Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościNowy ŚwiatŻycie szkoły

10 listopada 2021 roku – Święto Niepodległości w 1a

10 listopada w klasie 1a przeprowadzona została lekcja historii o Dniu Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci odśpiewały hymn i poznały znaczenie tej pieśni patriotycznej dla każdego Polaka. Wykonały też szereg kart pracy związanych ze Świętem Niepodległości, a także dowiedziały się z prezentacji multimedialnej kim były takie postaci jak Józef Piłsudski, Henryk Dąbrowski czy Stanisław August Poniatowski. Oprócz tego przypomniane zostały dzieciom nasze symbole narodowe, które, jak się okazało każdy uczeń w klasie 1a świetnie pamiętał. A quiz podsumowujący wiedzę dzieci o Polsce wypadł rewelacyjnie.

Na zdjęciach uczniowie klasy 1a i ich prace.

Skip to content