Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatWolontariatŻycie szkoły

14 listopada 2022 roku – spotkania z panią Beatą Błaszczyk ze Stowarzyszenia Szkoły dla Pokoju

W poniedziałek klasy piąte i 6a spotkały się z panią Beatą Błaszczyk ze Stowarzyszenia Szkoły dla Pokoju. Pani Beata odwiedziła nas w związku z akcją, w której bierzemy udział. Akcja polega na napisaniu kartek świątecznych i dołączeniu do każdej drobnego prezentu papierniczego, w celu przekazania ich dziewczynkom mieszkającym w sierocińcu w Libanie. Sierocińcem opiekuje się min. Stowarzyszenie Szkoły dla Pokoju. Podczas spotkań w klasach pani Beata pokazała zdjęcia w terenów objętych wojnami i głodem. Głównie z Afganistanu i Jemenu. Opowiadała o warunkach życia na tych terenach. Odpowiadała na pytania uczniów. Powiedziała też, czego najbardziej potrzebują mieszkanki sierocińca w Libanie, co możemy zebrać poza drobnymi artykułami papierniczymi.

W tym tygodniu w klasach uczniowie przygotują kartki a w sobotę wolontariusze w budynku B spakują je imiennie dla każdej z mieszkanek. A my już dziś serdecznie dziękujemy za Wasz odzew na akcję, za zaangażowanie i przyniesione dary. Szczególnie tym z Was, którzy przytaszczyli ogromne, pełne torby prezentów.

Pani Beata odwiedzi nas jeszcze w budynku B, gdzie została zaproszona na Dzień Wolontariusza  – 5 grudnia.

Na zdjęciach spotkania w klasach oraz kartki przygotowane przez uczniów.

Skip to content