Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

22 lutego 2022 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 59

Wszystkie książki, które przedstawimy w dzisiejszym Tygodniku mają jedną wspólną cechę – ich bohaterkami są dziewczynki. Poznajcie Hanię, Lukrecję i… Małą Księżniczkę…

„Hania” to piękna książkowa opowieść o przyjaźni i rodzinie.
Hania mieszka w Chmurnym Mieście z ciocią-babcią Sassy i ukochanym kotem Północkiem. Kiedy Północek znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a wraz z nim wszystkie koty z okolicy, Hania przekonuje się, że tylko jej czarodziejska Szkarłatna Parasolka pozwoli jej go odszukać…
W drugim tomie Hania wraz z przyjaciółmi lecąc na czarodziejskiej Szkarłatnej Parasolce, dostrzega dziewczynkę, która biegnie po zawieszonej wysoko w powietrzu linie. Co z tego wyniknie? Przeczytajcie 🙂
W dzisiejszym numerze mamy coś dla miłośników książkowego „Mikołajka” i jego autora René Goscinny’ego – książki autorstwa jego córki, francuskiej pisarki – Anne Goscinny. Autorka w dzieciństwie spędzała czas z Mikołajkiem i innymi chłopięcymi postaciami i już wtedy w głębi duszy marzyła o dziewczęcym świecie Lukrecji! Lukrecja ma 12 lat i opowiada nam o swoim otoczeniu – swojej rodzinie, szkole, przyjaciołach. Anne Goscinny stworzyła całą serię książek, w których dobrze wykreowani bohaterowie, prosty język i dużo humoru sprawia, że jest to świetna lektura zarówno dla małych jak i dużych dziewczyn.

Ostatnia dzisiejsza propozycja książkowa, to „Mała księżniczka” Karoliny Lewestam. Powieść napisana w dialogu z książką Saint-Exupéry’ego „Mały Książę”.
Mała Księżniczka spotyka na swojej drodze zaginioną w tajemniczych okolicznościach legendarną amerykańską pilotkę, Amelię Earhart. Bohaterka przemierza kosmos, próbując lepiej zrozumieć swój ukochany kwiat – i napotyka przy tym mnóstwo dziwacznych i pięknych postaci. Dzięki niej czytelnicy przeżyją cudowną przygodę, która doda im odwagi, a także dowiedzą się, co naprawdę stało się z Amelią Earhart, która zaginęła podczas pionierskiego lotu nad Pacyfikiem…
„Mała Księżniczka” Karoliny Lewestam to nie jest opowieść napisana tylko z myślą o dziewczynkach, ale dla wszystkich, od lat czterech do… stu czterech.

Na zdjęciach pokazano omawiane książki.

Skip to content