Wydarzenia – rok szkolny 2016/2017

23 czerwca 2017 roku – zakończenie roku szkolnego

Kolejne wakacje przed nami. Uczniowie kończący rok szkolny spotkali się z Panią Dyrektor, nauczycielami oraz rodzicami na wspólnej uroczystości, podczas której otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz dyplomy i nagrody zdobyte w licznych konkursach.

Obejrzeliśmy też wakacyjny program artystyczny przygotowany przez klasy trzecie i szóste oraz chór szkolny. W radosnym nastroju opuściliśmy szkolne mury. Pełni energii wrócimy tu we wrześniu.

19 czerwca 2017 roku – Master Chef, druga edycja

W ramach zajęć profilaktycznych „Jem smacznie i zdrowo ” prowadzonych przez panią Natalię Radajewską odbyła się druga edycja konkursu Master Chef. Tym razem uczestnicy mieli za zadanie wykonać sałatkę jarzynową podaną na pieczywie. Wszyscy świetnie się bawili a wykonane sałatki były pyszne.

I miejsce zajęła Lena Głowacka z klasy 2c, II miejsce Justyna Szykula z klasy 2c, III miejsce Maks Krzyzewski z klasy 2c. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania w formie dyplomu.

12 czerwca 2017 roku – Mistrz Tabliczki Mnożenia

W konkursie Mistrz Tabliczki Mnożenia wzięło udział 20 uczniów z klas drugich i trzecich.
Na poziomie klas drugich
Mistrzem Tabliczki Mnożenia został
Dominik Kalinowski – klasa 2b
Wicemistrzem – Franciszek Piotrowski – klasa 2a
Na poziomie klas trzecich
Mistrzem Tabliczki mnożenia została
Helena Kowalczyk – klasa 3a
Wicemistrzem – Karina Felczerek – klasa 3a

Gratulujemy!

12 czerwca 2017 roku – Mistrz Ortografii

W konkursie Mistrz Ortografii udział wzięło 15 uczniów klas 2 i 3.
Na poziomie klas 2 Mistrzem Ortografii został
Franciszek Piotrowski z klasy 2a
Wicemistrzem Ortografii została
Justyna Pietrzak z klasy 2a
Na poziomie klas 3 Mistrzem Ortografii został
Maciej Koniarski z klasy 3a
Wicemistrzem Ortografii została
Julia Matejczuk z klasy 3b

Gratulujemy!

12 czerwca 2017 roku – dziesiąte „Spotkanie z muzyką”

Ostatni tegoroczny koncert, z którym przyjechali do nas artyści Filharmonii Narodowej miał tytuł „Między dźwiękami – trio fortepianowe”. Słuchacze byli świadkami interesujących rozmów prowadzonych przez dobrze znane instrumenty strunowe. Były to przeważnie wesołe i pełne humoru pogawędki na dwa lub trzy głosy. W rolach głównych: skrzypce, fortepian i wiolonczela.

12 czerwca 2017 roku – „Skąd ta książka?” – konkurs czytelniczy

Wyniki konkursu czytelniczego „Skąd ta książka?”, organizowanego przez bibliotekę:
I miejsce
Izabela Skoczek, klasa 6c
II miejsce
Aleksandra Szybisty, klasa 6b
Zuzanna Dębowska, klasa 6b
III miejsce
Igor Keplin, klasa 6c

Gratulujemy!

9 czerwca 2017 roku – sukces sportowy

Drużyna naszej szkoły zdobyła II miejsce w dzielnicowych zawodach w dwa ognie usportowione, organizowanych przez SP 34.

Gratulujemy!

8 czerwca 2017 roku – Olimpus z języka angielskiego

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Olimpus z języka angielskiego dla klas 1 – 3  czworo uczniów z naszej szkoły otrzymało dyplomy laureata. Są to: Justyna Pietrzak z klasy 2a, Maria Krzywicka z klasy 2c, Kaja Późniak oraz Szymon Markowski, oboje z klasy 3a.

Gratulujemy!

6 czerwca 2017 roku – spotkanie autorskie

W ramach spotkań autorskich gościliśmy u nas panią Monikę Oworuszko, autorkę książek dla dzieci „Walenty i spółka”. serii kryminałów dietetycznych. Śledząc losy bohaterów, poznajemy zasady zdrowego odżywiania. Humor, barwne postacie i wartka akcja gwarantują dobrą zabawę.

Pani Monika spotkała się z klasami, aby opowiedzieć o swoich książkach i zachęcić do czytania oraz zdrowego odżywiania. Uczniowie mieli możliwość zadać autorce pytania a po spotkaniach otrzymać autograf.

5 czerwca 2017 roku – „Festiwal Piosenki Obcojęzycznej”

Grupa uczniów naszej szkoły wywalczyła I miejsce na „Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej”. Wystąpili uczniowie klasy 3a: Weronika Błachnio, Helena Kowalczyk, Karina Felczerek, Janna Sawa i Leon Poleganow. Zaśpiewali piosenkę Bette Midler pt „The Rose”. Konkurs zorganizował Zespół Szkół nr 60.

Gratulujemy!

2 czerwca 2017 roku – Dzień Sportu

Corocznie, w czerwcu odbywa się w naszej szkole Dzień Sportu. Nie mogło go nie być i w tym roku. Uczniowie wzięli udział w licznych konkurencjach sportowych, w których mogli sprawdzić swoją siłę, zwinność czy skoczność. Jak zawsze był to dzień pełen radości i zabawy.

1 czerwca 2017 roku – Święto Szkoły

Za nami dzień bardzo bogaty w wydarzenia. Dzień Dziecka, Święto Szkoły a jednocześnie zwieńczenie tegorocznych działań w ramach projektu „Różnorodność, która nas wzbogaca”.

Rozpoczęliśmy od przyznania nagród w XVII edycji Konkursu Twórczości Dziecięcej, tradycyjnie przez nas organizowanego. Przyznaliśmy też już po raz dziewiąty Order Dobroci. W tym roku posiadaczami tego zaszczytnego wyróżnienia zostali Matyla Daba Diouf z klasy 2a oraz Wojtek Quang Nguyen z klasy 5a. Wojtek jest uczniem, który jako pierwszy w historii tej nagrody, zdobył Order Dobroci po raz drugi.

Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się na warsztaty przygotowane przez naszych gości z Japonii. Każda z klas brała udział w trzech różnych tematycznie warsztatach. Były to: kaligrafia japońska, origami, judo, soroban (matematyka po japońsku), rozgrywki w go oraz wykład na temat Mongolii. Wszyscy uczestniczyli też w koncertach zagranym na tradycyjnych instrumentach japońskich oraz w wykładach o zwyczajach Dnia Dziecka w Japonii. Po zakończonych warsztatach wraz z naszymi gośćmi udaliśmy się na degustację potraw państw azjatyckich, przygotowaną przez rodziców. Każda z klas przygotowała swoje stanowisko poświęcone wylosowanemu krajowi azjatyckiemu. Podczas degustacji mogliśmy spróbować potraw takich państw jak Nepal, Kambodża, Filipiny czy Kirgistan, ale także bardziej znanych jak Japonia, Chiny czy Mongolia. Jednocześnie na boisku szkolnym powstawały figury dwóch smoków, budowane i ozdabiane przez uczniów. Klasy 4 – 6 przygotowały Smoka Wawelskiego, oddział przedszkolny i klasy 1 – 3 smoka chińskiego. Zwieńczeniem całego dnia było wspólne zdjęcie z powstałymi smokami.

Całości towarzyszyła wystawa książki japońskiej w bibliotece, wystawa makiet budowli azjatyckich w sali gimnastycznej oraz prezentacja zdjęć z archiwów domowych naszych uczniów, przedstawiająca ich wyprawy do państw azjatyckich.

Tegoroczny Dzień Dziecka pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej na długo. Pragniemy podziękować Rodzicom, za ogromną pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

1 czerwca 2017 roku – wyniki Konkursu Twórczości Dziecięcej

Tradycyjnie w dniu Święta Szkoły zostały ogłoszone wyniki już  XVII edycji Konkursu Twórczości Dziecięcej  pn. Dzieci książęta uczuć, poeci, myśliciele. Celem międzyszkolnego konkursu jest upowszechnianie Korczakowskich praw dziecka, a także rozwijanie zdolności, kreatywności i zainteresowań uczniów.
W tym roku tematyka Konkursu związana była z myślą przewodnią szkolnego projektu pn. Różnorodność, która nas wzbogaca, którego realizacja ma na celu budzenie ciekawości i chęci poznania innych kultur oraz  uczenie otwartości i umiejętności dialogu.
W konkursie wzięli udział uczniowie z warszawskich szkół podstawowych.

W ramach XVII edycji Konkursu Twórczości Dziecięcej  odbył się:

  • konkurs plastyczny dla kl. 0-3
  • konkurs języka angielskiego kl.0-3
  • konkurs plastyczny dla kl. 4-6
  • konkurs języka angielskiego kl.4-6
  • konkurs literacki dla kl. 4-6
  • konkurs multimedialny dla kl. 4-6

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Konkursie, a laureatom i ich opiekunom  serdecznie gratulujemyJ.  Już dzisiaj zapraszamy do udziału w XVIII edycji Konkursu.

Wyniki: wyniki_konkursu_2017_

1 czerwca 2017 roku – tytuł szkolnej powieści

W trakcie maratonu filmowego przeprowadzony został konkurs na tytuł dla szkolnej powieści (pisanej z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, od września przez klasy 4 – 6). Uczestnicy wrzucili karteczki ze swoimi pomysłami do urny.  Przewodniczący klas wybrali zwycięski tytuł.

Konkurs wygrała Marianna Sokołowska – Ciszewska z klasy 5b.

Tytuł zaproponowany przez Mariannę: „Bliźniakowy zawrót głowy”

30 maja 2017 roku – spotkanie z panią Małgorzatą Strzałkowską

Uczniowie klas 1 – 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką, panią Małgorzatą Strzałkowską.  Autorka opowiadała jak powstają książki, przedstawiała pracę autora i ilustratora, mówiła o swojej twórczości a także odpowiadała na pytania czytelników.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Rady Rodziców.

26 maja 2017 roku – czytamy z okazji Dnia Mamy

W tym roku, uczniowie klas 1 – 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego postanowiły w nietypowy sposób uczcić Dzień Matki. Na zaproszenie Małego Samorządu chętne mamy czytały dzieciom wybrane „Baśnie azjatyckie”. Akcja była także nawiązaniem do realizowanego właśnie przez społeczność uczniowską projektu „Różnorodność, która nas wzbogaca”, przybliżającego nam kulturę krajów azjatyckich. Spotkania odbyły się w czytelni szkolnej.

Bardzo dziękujemy wszystkim mamom, które wzięły udział w tej akcji.

24 maja 2017 roku – łucznictwo japońskie

Uczniowie klas szóstych i czwartej spotkali się na warsztatach poświęconych prezentacji sztuki łucznictwa japońskiego. Prowadzący, pan Witold Rychłowski, bardzo ciekawie opowiadał o zasadach związanych z tym sportem, ale przekazał także dużo informacji o samej Japonii. Uczniowie dowiedzieli się min. w jaki sposób prawidłowo kłaniać się po japońsku i jaki ukłon należy się w zależności od sytuacji i osoby której się kłaniamy. Prawie dwugodzinne warsztaty minęły błyskawicznie. Od razu też pojawiły się prośby o kolejną wizytę i praktyczny pokaz strzelania z łuku japońskiego.

Warsztaty odbyły się dzięki pomocy Rady Rodziców w ramach realizowanego przez nas projektu „Różnorodność, która nas wzbogaca”.

22 maja 2017 roku – „Dzieci – dzieciom”

Kolejny raz w tym uczniowie klas młodszych spotkali się ze swoimi kolegami z klas starszych w ramach akcji „Dzieci – dzieciom”. Tym razem spotkanie poświęcone było grom i zabawom integrującym, które przygotowali sami uczestnicy. Uczniowie spotkali się na boisku szkolnym. Przy dobrej zabawie wspólna godzina minęła bardzo szybko.

17 maja 2017 roku – Kangur matematyczny

W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny troje naszych uczniów otrzymało wynik dobry. Są to Justyna Pietrzak i Zofia Zdanowska z klasy 2a oraz Adam Boros z klasy 6b.

15 maja 2017 roku – dziewiąte „Spotkanie z muzyką”

 

Kolejne spotkanie z artystami z Filharmonii Narodowej było jednocześnie spotkaniem z muzyką i tańcem flamenco oraz artystami, którzy od lat poświęcają im talent i serce. Flamenco to jedno z najbardziej złożonych zjawisk w kulturze Europy. Wywodząc się z gorącego południa Hiszpanii, z Andaluzji, Estremadury i Murcji, łączy w sobie tradycje muzyki indyjskiej, arabskiej, żydowskiej i rodzimy folklor. Udział dwóch tancerek w kolorowych strojach zapewnił niezwykle barwny pokaz, atrakcyjny wizualnie i muzycznie.

15 maja 2017 roku – zakończona aukcja maskotek

Znamy już wyniki finansowe aukcji w ramach akcji Pluszak.
Udało się sprzedać wszystkie maskotki!!!! Łącznie w ramach aukcji udało się uzbierać 210,50 zł.

W tym roku uczniowie naszej szkoły zdecydowali, że pieniądze zostaną przekazane fundacji „Mam serce”.

Fundacja ta pomaga dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej – zostały dotknięte ciężką chorobą, walczą o życie, wychowują się w rodzinach bardzo biednych lub domach dziecka.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za zaangażowanie.

12 – 13 maja 2017 roku – maraton filmowo – czytelniczy

W dniach 12-13 maja w godz.18.30 – 6.00 w naszej szkole odbył się I szkolny maraton filmowo-czytelniczy dla uczniów klas 0-6. Maraton realizowany był w ramach projektu „Różnorodność, która nas wzbogaca” i poświęcony był rysunkowym filmom japońskim, będącym przedstawicielami stylu japońskiej animacji zwanej na świecie anime. W programie maratonu znalazły się: projekcje filmów, wykłady, czytanie baśni oraz prezentacja twórczości literackiej naszych uczniów.

Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. W maratonie wzięło udział 140 uczniów (także dzieci z klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego). W przygotowaniu i organizacji bardzo aktywnie uczestniczyli rodzice z Rady Rodziców.

Ta filmowo – czytelnicza noc okazała się dostarczyć uczestnikom ogromnych wrażeń. Pomysł tak się spodobał, że już dziś planujemy kontynuację w kolejnych latach.

10 maja 2017 roku – budka lęgowa

W ramach ogólnopolskiego projektu  edukacyjnego „Jestem na ptak” uczniowie z Klubu Przyrodniczego działającego w naszej szkole z pomocą pracownika administracji umieścili na jednym z drzew ogródka szkolnego budkę lęgową dla ptaków (budkę otrzymaliśmy od organizatora projektu). Budka z małym otworem jest przeznaczona dla niedużego ptaka. Może nim być sikorka, pleszka, muchołówka, wróbel, mazurek lub dzięciołek. Ciekawe, kto zamieszka w naszej budce?

28 kwietnia  2017 roku – warsztaty gry w go

W ramach Festiwalu wielokulturowego – edycja Azja i Pacyfik z inicjatywy Rady Rodziców odbyły się w naszej szkole 3- godzinne warsztaty i turniej gry w Go, w którym wzięli udział uczniowie z klas czwartych i piątych.
Zajęcia prowadzili gości z tytułem  1 dan z klubu miłośników gry w Go działającego przy Wydziale Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas prezentacji przygotowanej przez studentów uczniowie dowiedzieli się sporo o historii i znaczeniu Go w kulturze dalekiego wschodu oraz poznali zasady obowiązujące w tej grze logicznej. W wyniku przeprowadzonego turnieju, w którym każdy uczeń rozegrał 12 pojedynków wyłoniono sześciu laureatów z największą liczbą zwycięstw.
Laureaci:
Tomasz Stolarski – 5b
Jakub Gruszczyński – 5a
Maciej Ogrodziński – 4a
Maksymilian Szadurski – 4b
Jacek Kuśmierski – 4b
Stanisław Przybył – 4b
Laureaci zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, książkami oraz planszami do gry w Go.
Biblioteka szkolna wzbogaciła swoje zbiory o podręcznik „Świat Go” zakupiony przez Radę Rodziców.

20, 26 i 28 kwietnia 2017 roku – warsztaty Wydawnictwa Zakamarki

W dniach 20, 26 i 28 kwietnia 2017 roku wszyscy nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach czytelniczych przygotowanych przez Wydawnictwo Zakamarki. Uczniowie najmłodsi zapoznali się podczas spotkań z serią książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, klasy czwarte i piąte poznały bohaterów serii „David i Larisa” a najstarsi wzięli udział w debatach o uczuciach opartych na serii „Dzieci filozofują”.

27 kwietnia 2017 roku – rocznica Konstytucji 3 maja

W przeddzień rocznicy Konstytucji 3 maja uczniowie klas 3 – 6 spotkali się na uroczystości przypominającej to doniosłe wydarzenie. Program artystyczny przygotowały klasy czwarte. Wspierał je chór szkolny. Podniosły charakter uroczystości udzielił się wszystkim uczestnikom.

26 kwietnia 2017 roku – finał projektu edukacyjnego „Owada poznać wypada”

Uczniowie klasy 6b wzięli udział w spotkaniu finałowym, które odbyło się w Miasteczku Przyrody MDK przy ul. Fabrycznej. Zajęcia rozpoczęły się wykładem, podczas którego profesor Ważka – Pani Hanna Batko barwnie opowiadała o budowie i zwyczajach niektórych owadów. Później odbyły się zajęcia warsztatowe. Pierwszy z nich prowadzony przez doktor Muchę pod tytułem „Kreatywna entomologia” i drugi „Polowanie na kropki”, nad którym czuwała doktor Biedronka. Zajęcia w zabawnej formie i bogate w treści przybliżyły dzieciom wiedzę na temat różnorodności owadów oraz ich znaczenia dla przyrody.

26 kwietnia 2017 roku – konkurs „Omnibus”

Uczniowie klasy 2a: Piotr Augustyn, Justyna Pietrzak oraz Antoni Szymański zdobyli wyróżnienia w VI Mokotowskim III Międzydzielnicowym Konkursie Wiedzy „Omnibus – wiem prawie wszystko”.

Gratulujemy!

21 kwietnia 2017 roku – Eko – Planeta

Dwa dyplomy z wynikiem bardzo dobrym oraz 6 dyplomów uznania zdobyli nasi uczniowie w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego Eko – Planeta.

Uczniowie, którzy uzyskali wynik bardzo dobry:

Emilia Wysocka – Zańko z klasy 4c

Maja Miecznikowska z klasy 6c

Dyplomy uznania:

Barbara Wolańska z klasy 4c

Aleksandra Bogucka z klasy 6c

Nikodem Sławiński z klasy 5b

Maksymilian Stankowski z klasy 6c

Maria Zdonek z klasy 6c

Gratulujemy!

21 kwietnia 2017 roku – konkurs ortograficzny

Uczeń klasy 3a, Maciej Koniarski zdobył III miejsce w Śródmiejskim Konkursie „Mistrz ortografii”.

Gratulujemy!

5 – 10 kwietnia 2017 roku – warsztaty teatralne

Uczniowie klas młodszych mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach teatralnych. Dzieci z Oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy pierwszej brali udział w zajęciach pod nazwą „Spotkać teatr” a uczniowie klas drugich i trzecich „Dotknąć teatr”. Warsztaty poszerzały słownictwo związane z teatrem. Każdy uczestnik miał swoją rolę do odegrania. W trakcie zajęć powstawał spektakl oparty na czterech podstawowych rodzajach teatru: dramatycznym,  operowym, lalkowym i pantomimie. Na zakończenie każde z dzieci wykonało pacynkę.

5 – 10 kwietnia 2017 roku – zawody szachowe

Nasza szkoła była gospodarzem Drużynowych Zawodów Szachowych odbywających się w ramach Śródmiejskiej Olimpiady Młodzieży. Drużyna naszej szkoły w składzie: Jan Sawa, klasa 6b, Piotr Kubaszewski, klasa 4c, Maciej Ogrodziński, klasa 4a oraz Jaśmina Kanduła, klasa 3b wywalczyli I miejsce w tych zawodach. II miejsce zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 29 a III drużyna Szkoły Podstawowej nr 158.

3 kwietnia 2017 roku – ósme „Spotkanie z muzyką”

Kolejny koncert muzyków Filharmonii Narodowej zatytułowany „Agnieszka mówią mi…” poświęcony był Agnieszce Osieckiej – jednej z najwybitniejszych i najbarwniejszych postaci polskiej kultury II połowy XX wieku. Była poetką, pisarką, dziennikarką, autorką niezapomnianych tekstów piosenek, musicali, słuchowisk radiowych i widowisk telewizyjnych. Jej piosenki, a napisała ich ponad dwa tysiące, mają w swoim repertuarze takie gwiazdy rodzimej estrady, jak Maryla Rodowicz, Seweryn Krajewski, czy zespół Skaldowie. W naszym koncercie przestawimy sylwetkę artystki i jej największe przeboje, które wykonają młodzi wokaliści z towarzyszeniem fortepianu oraz klarnetu.

22 marca 2017 roku -„Dzieci – dzieciom”

Po raz kolejny odbyło się spotkanie z cyklu „Dzieci – dzieciom”. Tym razem przebiegało ono pod hasłem „Zdrowe śniadanie”. Uczniowie klas młodszych wspólnie z kolegami i koleżankami z klas 4 – 6 przygotowywali zdrowe kanapki, sałatki warzywne lub owocowe. Wszyscy pracowali z wielkim zapałem, a efekty pracy były bardzo smaczne!

20 marca 2017 roku – Pierwszy Dzień Wiosny

W związku z przystąpieniem do akcji „Szkoła na pTAK!”, tegoroczny Pierwszy Dzień Wiosny poświęciliśmy propagowaniu wiedzy o ptakach powracających do Polski na wiosnę. Każda z klas zaprezentowała jeden gatunek ptaka. Uczniowie z klas młodszych przedstawili swoich bohaterów w wierszach, starsi zaprezentowali krótki opis. W każdej klasie powstały piękne plakaty z przedstawicielami omawianych gatunków. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem piosenki „Kochajmy ptaki”.

20 marca 2017 roku – Siódme „Spotkanie z muzyką”

W koncercie pt. Tajemnice kameralistyki – Smakołyki na cztery smyki wystąpił kwartet smyczkowy, uważany za najdoskonalszy, mający najszlachetniejsze brzmienie zespół kameralny. Odkrywaniu tajników kwartetowego grania towarzyszyły kompozycje mistrzów muzyki klasycznej i rozrywkowej. W koncercie znalazły się utwory napisane na dwa, trzy lub cztery instrumenty kwartetowej rodziny, kompozycje taneczne, ilustracyjne i muzyczne zabawy.

13 marca 2017 roku – „Zima w obiektywie”

Konkurs Fotograficzny ZIMA W OBIEKTYWIE organizowany przez Mały Samorząd – wyniki
kategoria: Krajobraz

I miejsce – Michał Tański-2B
II miejsce – Krzysztof Chojnacki – Oddział przedszkolny
III miejsce – Lena Gajewska – 3B

Wyróżnienia

Michał Kowalski – 2B
Julia Matejczuk – 3B

kategoria – Zabawy na śniegu

I miejsce – Zofia Kozak – 3B

Gratulacje!

10 marca 2017 roku – konkurs z języka angielskiego

Wyniki szkolnego plastycznego konkursu z języka angielskiego pt. „My Hero”:

I miejsce
Maria Krzywicka 2c
Fryderyk Flasza 2b

II miejsce
Lena Głowicka 2c
Marta Soszyńska 1a

III miejsce
Karina Felczerek 3a
Michał Kowalski 2b

wyróżnienie
Weronika Litwinowicz 2c
Róża Kurasińska 2 b
Justyna Pietrzak 2 a

uznanie
Sonia Sobocka 1 a
Anastazja Żelaźnicka 2c
Zosia Kozak 3b
Iakow Kukharenko 2c
Filip Bidelski 3a
Maksymilian Wesołowski 1a
Andrzej Boniecki 1a

Gratulujemy!

10 marca 2017 roku – Góra Grosza

Podsumowanie rok szkolny 2016/2017
Oddział przedszkolny – 8,69
1A – 8,71
2A – 55,51
2B – 42,65
2C – 25,55
3A – 56,85
3B – 74,32
4A – 21,16
4B – 115,62
4C – 5,83
5A – 0,21
5B – 22,96
6A – 55,00
6B – —-
6C – 26,45

Razem zebraliśmy: 519,51 PLN
Klasy, które zebrały najwięcej: 4B, 3B i 3A.
Dziękujemy
Samorząd Uczniowski

8 lutego 2017 roku – pokaz dla klas trzecich

W ramach projektu edukacyjnego „Ogarnij inżynierię” uczniowie klas czwartych pod opieką nauczycieli informatyki i przyrody zorganizowali spotkanie naukowe dla uczniów klas trzecich. Celem spotkania była prezentacja drukarki 3d i pokaz projektowania trójwymiarowych obiektów oraz prezentacja wykonanych przez uczniów urządzeń do pomiaru składników pogody.

6 lutego 2017 roku – Szóste „Spotkanie z muzyką”

W kolejnym tegorocznym koncercie uczniowie wysłuchali programu poetycko-muzycznego opowiadającego o zwykłych codziennych rzeczach w niecodzienny sposób.  Wyobraźnię słuchaczy pobudzały wiersze recytowane przez aktora, Cezarego Nowaka przy akompaniamencie fletu i akordeonu.

1 – 2 lutego 2017 roku – sukces sportowy

W dniach 1 i 2 lutego odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w Mini Piłce Siatkowej chłopców. Reprezentacja naszej  Szkoły wygrywając trzy z czterech meczy wyszła z grupy na drugim miejscu, a następnie rozegrała dwa kolejne mecze i zajęła trzecie miejsce w zawodach. W zawodach wzięło udział 10 szkół ze Śródmieścia.

Reprezentacja naszej Szkoły to:
1. Kapitan Jan Sawa    6b
2. Adam Boros          6b
3. Ksawery Karniłowicz 6b
4. Maks Zieliński      5b
5. Kacper Sieńkowski   5a
6. Dawid Modrzejewski  4a
7. Roman Ukalski       5b
8. Łukasz Pulkowski    6c
9. Herman Vialau       6c
10.Emil Kołodziejczyk  6b

Gratulujemy!

1 lutego 2017 roku – badania czwartoklasistów

Uczniowie klas czwartych w ramach IV edycji programu edukacyjnego „Warszawska Energia” wykonali szereg ciekawych badań powietrza na terenie naszej szkoły oraz kilku punktów pomiarowych poza szkołą. Za pomocą odkurzacza oraz celulozowego filtra zebrali i zabezpieczyli próbki pyłów zawieszonych w powietrzu. Zmierzyli składniki pogodowe i odkryli ich zależność z występowaniem smogu w mieście. Dostrzegli różnicę między pyłami pochodzącymi ze startych opon w pobliżu ruchliwej ulicy, a pyłami powstającymi z tlenków żelaza przy torowiskach kolejowych. Zbadali pH próbek pyłów i zebranego śniegu potwierdzając istnienie kwaśnych opadów. Badania będą kontynuować w II semestrze.

31 stycznia 2017 roku – Alfik Humanistyczny

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny dziewięcioro uczniów uzyskało wynik bardzo dobry i czworo wynik dobry.

Są to:

Wynik bardzo dobry:

Zofia Zdanowska, klasa 2a

Antoni Szymański, klasa 2a

Justyna Pietrzak, klasa 2a

Leon Poleganow, klasa 3a

Szymon Markowski, klasa 3a

Emilia Wysocka – Zańko, klasa 4c

Karol Kurzyp, klasa 4a

Jan Sawa, klasa 6b

Maria Zdonek, klasa 6c

Wynik dobry:

Maja Dołęga, klasa 3b

Kaja Późniak, klasa 3a

Albert Wośko, klasa 4c

Aleksandra Roszkowska, klasa 6b

Gratulujemy!

26 stycznia 2017 roku – Turniej mini siatkówki dziewcząt

W Szkole Podstawowej nr 210 odbył się Turniej mini siatkówki dziewcząt o puchar Dyrektora. W Turnieju wzięła udział drużyna dziewczęca z naszej szkoły.

W skład zespołu weszły Lena Repka, Maria Kaczmarzyk, Magda Termion, Ania Nguyen, Zuzanna Łuczak, Alicja Wojtyszko i Oliwia Czajka. Drużynowo zajęliśmy IV miejsce. Indywidualnie Oliwia Czajka wywalczyła miejsce VI (w grupie około 60 osób).

Gratulujemy!

26 stycznia 2017 roku – „Budujemy ptasie stołówki”

W odpowiedzi na apel Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków o mądre dokarmianie zimą, uczniowie klas 4 – 6 przeprowadzili cenną akcję pod hasłem: „Budujemy ptasie stołówki”. Z pomocą rodziców oraz opiekunów Samorządu Uczniowskiego udało się zgromadzić około 20 karmników wykonanych przez uczniów klas: 1a, 2c, 4a, 4b, 4c, 5a, 5b, 6c oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Karmniki zapełnione zostały pokarmem najwyższej jakości.  Znalazły się w nich nasiona zbóż, kasze, płatki, suszone owoce bzu i jarzębiny, orzechy, pestki dyni i słonecznika oraz pachnące kawałki słoniny. Pierwszymi gośćmi w naszych karmnikach były wróble i mazurki. Mamy nadzieję na odwiedziny sikorek a może nawet dzięcioła, którego stukanie w drzewo słyszeliśmy latem.

24 stycznia 2017 roku – Dzień Babci i Dziadka w świetlicy

Uczniowie uczęszczający do świetlicy wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dziadkowie wysłuchali wierszy i wielu, wielu życzeń oraz koncertu kolęd zaprezentowanego przez uczniów przy wsparciu chóru szkolnego. Następnie to uczniowie zamienili się w słuchaczy i wysłuchali baśni E.T.A. Hoffmanna – „Dziadek do orzechów” czytanej przez babcie. Spotkanie zakończył wspólny poczęstunek.

23 stycznia 2017 roku – piąte „Spotkanie z muzyką”

Kolejne „Spotkanie z muzyką” nosiło tytuł „Karol Kurpiński – Zamek na Czorsztynie”. Uczniowie mieli możliwość śledzenia libretta opery pod tym tytułem, napisanej przez najwybitniejszego kompozytora przełomu klasycyzmu i romantyzmu. Melodyjne arie, wartka akcja, miłosna intryga, nastrój tajemniczości – wszystko to sprawia, że spektakl bardzo podobał się naszej szkolnej publiczności.

20 stycznia 2017 roku – Alfik Matematyczny

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny troje uczniów uzyskało wynik bardzo dobry i troje wynik dobry.

Są to:

Wynik bardzo dobry:

Justyna Pietrzak, klasa 2a

Jan Sawa, klasa 6b

Adam Boros, klasa 6b

Wynik dobry:

Maria Krzywicka, klasa 2c

Antoni Szymański, klasa 2a

Leon Poleganow, klasa 3a

Gratulujemy!

20 stycznia 2017 roku – bal karnawałowy

Karnawał to czas zabawy i tańca. Nasi uczniowie mieli możliwość bawić się na corocznym balu karnawałowym. Na tę okazję przebrali się różnorodne stroje. Poza księżniczkami i piłkarzami, byli piraci, bohaterowie „Gwiezdnych wojen” a także duża grupa zabawnych zwierzaków. Wszyscy tańczyli w rytm popularnych przebojów i charakterystycznych tańców z całego świata.

18 stycznia 2017 roku – Olimpus przyrodniczy

W tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej „Olimpus Sesja jesienna” dwoje uczniów z klas czwartych uzyskało tytuł laureata.

Maksymilian Szadurski z klasy 4b zbobył 6 miejsce, a Emilia Wysocka – Zańko z klasy 4c, 12 miejsce.

Gratulujemy!

14 stycznia 2017 roku – wyniki etapu dzielnicowego XVII Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Dnia 14 stycznia 2017r. Szkoła Podstawowa nr 211 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Warszawie była organizatorem i gospodarzem etapu dzielnicowego  (dla Śródmieścia i Żoliborza) XV Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”
pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Do pisania konkursowego dyktanda przystąpili uczniowie z 13 szkół podstawowych Śródmieścia i Żoliborza.

Komisja konkursowa etapu dzielnicowego wyłoniła trzech laureatów z każdej dzielnicy, którzy będą reprezentowali swoje dzielnice  w etapie wojewódzkim.

Oto laureaci z  dzielnicy Śródmieście:

I miejsce: Maurycy Kurczyński – Szkoła Podstawowa nr 203  

II miejsce: Aleksandra Adamska – Szkoła Podstawowa nr 12 im. Powstańców Śląskich                                                         

III miejsce: Olga Kizińczuk – Szkoła Podstawowa nr 211 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Janusza Korczaka

laureaci z dzielnicy Żoliborz:

I miejsce: Natalia Pacholec – Szkoła Podstawowa nr 92 im. Jana Brzechwy

II miejsce:

  • Maja Siemieniewska – Szkoła Podstawowa nr 92 im. Jana Brzechwy
  • Marek Serocki – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 68

III miejsce: Konstanty Szczepański – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 68

10 stycznia 2017 roku – konkurs języka angielskiego

Uczeń klasy 6c, Bartek Flis zdobył II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Focus – Winter 2017” organizowany przez Centrum Edukacji FOCUS.

Gratulujemy!

9 stycznia 2017 roku – „Ogarnij inżynierię”

Uczniowie klas czwartych zrealizowali I moduł projektu „Tajemnice zielonych dachów” będący częścią programu edukacyjnego fundacji Katalyst Engineering „Ogarnij inżynierię”. Podczas zajęć warsztatowych pod kierunkiem nauczycieli przyrody, matematyki i techniki skonstruowali i przetestowali narzędzia pomiarowe do badania składników pogody. Podczas finałowych zajęć dzieci sprawdziły, jak zmienia się temperatura w wybudowanych przez siebie domkach podczas nagrzewania lampami. Okazało się, że powietrze w domach krytych papą gwałtownie się nagrzewało i traciło wilgotność. W budowlach z zielonymi dachami temperatura powietrza nieznacznie wzrastała lub pozostawała niezmienna, a zawartość pary wodnej była dużo wyższa. Dzieci w trakcie własnych doświadczeń zrozumiały, jaką rolę odgrywają rośliny w naszym otoczeniu.

Ważnym i równie interesującym elementem warsztatów było modelowanie i druk 3D. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela informatyki poznali zasady działania drukarki oraz proces powstawania trójwymiarowego obiektu w programie komputerowym „1, 2, 3 design”.

22 grudnia 2016 roku – „Komiksowy zawrót głowy”

Wyniki konkursu dla klas 1 – 6 organizowanego przez bibliotekę pod nazwą „Komiksowy zawrót głowy”:

klasy 1 – 3
I miejsce

Róża Kurasińska, klasa 2b
II miejsce
Fryderyk Flasza, klasa 2b
Wyróżnienia
Julia Matejczuk, klasa 3b
Maja Dołęga, Dawid Licygiewicz, klasa 3b
Zofia Kozak, klasa 3b

Klasy 4 – 6
I miejsce

Emil Kołodziejczyk, klasa 6b
II miejsce
Julia Głowacka, klasa 6b
III miejsce
Emilia Wysocka – Zańko, klasa 4c
Barbara Wolańska, klasa 4c
Wyróżnienia za formę graficzną
Oliwia Czajka, klasa 5b
Szymon Soszyński, klasa 4b
Magdalena Kiziukiewicz, klasa 5b
Alicja Kowalczyk, klasa 6c
Wyróżnienie za humorystyczną treść
Nela Sobocka, klasa 4b

Gratulujemy!

22 grudnia 2016 roku – przedświąteczne spotkania

Ostatni, przedświąteczny dzień spędziliśmy w radosnym nastroju świąt Bożego Narodzenia. Rano klasy trzecie wspólnie z chórem szkolnym zaprosiły nas na tradycyjne Jasełka. Po nich uczniowie udali się z wychowawcami i licznie przybyłymi rodzicami na klasowe wigilie. Dzień zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem kolęd.

20 – 21 grudnia 2016 roku – „Świąteczne opowieści”

Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie wolontariusze oraz biblioteka przygotowali wspólnie spotkania dla najmłodszych uczniów pod hasłem „Świąteczne opowieści”. Ewa Rogowska i Gaja Kępińska z klasy 6c czytały opowiadania „Wesołych Świąt” oraz „Katastrofa?”. Przygotowały też zadania do wykonania związane z przeczytanym tekstem. W tym roku tematem przewodnim były własnoręcznie wykonane kartki świąteczne oraz ozdoby choinkowe. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał mały upominek od biblioteki.

19 grudnia 2016 roku – czwarte „Spotkanie z muzyką”

Uczniowie klas 1 – 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w koncercie zatytułowanym „Dawne tańce i melodie”. Koncert z udziałem kameralnego zespołu specjalizującego się w wykonawstwie muzyki dawnej przeniósł słuchaczy w odległe czasy muzycznego baroku do dworskich i pałacowych komnat. Wysłuchaliśmy brzmienia skrzypiec barokowych, lutni, violi da gamba oraz oboju barokowego.

13 grudnia 2016 roku – warsztaty świąteczne

Po raz kolejny odbyły się tradycyjne warsztaty bożonarodzeniowe zorganizowane przez nauczycieli świetlicy. Uczniowie wraz z rodzicami wykonywali ozdoby świąteczne metodą decoupagu.

6 grudnia 2016 roku – „Marzycielska poczta”

 

„Marzycielska Poczta” to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. W ramach tej akcji członkowie szkolnego wolontariatu wysłali 146 kartek. W akcji brali udział uczniowie klas 1 – 6.

1 grudnia 2016 roku – wróżby „andrzejkowe”

Samorząd klas młodszych zorganizował dzień tradycyjnych wróżb „andrzejkowych”. W zabawie wzięli udział wszyscy uczniowie klas 1 – 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Samorząd zaprosił do wspólnej zabawy także Panią Dyrektor. Jak każe tradycja odbyło się lanie wosku przez klucz i odczytywanie wróżby z powstałego w ten sposób kształtu, poprzez rzucany na ścianę cień. Były losy przepowiadające przyszłe zawody i imię przyszłego męża lub żony. Były też wróżby polegające na wędrówce butów za drzwi. Wszyscy jesteśmy ciekawi czy dzisiejsze wróżby spełnią się w nadchodzącym roku.

30 listopada 2016 roku – akcja charytatywna

Z inicjatywy Rady Rodziców działającej przy Szkole w ostatnich dniach listopada została przeprowadzona zbiórka dla Domu Samotnej Matki prowadzonego przez Stowarzyszenie Wspólnymi Siłami. Akcję wspomagał szkolny wolontariat, dzięki czemu udało się zebrać bardzo dużo darów.

Bardzo dziękujemy rodzicom za włączenie się do tej szlachetnej akcji.

25 listopada 2016 roku – Dzień Pluszowego Misia

W związku z Międzynarodowym Dniem Pluszowego Misia, uczniowie klas 1 – 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w konkursie dotyczącym postaci znanych misiów. Konkurs odbył się w czytelni udekorowanej na tę okazję portretami misiów, wykonanymi przez poszczególne klasy. Uczniowie mogli obejrzeć książki związane z bohaterami tego święta oraz archiwalne numery czasopisma „Miś”. Przebieg konkursu obserwowały zgromadzone na tę okazję… Misie. Konkurs zorganizował Mały Samorząd we współpracy z biblioteką szkolną.

22 listopada 2016 roku – Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów

W XI Edycji Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2016/2017 nasi uczniowie otrzymali 4 wyróżnienia. Dwa z nich zdobyły Zofia Zdanowska i Justyna Pietrzak z klasy 2a w konkursie recytatorskim w przedziale klas 1 – 3. Dwa pozostałe w konkursie plastycznym otrzymali Wiktoria Pietruszewska z klasy 3a oraz Stanisław Woźniak – Kajak z klasy 5a.

22 listopada 2016 roku – jesienny koncert w ramach akcji „Dzieci – dzieciom”

22 każdego miesiąca bierzemy udział w różnych aktywnościach świętując w ten sposób rocznicę urodzin naszego patrona Janusza Korczaka w cyklicznej akcji „Dzieci – dzieciom”. W listopadzie spotkaliśmy się na wspólnym koncercie piosenek jesiennych. Uczniowie przygotowywali je we wcześniej rozlosowanych zespołach. W skład każdego zespołu wchodziły dwie klasy. Uczniowie klas pierwszych zaprosili także dzieci z oddziału przedszkolnego do wspólnego odtańczenia jesiennego kujawiaczka. Uczestnicy zadbali o choreografię oraz rekwizyty związane z jesienią.

Na widowni zasiadły także przedszkolaki z Przedszkola nr 35. Po obejrzeniu koncertu uczestniczyły w zajęciach pod opieką uczniów klasy 2a.

21 listopada 2016 roku – trzecie „Spotkanie z muzyką”

W ramach kolejnego koncertu muzyków Filharmonii Narodowej z cyklu „Spotkania z muzyką” nasi uczniowie mieli okazję poznać operetkę i musical – gatunki sceniczne utrzymane w konwencji „pół żartem, pół serio”, mające lżejszy charakter i służące rozrywce. W programie znajdą się ulubione melodii arie i duety, które mimo upływu czasu nie tracą swojego muzycznego blasku.

5 – 12 listopada 2016 roku – „Od zabawy do sportu”

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w kolejnej edycji turnieju „Od zabawy do sportu” organizowanej dla uczniów klas 1 – 4. Podczas rywalizacji zawodnicy zmagali się na torze przeszkód z wieloma różnymi zadaniami wymagającymi sprawności ruchowej oraz dobrej pamięci. O zwycięstwie decydowała nie tylko szybkość ale także precyzja. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowy puchar dla szkoły a każdy uczestnik medal. Nasza reprezentacja zajęła miejsce w środku stawki wśród szkół śródmiejskich .

5 – 12 listopada 2016 roku – sukcesy szachowe

Uczeń klasy 4c, Piotr Kubaszewski  zajął II miejsce w półfinale Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach.  Zawody zorganizowane przez Polski Związek Szachowy odbyły się w Szczyrku w dniach 5 – 12 listopada 2016 roku. Piotr został też zdobywcą I miejsca i tytułu „Mistrz Blitza” w turnieju z okazji Dnia Niepodległości, który odbył się w Szczyrku dnia 11 listopada 2016 roku.

10 listopada 2016 roku – Święto Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości klasy 3 – 6 wzięły udział w uroczystości przygotowanej przez klasę 5a oraz chór szkolny. Uczniowie wysłuchali montażu słowno – muzycznego, zakończonego wspólnym wykonaniem Hymnu Narodowego. Samorząd Uczniowski zadbał o przygotowanie flag narodowych zdobiących galowe stroje uczniów.

4 listopada 2016 roku – Mistrzostwa dzielnicy w unihokeju dziewcząt

W dniach 27.10 – 04.11.16 w OSiR na ul. Polnej odbyły się Mistrzostwa dzielnicy w unihokeju dziewcząt, w których wystartowała reprezentacja naszej szkoły w składzie: Patrycja Stolarczyk, Zuzanna Dębowska, Ola Szybisty, Marta Drzazgowska, Basia Chojnacka, Ola Bogucka, Maria Zdonek, Róża Burak, Marta Walda, Maja Strzeszewska, Alicja Wojtyszko i Zosia Szpojankowska.

Po wspaniałej walce nasz zespół zajął w tych zawodach III miejsce. Gratulujemy!

27 października 2016 roku – Światowy Dzień Origami

Z okazji Światowego Dnia Origami Mały Samorząd zaprosił wszystkich uczniów z klas 0 – 3 do wykonania pracy plastycznej techniką origami. Koledzy i koleżanki z klas trzecich chętnie pomogli dzieciom z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej w wykonaniu owoców i drzewek jesiennych.

25 października 2016 roku – „Lotna czytelnia”

W ramach propagowania czytelnictwa i bezpiecznego zachowania na przerwach, Samorząd Uczniowski wspólnie z biblioteką szkolną zorganizował „Lotną czytelnię”. Uczniowie własnoręcznie pomalowali regał i zorganizowali zbiórkę książek i komiksów. Regał stanął w widocznym miejscu, na korytarzu. Każdy uczeń może korzystać na terenie szkoły ze zbiorów na nim wyłożonych.

24 października 2016 roku – konkurs „Master Chef

W ramach zajęć profilaktycznych „Jem smacznie i zdrowo” (dla klas 1 – 3), odbył się w naszej szkole konkurs kulinarny Master Chef. Dzieci miały za zadanie przygotować i samodzielnie wykonać swoją ulubioną potrawę. Jury i licznie zebrani rodzice, uznali, że wszystkie potrawy zasługiwały na uznanie. Były smaczne i estetycznie podane. Dlatego jury przyznało nagrody wszystkim uczestnikom.

24 października 2016 roku – drugie „Spotkanie z muzyką”

„Na polską nutę. Pod boki i z przytupem”, to tytuł drugiego w tym roku szkolnym koncertu z cyklu „Spotkania z muzyką”, które prezentują artyści Filharmonii Narodowej. Koncert poświęcony był polskim tańcom narodowym, które ze względu na swój niepowtarzalny urok stały się inspiracją dla wielu twórców. Poloneza, mazura, kujawiaka, oberka i krakowiaka zatańczyli artyści Baletu Dworskiego CRACOVIA DANZA.

14 października 2016 roku – ślubowanie pierwszoklasistów

Uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie w obecności Pani Dyrektor, Wychowawczyni oraz rodziców. Uroczystość odbyła się w Dniu Edukacji Narodowej.

Młodszych kolegów powitali przedstawiciele Samorządu Szkolnego. Wręczyli im wykonane przez siebie upominki. Świeżo pasowani uczniowie zaprezentowali przygotowany przez siebie program artystyczny.

14 października 2016 roku – Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Klasy szóste oraz chór szkolny przygotowały program artystyczny mający uczcić dzisiejsze święto Edukacji Narodowej. Samorząd Szkolny złożył na ręce Pani Dyrektor życzenia dla wszystkich pracowników szkoły.

Po uroczystości prowadzenie lekcji w klasach przejęli sami uczniowie. Nauczyciele zasiedli w szkolnych ławkach i pilnie notowali. Zajęcia upłynęły w radosnej atmosferze.

7 października 2016 roku – Dzień Uśmiechu

Przedstawiciele Małego Samorządu przypominali dziś swoim kolegom o bardzo radosnym święcie, które przypada 7 października: Dniu Uśmiechu.

3 października 2016 roku – klasa 3a na Farmie dyń

Klasa 3 a uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Farmę dyń w Powsinie. Uczniowie mieli okazję poznać walory odżywcze tego warzywa, obejrzeli pokaz przygotowania dyni na halloween, brali udział w zabawach ruchowych a także mogli spotkać się ze zwierzętami hodowlanymi. Na zakończenie każdy uczestnik mógł własnoręcznie zerwać dynię i zabrać ją do domu.

30 września 2016 roku – Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

30 września włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Tabliczki mnożenia. W tym dniu uczniowie wszystkich klas mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w tej dziedzinie. Najlepsi otrzymali Certyfikat organizatora głównego, którym była Wytwórnia Kart Matematycznych Rachmistrz. Nad wszystkim czuwał zespół uczniów – egzaminatorów powołany przez nauczycieli matematyki.

Wyznaczeni uczniowie udali się następnie poza teren szkoły, przepytując przechodniów i okolicznych mieszkańców. Nie dla wszystkich test okazał się łatwy. Bezbłędne odpowiedzi nagradzane były certyfikatem.

26 września 2016 roku – pierwsze „Spotkanie z muzyką”

Podobnie jak w zeszłym roku szkolnym gościć będziemy u siebie artystów z Filharmonii Narodowej. Odbędzie się 10 koncertów pod wspólnym tytułem „Spotkania z muzyką”. Obejrzeliśmy już pierwszy z nich zatytułowany „Jazzowe fascynacje. Posłuchajcie oto bajka”.

22 września 2016 roku – Mistrzostwa dzielnicy w biegach przełajowych

W Parku Skaryszewskim na warszawskiej Saskiej Kępie odbyły się Mistrzostwa dzielnicy w biegach przełajowych szkół podstawowych na dystansie 800 m dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców.Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas piątych i szóstych, którzy przygotowywali się do tego startu przez kilka tygodni.Trasa była trudna a zawodnicy podczas biegu musieli pokonać spore nierówności terenu.

W każdym biegu startowała prawie setka uczniów. Największy osiągnięciem naszych reprezentantów było zajęcie II miejsca przez Natalię Jóźwiak, uczennicę klasy 5a. Wielkie brawa!

22 września 2016 roku – Maraton czytelniczy

„Maratonem czytelniczym” rozpoczęliśmy tegoroczny cykl „Dzieci – Dzieciom” integrujący uczniów klas starszych i młodszych. Na spotkanie zaprosiliśmy także dzieci z przedszkola „Zaczarowany Zakątek”. Wszyscy uczestnicy zebrali się na sali gimnastycznej.  Wybrani wcześniej uczniowie przeczytali książkę Martina Widmarka „Tajemnica pożarów” z cyklu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Każdy mógł przynieść na spotkanie koc, poduszkę czy pluszaka, żeby móc spędzić czas w ciepłej, domowej atmosferze.

12 – 16 września 2016 roku – Recyklingowy bazarek

Uczniowie klas 4-6 w ramach Sprzątania Świata – Polska 2016 pod hasłem: „Podaj dalej drugie życie odpadów” zorganizowali na terenie szkoły Recyklingowy bazarek.Przedmioty wykonane przez uczniów  można było nabyć za symboliczną złotówkę lub wymienić wybrany przedmiot na własny.Fundusze zgromadzone dzięki akcji w wysokości 96 pln zostały przekazane Radzie Samorządu Uczniowskiego na zakup materiałów plastycznych.

W dniu 16 września uruchomiono punkt przyjęcia plastikowych nakrętek i zużytych baterii.

1 września 2016 roku – rozpoczęcie roku szkolnego

Społeczność naszej szkoły spotkała się na wspólnej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017.

Skip to content