Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

14 maja 2024 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 142

Dzisiejszy Tygodnik rozpoczynamy garścią magii w książce Małgorzaty Starosty „Godzina czarów”.
Przeczytajcie, co na temat treści pisze wydawca:
„Kiedy jedenastoletnia Nina, marząca o wielkich przygodach wielbicielka książek, przeprowadza się wraz z rodziną do odziedziczonego po ciotce Hebanowego Dworku, odkrywa, że leżący w Miasteczku dworek kryje wielką i pilnie strzeżoną tajemnicę. Nieoczekiwanie w ręce dziewczynki wpada legenda o pełnej czarów przeszłości jej dalekich przodków. Nina wraz z nową przyjaciółką postanawiają odkryć rodzinny sekret i dowiedzieć się, co wydarzyło się pomiędzy pradziadkiem Edmundem i jego siostrą Elizą. Owiana tajemnicą przeszłość rodu Grinnów wciąga Ninę do zaklętego świata, do którego prowadzi portal znajdujący się w sercu Hebanowego Dworku. W halloweenowy wieczór, kiedy granica między światami żywych i zmarłych jest najcieńsza, postanawia odnaleźć zaginioną krewną.”
Historia nie jest zakończona, więc ci, którzy wciągną się w historię, będą oczekiwać na drugą część.

Kolejne dwa nasze polecenia, to kontynuacje serii, które już Wam przedstawiałyśmy. Pierwsza z nich, to dalsze przygody Lottie Lipton. Pokazujemy Wam 3 i 4 tom serii.
Zobaczcie, co o nich pisze wydawca:
„Zwój z Aleksandrii”
„Lottie uwielbia wspaniałą bibliotekę British Museum i wszystkie cudowne stare księgi, które się w niej znajdują. Niestety, chciwy dyrektor muzeum chce sprzedać cenny księgozbiór temu, kto zaoferuje najwyższą cenę. Zaginiony zwój z Aleksandrii jest jedynym dowodem na to, że księgi powinny pozostać w muzeum. Czy dzięki wskazówkom Lottie, wujek Bert i dozorca Reg odnajdą brakujący zwój, zanim będzie za późno?”
„Egipskie zaklęcie”
„Lottie uwielbia pomagać swojemu wujkowi Bertowi podczas przyjmowania nowych eksponatów w British Museum. Ale kiedy niechcący odczytuje magiczne zaklęcie, które ożywia dwadzieścia psotnych egipskich posągów, muzeum pogrąża się w kompletnym chaosie! Czy Lottie, wujek Bert i dozorca Reg zdołają wyśledzić posągi, zanim te zniszczą całe muzeum?”

I ostatnia nasza dzisiejsza propozycja dla Was: „Dzwon śmierci” – finałowy tom magicznej trylogii Milcząca Trójka, którą przedstawiałyśmy Wam jakiś czas temu.
Oto fabuła przedstawiona przez wydawcę:
„Świat spowił wieczny zmierzch. Armia cieni ruszyła, by zniszczyć świat ludzi. Drzewa szepczą o śmierci. Mirra jest przerażona. Boi się, że świat ludwisarzy się skończy. Boi się, bo Sigurd, którego może już nazywać przyjacielem, pogrążył się w rozpaczy. Boi się, bo szukając ratunku, staje oko w oko ze śmiercią i mrocznymi stworami, które czają się w jaskiniach, drzewach, wodzie. Czy Mirra zaufa Oresme, córce Króla Cieni, która zdradziła swój lud? Czy Grå udowodni, jak bardzo jest oddana tym, którzy jej nie odrzucili? Czy Sigurd poprowadzi rosomaków do walki? Czy Svanhild się odnajdzie i kogo jeszcze uda się ocalić? I wreszcie, czy można pokonać śmierć i czy na pewno warto do tego dążyć…? Dzwon Śmierci to ostatnia część trylogii Milcząca Trójka. Serii jednocześnie baśniowej i mrocznej, oczarowującej fabułą i stylem, zaskakującej akcją i wyborami bohaterów.”
Zapraszamy do lektury naszych starszych czytelników 👍

Na zdjęciach przedstawiane książki.

Skip to content