Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

22 marca 2022 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 63

Poszukując materiału do najnowszego Tygodnika przeglądałyśmy stronę wydawnictwa Dwukropek i natrafiłyśmy na kila ciekawych pozycji książkowych. Dziś chciałybyśmy Wam zaprezentować jedną z nich. To seria fantasy dla starszych dzieci i młodszej młodzieży – Niezwyczajni!
Zachęcamy Was do przeczytania fragmentu publikacji na stronie wydawnictwa:
Druga dzisiejsza propozycja pochodzi z wydawnictwa Media Rodzina. „Operacja Niezłe ziółko” to już 17 książka w serii o nieustraszonych detektywach i psie Otto – Biuro detektywistyczne nr 2. W Elvestad grasuje niezłe ziółko – robi psikusy, płata figle i ze wszystkiego stroi sobie żarty. Ale kiedy okazuje się, że jednocześnie ktoś kradnie ludziom portfele i w tajemniczy sposób pozyskuje kody do kart, nikomu nie jest już do śmiechu. Tiril i Oliver z Biura Detektywistycznego nr 2 wpadają na trop kieszonkowców. W końcu ich nikt nie przechytrzy!

Na koniec dzisiejszego Tygodnika mamy dla Was książkę wydaną przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia – „Wstydu za grosz” Zuzanny Orlińskiej.
Zacytujmy fragment opisu Wydawcy:
„Pełna humoru i mądrości powieść Zuzanny Orlińskiej to historia dwóch niezwykłych kobiet, które – każda na swój sposób – próbują walczyć z presją społeczną. Nastoletnia Julianka bardzo się różni od koleżanek z klasy i jest przekonana, że ma więcej z zębiełka niż ze zmysłowej tygrysicy. Z kolei jej przebojowa babcia Delfina to reżyserka, która czuje, że zaczyna być dyskryminowana ze względu na wiek. Z braku lepszych propozycji Delfina postanawia poprowadzić warsztaty teatralne dla koła seniorów w gminnym domu kultury. Gdy zapada decyzja o wystawieniu sztuki, starsza pani nie ma wątpliwości, że muszą to być Dziady… a może po prostu Dziadki?”

Na zdjęciach przedstawiamy prezentowane książki.

 

Skip to content