Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

3 listopada 2020 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 9

Listopad, to długie jesienne wieczory. A nie ma nic lepszego na takie wieczory, jak pasjonujące gry towarzyskie  Wybór w tej materii mamy wielki! Przedstawimy Wam dzisiaj kilka z nich.
Wszyscy miłośnicy gier znają wydawnictwo Granna, które zaskakuje prostymi zasadami i fajnym pomysłem. My polecamy Wam serię gier „Legendy polskie” i grę dla dzieci – „Bazyliszek”.

Jeśli chcecie poznać zasady gry w trzy minuty, odsyłamy Was tu: https://www.youtube.com/watch?v=ZD6WDnm2HnE
A tu możecie posłuchać o samej grze:
https://www.youtube.com/watch?v=4pCVNorZlfw

Drugą grą z serii „Legendy polskie” wydaną przez wydawnictwo Granna jest „Pan Twardowski”.
Na pewno każdy z nas kojarzy to nazwisko z wiersza Adama Mickiewicza pt. Pani Twardowska. Twardowski spotkał się z diabłem w karczmie Rzym. Właśnie tę karczmę możemy zobaczyć w naszej grze! Cała historia została też opisana w instrukcji, więc właśnie od niej warto rozpocząć grę.
W samej grze niezwykle ważna jest spostrzegawczość… Wygrywa ten, kto prawidłowo wytypuje postać Twardowskiego. Aby to zrobić musi jednak dostać dostęp do wskazówek. Najpierw przyglądamy się karczmie, a później jedna z osób (gdy reszta ma założone maski) odwraca jedną z kart. Zadaniem reszty graczy (po zdjęciu masek) jest wytypowanie, która część została zmieniona. Ten, kto prawidłowo ją wskaże, może w nagrodę zobaczyć wskazówkę. Dowiaduje się dzięki niej np. tego, że Twardowski ma ciemne oczy. Znalezienie zmienionego kwadracika wcale nie jest proste, różnią się one bowiem od siebie wyłącznie szczegółami.
Tu możecie obejrzeć opis gry i recenzję:
https://www.youtube.com/watch?v=hEAtCF5QaOM

A teraz czas na grę dla starszych… „Pan tu nie stał!”
Jak czytamy na stronie Egmont, gra rodzinna „Pan tu nie stał!” przeniesie nas na moment do PRL-u, do lat osiemdziesiątych. Do czasów centralnego planowania i wiecznych rynkowych niedoborów, symbolem których stały się wszechobecne kolejki do sklepów.
Podczas gry walczyć będziemy o deficytowe towary rzucane do sklepów. Nie będzie to jednak takie łatwe, ponieważ inni gracze również marzą o butach Relax czy magnetofonie szpulowym!
Obserwuj, co pojawia się w sklepach, w przemyślany sposób rozdzielaj zadania swojej rodzinie i nie daj się wypchnąć z kolejki!
No, chyba, że ktoś krzyknie ci do ucha PAN TU NIE STAŁ!
W pudełku znajdziecie:100 kart gry w
• 5 kolorach czyli po 20 kart dla każdego z gracza
• 36 towarów czyli ‘żetonów’ z produktami, o które toczy się gra
• 4 sklepy na 4 oddzielnych kartonikach które tworzą planszę gry
• 5 kart pomocy – znacznie ułatwiają grę
• instrukcję obsługi

Miłej zabawy!

A tu znajdziecie instrukcję:
https://www.youtube.com/watch?v=XMLgM_csk8w

Skip to content