Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościNowy ŚwiatŻycie szkoły

22 marca 2022 roku – Dzieci – dzieciom, tworzymy żywe flagi

22 każdego miesiąca, na pamiątkę dnia urodzin naszego patrona, Janusza Korczaka, spotykamy się w budynku A wykonując wspólne aktywności. Co miesiąc inne. Łączy je to, że robimy je wszyscy razem, aby się integrować i lepiej poznawać.

W ramach tego projektu, 22 marca dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie budynku A utworzyły żywe flagi: polską i ukraińską. Tym gestem, jako społeczność szkolna, chcieliśmy zaprotestować przeciwko wojnie w Ukrainie. Niejednokrotnie pokazaliśmy już naszą solidarność z narodem ukraińskim poprzez różne zbiórki czy kiermasze ciast. A dzisiejsze żywe flagi to okazanie przez uczniów, wsparcia swoim rówieśnikom z kraju ogarniętego wojną.

Na zdjęciu żywe flagi Polski i Ukrainy stworzone przez uczniów.
Skip to content