Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościNowy ŚwiatŻycie szkoły

22 lutego 2022 roku – Dzieci – dzieciom, Dzień Myśli Braterskiej

Kolejne spotkanie w ramach cyklu Dzieci – dzieciom upłynęło nam pod hasłem obchodów Dnia Myśli Braterskiej. Z tej okazji każdą z klas w budynku A odwiedził pan Łukasz Czajka, nauczyciel naszej szkoły, który należy do Skautów Europy, jednej z organizacji harcerskich. Podczas spotkań opowiedział uczniom o początkach skautingu oraz pierwszych polskich harcerzach. Mówił o tym, że Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. Że ten dzień uświadamia im, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W tym dniu harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Pan Łukasz opowiedział też o ideach jakie przyświecają wszystkim skautom i harcerzom. Następnie uczniowie oglądali filmy pokazujące życie obozowe skautów. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali zadanie do rozwiązania – przeczytanie zaszyfrowanej wiadomości.

Tego dnia harcerze i skauci z naszej szkoły przybyli na zajęcia w swoich mundurach.

Na zdjęciach uczniowie podczas spotkań z panem Łukaszem Czajką.

 

Skip to content