Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościProjektySmolnaŻycie szkoły

5 czerwca 2024 roku – spotkanie informacyjne w ramach projektu Explory

Dnia 5 czerwca w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie informacyjne w ramach projektu Explory. Spotkanie dedykowane było uczniom z klas 6 i 7.
Naszymi gośćmi byli Maciek i Paweł z Technikum Mechatronicznego nr 1 w Warszawie – laureaci jednej z kolejnych edycji popularnego Konkursu Naukowego Explory, który powstał z myślą o młodych pasjonatach, chcących rozwijać pasje badawcze, poznać kulisy pracy badawczej, poszerzać horyzonty, poznawać ciekawych ludzi i zwiedzać świat.
Pod koniec spotkania wybraliśmy przedstawicieli naszej szkoły, którzy będą ubiegać się o uczestnictwo w programie grantowym „Młode Talenty Explory 2024” poprzez zgłoszenie własnego projektu badawczego z dowolnej dziedziny naukowej.
Osoby te udadzą się wraz z naszymi szkolnymi koordynatorkami na zajęcia warsztatowe, które odbędą się w Centrum Kreatywności Targowa.
Zajęcia będą prowadzone w formie interaktywnej, angażując uczniów w praktyczne działania.
Uczniowie nauczą się, jak skutecznie pracować nad projektami oraz jak planować oraz dzielić zadania w ramach zespołu projektowego.
Autorzy najlepszych otrzymają wsparcie ekspertów, stypendia naukowe i nagrodę pieniężna.
Explory to wyjątkowa okazja, by wspierać młode talenty i umożliwić im rozwój w przestrzeni badawczej i międzynarodowej. 🙂

Wierzymy, że nasi Uczniowie odniosą sukces! 😊

 

Na zdjęciach uczniowie i ich goście podczas spotkania informacyjnego.
Skip to content