Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościSmolnaŻycie szkoły

18 października 2022 roku – drugi dzień wycieczki klas 8e i 8f

Drugi dzień wycieczki integracyjnej klasy 8e i 8f powoli dobiega końca. Praktycznie cały dzień spędziliśmy na łonie natury – w Lasach Janowskich, gdzie uczyliśmy się jak rozpalać ogień bez użycia zapałek, jak zawiązywać podstawowe węzły, a także jak zbudować szałas w lesie. Następnym punktem programu była gra edukacyjna Medicus mająca na celu nauczenie uczestników postępowania w różnych sytuacjach związanych z pierwszą pomocą. Nasi uczniowie wykazali się pomysłowością, wytrzymałością fizyczną oraz spora wiedzą z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie udaliśmy na wystawę przyrodniczą prezentującą walory przyrodnicze i kulturowe regionu. Na koniec tego dnia czekało na nas ognisko, na którym upiekliśmy pyszne kiełbaski. 🔥 🍂🍁🌳

 

 

 

Na zdjęciach uczniowie w czasie zajęć drugiego dnia wycieczki.

Skip to content