Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościProjektySmolnaŻycie szkoły

18 października 2023 roku – odwiedziny w Bordeaux, gra miejska

Czwartego dnia pobytu we Francji odwiedziliśmy Bordeaux. Ponieważ nasz projekt nosi nazwę Make it better, w pierwszej połowie dnia zajęliśmy się recyklingiem i ograniczeniem konsumpcjonizmu. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza dowiedziała się jak firma ELISE poddaje recyklingowi śmieci i jak to ważne jest dla ludzi we Francji oraz środowiska. Druga grupa grupa uczestniczyła w warsztatach recyklingu, które uświadomiły nam, że starym rzeczom można dać drugie życie. Po południu wzięliśmy udział w grze miejskiej. Chodziliśmy po mieście szukając odpowiedzi na pytania i zagadki związane z historią miasta. Po grze zostaliśmy poczęstowani canele – tradycyjnym ciastkiem z regionu Bordeaux.

 

 

Uczniowie podczas zajęć warsztatowych i gry miejskiej.

Skip to content