Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościNowy ŚwiatŻycie szkoły

9 lutego 2024 roku – klasa 5a w Sejmie

Wycieczka Uczniów klasy 5a do Sejmu była niezapomnianym przeżyciem pełnym fascynujących doświadczeń i edukacyjnych chwil. 🇵🇱
Rozpoczęliśmy od zwiedzania gmachu Sejmu, gdzie dzieci mogły z bliska przyjrzeć się miejscu, w którym podejmowane są ważne decyzje dotyczące naszego kraju. Przewodnik opowiedział im o historii budynku oraz jego funkcjach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć salę posiedzeń, gdzie zostali ciepło powitani przez prowadzącego obrady. To wspaniałe doświadczenie może skłonić je do bardziej aktywnego udziału w życiu społecznym.
Następnie odbyło się spotkanie z posłem, które okazało się niezwykle inspirujące i pouczające. Dzieci miały szansę zadawać pytania na tematy, które je interesowały, począwszy od pracy posła, a skończywszy na kwestiach dotyczących edukacji czy ochrony środowiska.
Po spotkaniu udaliśmy się do stołówki, gdzie uczniowie mieli okazję spróbować pysznego obiadu.
Wizyta była wspaniałym doświadczeniem, które uświadomiło dzieciom, jak wygląda codzienność osób pracujących w Sejmie. To był naprawdę super dzień! 🙂

Na zdjęciach uczniowie w trakcie wizyty w Sejmie.

 

 

Skip to content