Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościNowy ŚwiatWydarzeniaŻycie szkoły

1 października 2018 roku – powrót polskich siatkarzy, mistrzów świata

Między 9 a 30 września 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Zmagania polskich siatkarzy broniących tytułu obserwowało wielu uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. Emocje sięgały zenitu, gdy polska reprezentacja doszła do fazy finałowej i rewelacyjną grą z drużynami Serbii, USA i Brazylii, obroniła tytuł  sprzed czterech lat.
Naszą reprezentację na lotnisku w Warszawie witało bardzo wielu kibiców, a wśród nich kilkoro uczniów naszej szkoły. Hugo Votocek z klasy 4a i jego siostra Nina z klasy 1b, z ogromnym zadowoleniem i dumą pokazywali następnego dnia, autografy naszych siatkarzy, które udało im się zdobyć. Natomiast Magda Termion z klasy 6a uczestniczyła w spotkaniu Mistrzów Świata z jednym ze sponsorów reprezentacji i ku uciesze jej i wszystkich naszych kibiców, zdobyła autografy Mistrzów na szkolnej piłce.
Skip to content