Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościNowy ŚwiatŚwietlicaŻycie szkoły

3 stycznia 2023 roku – „Jak zbudować wytrzymały most”, Uniwersytet Dzieci

Mosty kojarzą się nam zazwyczaj z przeprawą przez rzekę. Tymczasem w Japonii wybudowano spiralny most, który pozwala pokonać górski szczyt, ominąć strome zbocza i dostać się do doliny. Co jest najważniejsze przy budowaniu mostów? Co sprawia, że są wytrzymałe?

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie kl 1B, analizując materiały zdjęciowe, poznali różne typy mostów z punktu widzenia ich konstrukcji oraz funkcji. Pracując w grupach, stworzyli własne modele mostów, a następnie – przy pomocy przygotowanych wcześniej wagoników i samochodów – wykonali na nich próby wytrzymałościowe.

Na zdjęciach uczniowie podczas zajęć.

Skip to content