Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościNowy ŚwiatWydarzeniaŻycie szkoły

28 września 2018 roku – VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! – pod takim hasłem 28 września 2018 roku odbył się VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania, uczenia się matematyki oraz zachęcanie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Uczniowie przez tydzień przygotowywali się do obchodów. Układali rymowanki, wykonywali plakaty, dekoracje z elementami tabliczki mnożenia, którymi ozdobili salę gimnastyczną i korytarz.
Główna część imprezy odbyła się w sali gimnastycznej. Od godziny 8.00 Komisje Egzaminacyjne przeprowadzały krótkie egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów klas III -VI, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Wybierano los z pięcioma trudnymi przypadkami mnożenia. Jeżeli uczestnik akcji podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł:  MT EXPERT.

Gratulujemy wszystkim, którym udało się zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i dziękujemy za wspólną zabawę.

Skip to content