Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

8 listopada 2022 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 83

Witamy w kolejnym Tygodniku. Jak zwykle mamy dla Was kilka książek, które chcemy polecić Waszej uwadze.
Rozpoczynamy od historii borsuka i skunksa…
Skunks jest najgorszym możliwym towarzyszem dla Borsuka, cichego mineraloga i samotnika. Kiedy ekstrawertyczny i towarzyski Skunks zostaje jego współlokatorem, wszystko wywraca się do góry nogami. Czy ta dziwaczna i niedopasowana para ma szansę na spokojne życie i może nawet na… przyjaźń?
Proponujemy przeczytanie obu tomów tej zabawnej powieści.
Chcemy zwrócić Waszą uwagę na nową serię, która pojawiła się w księgarniach – jej bohaterką jest Lottie Brooks. 12 latka, której życie oficjalnie się skończyło… Najlepsza przyjaciółka wyjechała, Instagram pokazuje tylko 13 obserwatorów, a Lottie właśnie odkryła, że nadal jest zbyt płaska, by nosić stanik z miseczką A! W dodatku rodzice próbują ją pocieszyć happy mealem! TOTALNY OBCIACH.
Na szczęście w życiu dziewczyny pojawia się SEKRETNY PAMIĘTNIK…
Na koniec zapraszamy Was do sięgnięcia po serię, która niewątpliwie stanie się kolejnym bestselerem czytelniczym autorstwa Martina Widmarka znanego młodym czytelnikom z książek o Mai i Lassem czy Nelly Rapp. Tym razem poznajemy rodzinę Janssonów.
Ciepłe, zabawne powieści spodobają się poczatkującym czytelnikom jak i całym rodzinom. Idealne do wspólnego głośnego czytania (i głośnego śmiania).
Na zdjęciach proponowane książki.
Skip to content