Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

03 stycznia 2023 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 90

Witamy Was w pierwszym numerze Tygodnika w tym Nowym Roku 2023 🎄
Jak zwykle zapraszamy do czytania i życzymy Wam pięknych lektur ❤ ❤ ❤
A rok rozpoczynamy od książki Ilony Wiśniewskiej „Przyjaciel Północy”…
To miały być spokojne wakacje w towarzystwie ulubionej ciotki. Nietypowe, bo na dalekim Spitsbergenie, wśród reniferów, maskonurów i fiordów. Dwunastoletni Daniel nie spodziewał się jednak, że lądując na arktycznej wyspie, wpadnie w sam środek afery kryminalnej. Ktoś zabija niedźwiedzie polarne, a miejscowa policja nie potrafi ustalić sprawców. Czy w takiej sytuacji można być bezczynnym, szczególnie gdy ma się wolny czas, duszę odkrywcy i ciotkę dziennikarkę która zna wyspę jak własną kieszeń?

Pasjonującej lektury 👍

Kolejna nasza propozycja to książka Mateusza Kasprzyka „Magią i odwagą”. Ta powieść fantasy nadaje się dla młodszych i starszych czytelników. Jej fabuła jest bardziej zawiła niż się wydaje. Miłośnicy powieści fantastycznych znajdą tu smoki, magię i zwalczających się paladynów, ale także dzielnych bohaterów przeżywających fascynujące przygody.
A o czym jest książka, opowie w kilku zdaniach sam autor:
„Złotowłosy Oskar, syn smoczego pilota, mieszka na dworze króla Andrzeja, gdzie beztrosko spędza dzieciństwo z córką władcy – księżniczką Mają. Niestety, na skutek splotu wielu okoliczności na dziewczynkę spada straszliwa klątwa! Nie wiadomo, kto stoi za przekleństwem ani – co gorsza – jak odczynić urok… Dzielny chłopiec rusza jej z pomocą i dołącza do misji ratunkowej mającej na celu znalezienie odpowiedniego lekarstwa. Czy uda mu się zdobyć antidotum i ocalić przyjaciółkę? A może podstępny los szykuje inne zakończenie tej historii?”

Zachęcamy także do obejrzenia krótkiej zapowiedzi filmowej: https://www.youtube.com/watch?v=iL3M_wuFjO0

Dzisiejszy Tygodnik kończymy serią książek, które łączą w sobie przygodową fabułę i interaktywność escape roomu.
Bohaterowie Marc i Fatima, trafiają przypadkowo w miejsce, które okazuje się być początkiem ekscytującej przygody. Miejsce to jest pełne zagadek i pułapek. Chcąc wydostać się z labiryntu i wrócić do domu, dzieci musza odpowiadać na pytania i rozwiązywać zadania oraz zagadki. Czytelnik pomaga im w rozwiązywaniu zadań inspirowanych tematem przewodnim książki. Trzeba wykazać się sprytem, spostrzegawczością, umiejętnością liczenia i porównywania. Pomoce do znalezienia rozwiązań należy samodzielne wyciąć ze stron na końcu książki. Niektóre z nich wymagają naklejenia naklejek zgromadzonych w specjalnym arkuszu.

Mamy tu książkę i grę interaktywną w jednym. Zachęcamy do wypróbowania swoich umiejętności.

Na zdjęciach proponowane książki.

 

Skip to content