praktyce”, połączone z edukacją plastyczną.
Wcześniej nauczycielki przygotowały artykuły plastyczne, potrzebne do wykonania kartek świątecznych dla seniorów z Domu Opieki Społecznej oraz wielkanocnych pracy plastycznych – Koszyka z kurczaczkiem w technice origami płaskie z koła. Zadaniem przygotowawczym dla dzieci było wycięcie z ćwiczeń monet i banknotów, które były później wykorzystane w czasie zajęć.
Do wykonania zaplanowanych prac plastycznych uczniowie potrzebowali materiałów – kartek, kółek, ozdób – które musieli zakupić w przygotowanym przez panie sklepiku klasowym.  Żeby dokonać zakupów dzieci musiały zdecydować, czego potrzebują, policzyć ile za to zapłacą i ile dostaną reszty z  pieniędzy, które mieli przygotowane wcześniej. Dzięki temu doskonaliły technikę dodawania,  odejmowania, mnożenia, dzielenia oraz operacji matematycznych na pieniądzach, które np. musiały rozmienić na drobne.
Odpoczynkiem od zadań matematycznych było wykonanie z zakupionych materiałów pięknych prac plastycznych.
W czasie zajęć wszyscy doskonale się bawili 🙂

Na zdjęciach uczniowie klasy 2c i ich prace.

Skip to content