Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościNowy ŚwiatWydarzeniaŻycie szkoły

14 października 2019 roku – Dzień Edukacji Narodowej

Uczniowie klasy 5b przygotowali uroczystość związaną z Dniem Edukacji Narodowej. Przedstawili program artystyczny poświęcony szkole i nauczycielom. Pod opieką pani Joanny Pogłód przygotowali też teleturniej na temat praw dziecka. W pierwszej części na pytania odpowiadali przedstawiciele klas 2 – 6, w drugiej dwuosobowe drużyny tworzyli nauczyciele. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Przed spotkaniem, każda z klas przygotowała plakaty dotyczące praw i obowiązków dziecka. Plakaty zostały ocenione przez jury. Najlepsze zostały nagrodzone dyplomami. Na zakończenie uczniowie wręczyli wyjątkowe nagrody wybranym przez siebie nauczycielom. Uczniowskie jury przyznało prawdziwe statuetki Oskara. Zostały one wręczone w ponad dziesięciu kategoriach. Wręczeniu statuetek towarzyszyła świetna zabawa i salwy śmiechu. Od dziś mamy także w budynku A, nowego rzecznika praw ucznia wśród nauczycieli. Jest nim pani Małgorzata Staszak.

Skip to content