Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościKonkursyOsiągnięciaWydarzeniaŻycie szkoły

Osiągnięcia w roku szkolnym 2017/2018

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny czworo naszych uczniów otrzymało wyróżnienie. Są to Michał Niemirski, klasa 2a; Antoni Szymański, klasa 3a; Leon Poleganow, klasa 4a oraz Karol Kurzyp, klasa 5a.

Focus – Spring 2018

22 marca w naszej szkole odbyła się kolejna już edycja ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego: Focus – Spring 2018. Konkurs sprawdza wiedzę leksykalno-gramatyczną jak również wiedzę dotyczącą krajów anglojęzycznych. Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Focus, a szkolnym koordynatorem p. Magdalena Mocarska.

Z naszej szkoły najwyższe wyniki osiągnęli:

z klas 4:
Eryk Felczerek
Julia Matejczuk
Filip Bidelski

z klas 5:
Olga Spyrka
Karol Kurzyp
Stanisław Przybył

z klas 6:
Stanisław Zdanowski
Krystyna Turska
Wiktor Bogusławski

Eko – Planeta

Dwoje uczniów – Emilka Wysocka – Zańko z klasy 5c oraz Filip Gierymski z klasy 3a otrzymali dyplomy za bardzo dobry wynik uzyskany w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko – Planeta. Wyróżnienie w tym konkursie uzyskał Karol Kurzyp z klasy 6a.

VII Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich w Taekwondo Olimpijskim (Puchar Polski)

Jakub Smoliński, uczeń klasy 1b wywalczył II miejsce w swojej kategorii wiekowej i wagowej podczas VII Mistrzostw Gór Świętokrzyskich w Taekwondo Olimpijskim (zawody zaliczane do Pucharu Polski). W zawodach rywalizowało ponad 600 zawodników reprezentujących 57 klubów z Polski, Słowacji i Białorusi.

Alfik Humanistyczny

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny trzynaścioro uczniów uzyskało wynik bardzo dobry.

Są to:

Matylda Daba Diouf, klasa 3a
Justyna Pietrzak, klasa 3a
Antoni Szymański, klasa 3a
Zofia Zdanowska, klasa 3a
Leon Poleganow, klasa 4a
Janna Sawa, klasa 4a
Zofia Kozak, klasa 4b
Julia Matejczuk, klasa 4b
Lena Gajewska, klasa 4b
Maja Dołęga, klasa 4b
Karol kurzyp, klasa 5a
Zofia Zdonek, klasa 6b
Wiktor Bogusławski, klasa 6b

Alfik Matematyczny

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny dwoje uczniów uzyskało wynik bardzo dobry a jeden uczeń wynik dobry.

Są to:

Wynik bardzo dobry:
Justyna Pietrzak, klasa 3a
Kacper Spyrka, klasa 6a

Wynik dobry:
Antoni Szymański, klasa 3a

Turniej o Puchar Niepodległości w Piłce Wodnej

Maks Szadurski, uczeń klasy 5b wraz ze swoim zespołem zdobył I miejsce na Turnieju o Puchar Niepodległości w Piłce Wodnej, który odbył się w Myśliborzu w dniach 10 – 12 listopada 2017 roku.  Max trenuje piłkę wodną w Pałacu Młodzieży od 2 lat.

Świętokrzyska Olimpiada Taekwondo

Uczeń klasy 1b, Jakub Smoliński zdobył brązowy medal w konkurencji ,,mini kyourugi,, w kategorii wiekowej 7 – 8 lat, podczas Świętokrzyskiej Olimpiady Taekwondo.

Jakub jest zawodnikiem Centrum Walki Warszawa przy ulicy Ludnej.

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w Taekwondo

Uczeń klasy 1b, Jakub Smoliński uczestniczył w Otwartych Mistrzostwach Mazowsza w Taekwondo, w konkurencji sprawnościowej, w kategorii wiekowej 7 – 8 lat. Jakub zdobył brązowy medal w konkurencji dollyo chagi na czas.

Jakub jest zawodnikiem Centrum Walki Warszawa przy ulicy Ludnej.

IV Hiszpańskojęzyczy Konkur Plastyczny „Mi familia y yo”

Artur Nowak, uczeń klasy 4b zdobył III miejsce w IV Hiszpańskojęzycznym Konkursie Plastycznym „Mi familia y yo”. Konkurs organizowała Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Warszawy – Wesołej.

Konkurs Ortograficzny „Z ortografią za pan brat”

 

I miejsce oraz tytuł „Mistrza Ortografii” w Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych m. st. Warszawy „Z ortografią za pan brat” zdobył Franek Piotrowski, uczeń klasy 3a. III miejsce w tym konkursie zdobył Antek Szymański, uczeń klasy 3a. Aby zakwalifikować się do konkursu obaj uczniowie brali udział w konkursach dzielnicowych. Obaj zajęli wówczas I miejsce. Jesteśmy dumni z tak znaczących osiągnięć naszych uczniów!

„II Festiwal Piosenki Obcojęzycznej”

 

Grupa uczniów naszej szkoły wywalczyła II miejsce na „ II Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej”. Wystąpili uczniowie klas trzecich. Uczniowie śpiewali piosenkę z filmu „La La Land” – „City of Stars”.

Konkurs zorganizował Zespół Szkół nr 60.

Nasz zespół:
3A Zosia Zdanowska
Piotrek Augustyn

3B Nikola Jarzyna
Tosia Ukalska
Fryderyk Flasza
Kuba Berk

3C Eryk Wojtyszko
Maria Krzywicka

Mała Olimpiada Matematyczna 

Antek Szymański, uczeń klasy 3a otrzymał wyróżnienie w warszawskim konkursie matematycznym „Mała Olimpiada Matematyczna” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy. Do uczestnictwa w tym konkursie Antek zakwalifikował się poprzez zdobycie II miejsca w dzielnicowym konkursie Wzorowy Matematyk.

Warszawska Olimpiada Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim

Kuba Smoliński z klasy 1b wywalczył I miejsce w kategorii Żak podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim WOM na Warszawskich Bielanach.

Dzielnicowy konkurs Wzorowy Matematyk

Antoni Szymański, uczeń klasy 3a zdobył II miejsce w dzielnicowym konkursie Wzorowy Matematyk pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Antek uczestniczył w uroczystym wręczeniu nagród, które odbyło się w organizującej konkurs Szkole Podstawowej nr 158.

Dzielnicowy konkurs Mistrz Ortografii

Trójka uczniów klasy 3a: Justyna Pietrzak, Antoni Szymański i Franciszek Piotrowski zdobyli równorzędne I miejsce w dzielnicowym konkursie Mistrz Ortografii pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Szkole Podstawowej nr 158, która była organizatorem konkursu.

Śródmiejska Olimpiada Młodzieży 2017/2018 – szachy

 

W kolejnej edycji Śródmiejskiej Olimpiady Młodzieży 2017/2018 w szachach drużynowych I miejsce zdobyła drużyna naszej szkoły w składzie: Justyna Pietrzak, klasa 3a; Jan Kwiatkowski, klasa 4a; Maciej Ogrodziński, klasa 5a; Piotr Kubaszewski, klasa 5c.

Śródmiejska Olimpiada Młodzieży

LI Warszawska Olimpiada Młodzieży

Uczeń klasy 6a, Kacper Sieńkowski zdobył tytuł Mistrza i I miejsce w indywidualnych biegach przełajowych na dystansie 1000m podczas Śródmiejskiej Olimpiady Młodzieży, a następnie V miejsce w tej samej konkurencji LI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Kacper będzie reprezentował Warszawę podczas Mazowieckiej Olimpiady Młodzieży.

III Przegląd Artystyczny Dzieci i Młodzieży

 

Uczennica klasy 5c, Maria Kaczmarzyk otrzymała nagrodę w kategorii wokalnej w III Przeglądzie Artystycznym Dzieci i Młodzieży z Okazji Rocznicy Powstania Warszawskiego – „Warszawo ma…”. Konkurs organizowany był przez MDK Ochota oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

„Karta świąteczna” – konkurs międzyszkolny

  

Rozstrzygnięty został konkurs międzyszkolny „Karta świąteczna” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 210. Nasi uczniowie zdobyli w nim następujące nagrody: I miejsce – uczeń klasy 1b, Jakub Smoliński, II miejsce – uczennica klasy 4a, Helena Kowalczyk oraz uczeń klasy 1a, Piotr Wykrętowicz, III miejsce – uczeń klasy 1b, Patryk Guz. Otrzymaliśmy również 4 wyróżnienia: Zoja Nikitiuk z oddziału przedszkolnego, Jan Szurik z klasy 1b, Julia Matejczuk oraz Zofia Kozak z klasy 4b.

„Świąteczne drzewko” – konkurs międzyszkolny

 

Uczniowie klas 1 – 3 wzięli udział w konkursie międzyszkolnym, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 220, „Świąteczne drzewko” i zdobyli w nim wiele nagród. I miejsce zdobył uczeń klasy 3b, Fryderyk Flasza. Dwa równorzędne II miejsca przyznano uczennicy klasy 1b, Ninie Wojciechowskiej i uczniowi klasy 3b, Michałowi Kowalskiemu. Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Łuka, Zofia Karczewska i Krystian Polkowski z klasy 1a, Aram Plich z klasy 1b oraz Cezary Rudnik z klasy 3c.

Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów

 

W MDK Muranów odbył się finał konkursu plastycznego w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów. Uczniowie naszej szkoły zdobyli znaczną ilość nagród i wyróżnień w różnych kategoriach wiekowych. Wśród uczniów klsa 1 – 6 Aleksandra Dąbrowska z klasy 5 b zdobyła Złotą Wenę a Jakub Augustyn z klasy 3a otrzymał wyróżnienie.

W konkursie recytatorskim w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów wyróżnienia otrzymały uczennice klas trzecich: Maria Krzywicka, klasa 3c, Justyna Pietrzak, klasa 3a oraz Zofia Zdanowska, klasa 3a.

Mistrzostwa Dzielnicy Śródmieście w Unihokeju

 

W dniach 24 – 27.10.17 odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Śródmieście w Unihokeju. Turniej obfitował w nieoczekiwane zwroty akcji. Po pięknej, sportowej walce nasza drużyna zajęła II miejsce.

Reprezentowali nas: Kacper Sieńkowski, 6a, Jakub Gruszczyński, 6a, Wojtek Nguyen, 6a, Stanisław Woźniak – Kajak, 6a, Nikodem Sławiński, 6b, Maksymilian Zieliński, 6b, Alan Kruk, 6b, Maciej Fronczak, 6b, Dawid Modrzejewski, 5a, Jeremi Sawa, 5a, Maksymilian Szadurski, 5b, Jacek Kuśmierski, 5b oraz Jan Kwiatkowski, 4a.

Skip to content