Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

27 października 2020 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 8

Po dwóch miesiącach tradycyjnej pracy w szkole, od 26 października znów częściowo pracujemy w domu.
Ze starszymi uczniami, my nauczycielki bibliotekarki będziemy spotykać się w najbliższych tygodniach tylko poprzez Facebook i Librus. W ramach akcji #NieZostawiamCzytelnika będziemy kontynuowały działalność informacyjną. Zaprezentujemy sylwetki pisarzy, zachęcając tym samym do zapoznania się z ich twórczością. Będą również wywiady z nimi. Zaproponujemy konkursy tematyczne. Wspólnie będziemy obchodzić z wami święta kalendarzowe i te nietypowe. Zachęcimy Was do wycieczek wirtualnych do muzeów, księgarń, bibliotek. Zaprezentujemy ciekawostki ze świata. Odwiedzimy teatry zapraszając was na spektakle online. I zachęcimy do uczestnictwa w kulturze. Postaramy się wspierać Was w procesie edukacyjnym. Zamiast tradycyjnych książek będziemy udostępniały Wam informację. Zaglądajcie do nas, zapraszamy ❤️

A dziś zapraszamy Was na nowy numer naszego Bibliotecznego Tygodnika Multimedialnego.

Zaczynamy od bardzo sympatycznego święta…

25 października – Dzień Kundelka
Data święta nie jest przypadkowa, ustanowiona jest na dzień po rocznicy wprowadzenia Ustawy o Ochronie Zwierząt (Ustawa obowiązuje od 24 października 1997 r.). Święto powstało aby podziękować kundelkom za ich oddanie i wierność, ale również po to, aby zwrócić uwagę na tę najliczniejszą a często najgorzej traktowaną grupę psów towarzyszących człowiekowi.
Eko Kalendarz proponuje -pakiet edukacyjny, w którym znajdziecie Państwo zarówno propozycje zajęć dla dzieci, jak i garść wiedzy przydatnej każdemu opiekunowi psa. Podsuwamy też kilka pomysłów na ręcznie robione niespodzianki, które z tej okazji możecie przygotować dla własnego kundelka. Zachęcamy do lektury oraz do długiego spaceru z psem zaraz po niej!
Więcej na stronie –
https://www.ekokalendarz.pl/dzien-kundelka-pakiet-edukacy…/…
Posłuchajcie piosenki Kundel Bury
https://www.youtube.com/watch?v=WBNzkZ-53ns

W związku ze zbliżającym się 11 listopada, czyli Świętem Niepodległości ogłaszamy konkurs.

Konkurs piosenki patriotycznej

Ponieważ przyjdzie nam w tym roku świętować Naszą Niepodległość w warunkach pandemii, nie będziemy mogli wykonać piosenek patriotycznych wspólnie, na terenie szkoły. Dlatego postanowiłyśmy ogłosić konkurs na wykonanie piosenek patriotycznych przez Was w warunkach domowych. Szczegóły znajdziecie w regulaminie.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy. Przypominamy, że podkłady muzyczne znajdziecie na stronach www.

Regulamin Konkursu
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU
Piosenki Patriotycznej
,,Tu jest moja mała ojczyzna”
z okazji Narodowego Święta Niepodległości
1. Organizatorzy: nauczycielki bibliotekarki
2. Cele konkursu:
– wzmacnianie postaw patriotycznych,
– upowszechnianie znajomości polskiej poezji i pieśni patriotycznej,
– rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów,
– upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości.
3. Warunki uczestnictwa:
a) Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkoły i całej społeczności szkolnej (rodzice, nauczyciele, personel wspomagający)
b) Tematem konkursu jest wykonanie pieśni patriotycznej. Każdy z uczestników (solista lub zespół, rodzice, rodzeństwo) przygotowuje 1 utwór o tematyce patriotycznej – każdy z uczestników zapewnia sobie akompaniament (podkład muzyczny zarejestrowany na nośniku lub 1-osobowy akompaniament, np. gitara, skrzypce, flet, akordeon itp.).
c) Czas całego występu: 3-5 minut.
d) Zarejestrowany- nagrany występ należy przesłać do biblioteki na adres
zdjeciaszklola@gmail.com lub biblioteczka44@wp.pl
Powołana komisja dokona oceny występów wg następujących kryteriów:
– warsztat wokalny,
– dobór repertuaru,
– interpretacja pieśni ,
– ogólny wyraz artystyczny.
4. Termin nadsyłania nagrań do 16 listopada 2020r.
5. Nagrody:
a) laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe oraz dyplomy uczestnictwa,
b) wręczenie nagród dla laureatów konkursu nastąpi w trakcie najbliższego apelu odbywającego się na terenie szkoły.
c) nagrodzeni wykonawcy zaprezentowani zostaną na stronach youtube i facebook
(za zgodą uczestników)
6. Sprawy nie ujęte w Regulaminie rozstrzyga Organizator w porozumieniu z jury.
7. Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w Regulaminie z przyczyn od niego niezależnych.

A na koniec czytelnicza ciekawostka:

Już 6 lat temu czytelnicy w Rumunii bodaj jako pierwsi na świecie mogli wyposażyć swoje mieszkania i biura w prywatną biblioteczkę na miarę XXI wieku. Tamtejszy oddział sieci telefonii komórkowej Vodafone, sieć salonów meblowych MobExpert, agencja reklamowa McCann Bucharest i Narodowa Biblioteka Cyfrowa wprowadziły wspólnie do sprzedaży tapetę z cyfrową biblioteczką.
Na stronie http://booklips.pl/ czytamy dalej:
Projekt przypomina typową tapetę i nie zajmuje żadnego miejsca w mieszkaniu. Zgodnie z intencją pomysłodawców pozwala za to uatrakcyjnić nieużywaną ścianę w pokoju. Ma to być idealne rozwiązanie dla miłośników literatury, którzy uwielbiają nowoczesne technologie i nie mają miejsca, aby trzymać w mieszkaniu tradycyjne książki.
W jaki sposób działa tapeta z cyfrową biblioteczką? Klient, który chciałby ozdobić nią swoją ścianę, loguje się na stronie Narodowej Biblioteki Cyfrowej, wybiera swoje ulubione książki z dostępnych tytułów, może także przyozdobić wirtualny regał prywatnymi zdjęciami i innymi dekoracjami. Po dokonaniu zamówienia tapeta do naklejenia na ścianę zostanie dostarczona bezpośrednio pod drzwi zamawiającego.
Książki wydrukowane na tapecie zawierają kody QR, które po zeskanowaniu pozwalają właścicielowi lokum na czytanie tekstu na swoim przenośnym urządzeniu. Tapeta z cyfrową biblioteczką ma nie tylko promować używanie mobilnego Internetu w mieszkaniach, ale także podsunąć przemysłowi wydawniczemu nowy rodzaj platformy, jaki pisarze i wydawcy mogą wykorzystywać do sprzedaży swoich książek.
Obejrzyjcie film promocyjny:
https://www.youtube.com/watch…

Skip to content