Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościNowy ŚwiatSmolnaWydarzenia

4 czerwca 2024 roku – 65 lecie naszej Szkoły

4 czerwca świętowaliśmy 65 urodziny naszej Szkoły! Razem z nami świętowali zaproszeni goście.
Szkoła Podstawowa nr 211 rozpoczęła działalność w roku szkolnym 1958/59. Od 1962 roku nosi imię pedagoga, pisarza i przyjaciela dzieci, Janusza Korczaka. Jej losy zmieniały się wielokrotnie na przestrzeni tych lat. Była szkołą pływacką, szkołą z klasami szachowymi, ośmioletnią, potem sześcioletnią a obecnie znów ośmioletnią. Dziś jest szkołą z oddziałami integracyjnymi i z oddziałami dwujęzycznymi. Ma też dwie lokalizacje, przy ulicy Nowy Świat 21a oraz Smolnej 30. Szczyci się wspaniałymi osiągnięciami swoich uczniów oraz czołowymi lokatami w rankingach szkół śródmiejskich i warszawskich. Ale przede wszystkim jest przyjaznym miejscem dla każdego ze swoich uczniów ❤

Na zdjęciach uczniowie, Pani Dyrektor i goście w trakcie obchodów jubileuszu szkoły.
Skip to content