Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

15 listopada 2022 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 84

Dzisiejszy Tygodnik rozpoczynamy od serii książek „Gdzie jest Wally?” To prawdziwa gratka dla wielbicieli wyszukiwanek, zagadek, detektywów i miłośników tropienia. Na wypełnionych po brzegi i gęstych ilustracjach mamy za zadanie wyszukać naszego bohatera – szczupłego chłopaka w biało-czerwonej koszulce w paski – Wally’ego!
Świetna zabawa dla dużych i małych 👍
Kolejny, polecany cykl książek to „Przygody Lottie Lipton”.
Niesamowite przygody sympatycznej dziewczynki o imieniu Lottie mimowolnie przywodzą na myśl Sherlocka Holmesa w wersji dla dzieci, tym bardziej że akcja rozgrywa się w samym sercu Londynu.
Polecamy miłośnikom zagadek i przygód.
I ostatnia dzisiejsza propozycja: „Nie czekaj, aż dorośniesz, czyli co nam opowiada Adam i Ada”. To zbiór historii z życia dwójki rodzeństwa – Adama ucznia III klasy, i jego młodszej siostry, Ady. Autorem książki jest Paweł Beręsewicz. Opowiada ona o sprawach błahych na przykład, że nie należy się bać dentysty i można chodzić spać z kurami, i tych całkiem poważnych, że wcale nie trzeba być dorosłym, żeby zmieniać świat na lepsze.
Polecamy 👍
Na zdjęciach prezentowane książki.
Skip to content