Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

21 maja 2024 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 143

Dzisiejszy Tygodnik rozpoczynamy od książki dla naszych starszych czytelników. To „Einsteinowie z Vista Point”Bena Gutersona
Przeczytajmy, co o książce pisze wydawca:
„Kiedy młodsza siostra Zacka ginie w tragicznym wypadku, jego rodzina przeprowadza się do małego miasteczka, aby spróbować poradzić sobie z bólem. Jedenastoletni Zack obwinia się o śmierć siostry i stara się znaleźć pocieszenie w nowym miejscu. A malownicze Vista Point wydaje się do tego idealne. Chłopca szczególnie interesuje tajemnicza kamienna wieża, a kiedy w jej wnętrzu odkrywa medalion z zagadkową inskrypcją, postanawia rozwikłać sekret tego miejsca. Z pomocą przychodzi mu mieszkająca w okolicy Ann. Dziewczynka jest przewodnikiem Zacka po jaskiniach, skrytych w lesie chatach. I choć Zack odnajduje radość w spotkaniach z Ann, jej zachowanie wydaje się chłopcu dziwne. Kiedy nagle okazuje się, że nie wszyscy w Vista Point cieszą się z obecności nowych mieszkańców, a niektórzy wręcz chcą się ich pozbyć, sytuacja Einsteinów bardzo się komplikuje.
Czy Zackowi uda się w pełni zaufać Ann, znaleźć porozumienie z rodzeństwem i rodzicami, pogodzić się ze stratą i przeżyć uzdrawiającą przygodę?
Autor z wyjątkową delikatnością przedstawia bohaterów, ich odmienne sposoby radzenia sobie z bólem i przeżywania przez nich czasu żałoby, i – co najważniejsze – zostawia czytelnika z przesłaniem, że bliskość, miłość i wsparcie, których doświadczamy w rodzinie, są w życiu najcenniejsze.”

A oto kolejna dzisiejsza propozycja, książka pełna magii i ciepła.
Oto informacja od wydawcy:
„Pierwsza połowa XIX wieku na fińskiej prowincji. Piętnastoletni Niilo, sierota i podrzutek, ciężko pracuje na rzecz swego chlebodawcy. Jedyne, co zostało mu po matce, to zwieszony na szyi niedźwiedzi kieł, który ma go chronić od wszelkiego zła. Chłopiec nadzwyczaj szybko zapamiętuje magiczne zaklęcia i uczy się uzdrawiania u lokalnego znachora, którego okoliczni mieszkańcy podejrzewają o uprawianie czarnej magii. Z czasem znachor staje się mentorem i przyjacielem Niila, a przy okazji pomaga mu odnaleźć swoje korzenie i odkryć prawdę o sobie.”

Ostatnia z dzisiejszych propozycji to kolejna książka z serii o Roryku, nieśmiałym detektywie. Zachęcamy do przeczytania wszystkich tomów.
A oto, co znajdziecie w najnowszej książce:
„Kolejna przygoda prowadzi Roryka i Matyldę do szkoły z internatem. Tym razem zajmą się sprawą śmierci jednego z nauczycieli. Tylko komu zależy na tym, żeby wracać do wydarzeń… sprzed 25 lat? Dlaczego akurat teraz pojawiły się pogłoski, że to wcale nie był wypadek?”

Na zdjęciach prezentowane książki.

 

 

Skip to content