Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

17 października 2023 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 117

Dziś rozpoczynamy od oczekiwanego przez czytelników wznowienia książki Beaty Ostrowickiej: „Tajemnica szkatułki”.

Karolina, współczesna nastolatka, dzięki magicznemu eliksirowi przenosi się w XVII wiek. Tam spotyka się z przyjaciółką Helenką. Okazuje się, że na przyjaciółki czekają nie tylko wakacyjne atrakcje, ale i tajemniczy nieznajomi, zagadki przeszłości, które trzeba rozwiązać za wszelką cenę, oraz labirynt pod ruinami zamku, z którego nie sposób się wydostać. Podróże w czasie i przestrzeni, niecodzienne wypadki, tajemnice sprzed wieków… Będzie się działo!

Alicja Sinicka – autorka mrocznych thrillerów – napisała pełne humoru książki przeznaczone dla dzieci. Książki, które rozbawią także dorosłych.
„Detektywi z podstawówki” to wciągająca i pełna zwrotów akcji historia szkolnych przyjaciół, dla których prawda jest zawsze najważniejsza.
Dostępne są dwa tomy serii: „”Tajemnica dyrektora Bębenka” oraz „Tajemnica woźnej Drucik”.

Polecamy miłośnikom kryminałów i przygody.

Trzecia z naszych dzisiejszych propozycji, to książka Pawła Beręsewicza: „Na przykład Małgośka”.
Obóz tenisowy to niezła szkoła życia. Można się dowiedzieć, jak polubić kolegę – snoba. Albo – jak uwolnić białogłowę z objęć wampira. Lub – jak pogadać z dziewczyną tak po prostu, jak z człowiekiem, a nie – obiektem westchnień. Słowem – dwa tygodnie intensywnych treningów – i jesteś o jakieś… 5 lat starszy! Nawet jeśli nie urosłeś ani o milimetr.

Zapraszamy do przeczytania tej pełnej humoru powieści.

Na zdjęciach prezentowane książki.

 

 

 

Skip to content