Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatOgłoszeniaSmolnaWolontariat

Paczka świąteczna dla Libanu- budynek A i B

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,
nasza szkoła nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Szkoły dla Pokoju i została poproszona o przygotowanie kartek świątecznych i drobnych prezentów dla 65 dziewczynek i młodych kobiet w sierocińcu w Libanie w wieku od 4 do 23 lat. Wolontariuszka ze stowarzyszenia odwiedzi 14 listopada wybrane klasy w budynku A, natomiast w budynku B Pani została zaproszona na Dzień Wolontariusza 5 grudnia. Wówczas opowie uczniom o sytuacji dziewczyn w sierocińcu oraz o swoich działaniach w ramach wolontariatu.
Sprawa jest dosyć pilna bo czasu niewiele ale liczymy na Wasze zaangażowanie i wierzymy, że się uda:)

Co zbieramy i do kiedy?
1. Kartki świąteczne z kopertą (wykonane samodzielnie lub gotowe) do 14 listopada. W tygodniu 14-18 listopada uczniowie z pomocą nauczycieli językowców napiszą życzenia i kilka słów od siebie do konkretnej dziewczynki.

2. Przybory szkolne/biurowe – zeszyty, notesy, segreagotory+kartki, kolorowe karteczki biurowe, kolorowanki, kredki, flamastry, długopisy, piórniki, ołowki, temperówki, gumki do ścierania, bloki rysunkowe, kolorowy papier do wycinania, nożyczki itp.
3. Coś słodkiego- a konkretnie cukierki krówki. Mogą być w paczkach, mogą być na wagę. W zależności od tego ile będzie podzielimy i dodamy do każdej paczki.
4. W sierocińcu większość dziewczynek jest w wieku dojrzewania i są ogromne braki środków higienicznych dlatego prosimy o podpaski i tampony. Zapakujemy to oddzielnie.
5. Jeśli ktoś może to prosimy o folię celafonową do pakowania prezentów i kolorowe wstążki/tasiemki.

Przybory szkolne, cukierki krówki, podpaski, tampony, folię i wstążki zbieramy do 17 listopada. W budynku A wszystkie rzeczy prosimy przynosić do Pani Małgosi Mańkowskiej do biblioteki natomiast w budynku B do Pani Agnieszki Bornus do pokoju nauczycielskiego.

Mamy ogromną nadzieję, że zdołamy zebrać sporo rzeczy i wówczas 19 listopada w sobotę w budynku B odbyłoby się wspólne pakowanie prezentów.
Ogłoszenie odnośnie zapisów chętnych osób do pakowania zostanie zamieszczone po 11 listopada. Liczba osób będzie zależna od tego ile zbierzemy przyborów do zapakowania.

Z góry dziękujemy za zaangażowanie,
Małgorzata Mańkowska i Agnieszka Bornus

Skip to content