Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościKonkursyOsiągnięciaWydarzeniaŻycie szkoły

Osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016

Certyfikat „Bezpieczna Placówka Oświatowa”

Nasza szkoła otrzymała Certyfikat „Bezpieczna Placówka Oświatowa” przyznany przez Instytut Badania Marki.

Wyróżnienie prestiżowym statusem „Bezpieczna Placówka Oświatowa” jest osiągnięciem szczególnym – otrzymują go jedynie nieliczne jednostki dydaktyczne. Jest to forma wyróżnienia wśród lokalnych jednostek oświatowych, ale także zobowiązanie na przyszłość, do dalszych starań nad zapewnieniem swoim podopiecznym bezpiecznych warunków nauki.

Eko – Planeta

Dwa dyplomy z wynikiem bardzo dobrym oraz 12 wyróżnień zdobyli nasi uczniowie w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego Eko – Planeta.

Uczniowie, którzy uzyskali wynik bardzo dobry:
Łukasz Lipski, klasa 6b,
Nikodem Sławiński, klasa 4b.

Uczniowie wyróżnieni:
Jan Sawa, klasa 5b
Łukasz Sołek, klasa 6b
Zuzanna Majewska, klasa 6a
Wiktoria Zielińska, klasa 6b
Ziemowit Ossoliński, klasa 6b
Jakub Kazano, klasa 6b
Zofia Zdonek, klasa 4b
Jan Kwaśny, klasa 4b
Wiktor Bogusławski, klasa 4b
Julianna Pręgowska, klasa 4b
Oliwia Czajka, klasa 4b
Julia Zając, klasa 4a

Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny

25 listopada 2015r. odbyła się XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny, w którym wzięło udział blisko 62 tysiące uczniów. Dwóch uczniów z naszej szkoły otrzymało dyplomy za najwyższe wyniki:

Jan Sawa, klasa 5b – bardzo dobry wynik

Adam Boros, klasa 5b – dobry wynik

Ogólnopolski Konkurs Alfik Humanistyczny

W XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny wzięło udział ponad 15,5 tysiąca uczniów. Sześcioro naszych uczniów zdobyło dyplomy za bardzo dobry wynik w konkursie a dziewięcioro dyplomy za wynik dobry.

Dyplom i bardzo dobry wynik uzyskali:
Kaja Późniak,  klasa 2a,
Leon Poleganow,  klasa 2a
Karol Kurzyp,  klasa 3a
Samanta Nguyen, klasa 3a
Emilia Wysocka – Zańko, klasa 3c
Maria Zdonek, klasa 5c

Dyplom i dobry wynik uzyskali:
Szymon Markowski, klasa 2a
Janna Sawa, klasa 2a
Jan Sztucki, klasa 3a
Zuzanna Łuczak, klasa 3a
Anna Gruszczyńska, klasa 3c
Zofia Zdonek, klasa 4b
Antonina Staniszewska, klasa 5a
Łucja Traczyk, klasa 6b
Ziemowit Ossoliński, klasa 6b

Ogólnopolski Konkurs Olimpus

 

Pięcioro uczniów zdobyło tytuł laureata w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Olimpus przyrodniczy. Troje z klas czwartych oraz dwoje z klas piątych. W Ogólnopolskim Konkursie Olimpus z języka angielskiego tytuł laureata zdobył uczeń klasy piątej.

Laureaci:

Olimpus przyrodniczy:
Julianna Pręgowska, 4b
Zofia Zdonek, 4b
Wiktor Bogusławski, 4b
Jan Sawa, 5b
Aleksandra Roszkowska, 5b
Olimpus z języka angielskiego:
Bartosz Flis, 5c

Konkurs Informatyczny miniLOGIA 14

 

Łukasz Lipski, uczeń klasy 6b został laureatem kuratoryjnego przedmiotowego Konkursu Informatycznego miniLOGIA 14 dla uczniów mazowieckich szkół podstawowych uzyskując we wszystkich etapach 100% możliwych do zdobycia punktów. Organizatorem konkursu jest Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Warszawska Olimpiada Młodzieży w szachach

I miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w szachach zdobyła drużyna z naszej szkoły w składzie: Jaśmina Kanduła z klasy 2b, Piotr Kubaszewski z klasy 3c, Michał Kijkowski z klasy 6a i Ziemowit Ossoliński z klasy 6b. Zawody odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

Ziemowit i Piotr biorą również udział w zawodach indywidualnych. W kwietniu Ziemowit zajął II miejsce w grupie C14 w szachach klasycznych a Piotr II miejsce w grupie C10 w szachach szybkich.

Konkurs Twórczości Dziecięcej

 

1 czerwca 2016 r. zostały ogłoszone wyniki już  XVI edycji Konkursu Twórczości Dziecięcej  pn. Dzieci książęta uczuć, poeci, myśliciele. Od 16 lat głównym celem międzyszkolnego konkursu jest upowszechnianie Korczakowskich praw dziecka, a także rozwijanie zdolności, kreatywności i zainteresowań uczniów.

W konkursie wzięli udział uczniowie z warszawskich śródmiejskich szkół podstawowych.
W ramach XVI edycji Konkursu Twórczości Dziecięcej  odbył się:

  • konkurs plastyczny dla kl. 0-3
  • konkurs plastyczny dla kl. 4-6
  • konkurs multimedialny dla kl. 4-6
  • konkurs literacki dla kl. 4-6
  • konkurs języka angielskiego kl.4-6

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Konkursie, a laureatom i ich opiekunom  serdecznie gratulujemy.  Już dzisiaj zapraszamy do udziału w XVII edycji Konkursu.

Wyniki: wyniki_Konkursu_2016

VII Dzielnicowy Konkurs Plastyczny „Coś z niczego – zwierzęta”

Uczniowie klas 1 – 3 zdobyli 6 nagród w VII Dzielnicowym Konkursie Plastycznym o tematyce ekologicznej „Coś z niczego – zwierzęta” organizowanym przez SP 220 pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.

Wśród klas pierwszych:
II miejsce zdobyła Justyna Pietrzak z klasy 1a
Wśród klas drugich:
I miejsce zdobyły Karina Felczerek z klasy 2a oraz Oliwia Cichoniec z klasy 2b.
II miejsce zdobyła Julia Matejczuk z klasy 2b
Wśród klas trzecich:
III miejsce zdobył Stanisław Przybył z klasy 3b
Wyróżnienie zdobył Jan Sztucki z klasy 3a

Międzyświetlicowy Śródmiejski Konkurs Plastyczny „Portret rodziców – III edycja”

W Międzyświetlicowym Śródmiejskim Konkursie Plastycznym „Portret rodziców – III edycja” organizowanym przez SP 220 nasi uczniowie otrzymali następujące nagrody:
Dzieci sześcioletnie:
Matylda Daba Diouf 1a – II miejsce
Piotr Augustyn 1a – III miejsce
Wyróżnienia: Amelia Mrówka, Anika Kanduła, Magdalena Tarczyluk  z oddziału przedszkolnego
Siedmiolatki:
Janna Sawa 2a – II miejsce
Maria Szpojankowska 1c – III miejsce
Wyróżnienia: Kaja Późniak 2a, Lena Głowacka 1c, Weronika Błachnio 2a, Wiktoria Pietruszewska 2a, Maria Krzywicka 1c
Ośmiolatki:
Wyróżnienia: Maria Kaczmarzyk 3c, Lena Szewczak 3c, Maksymilian Szadurski 3b
Dziewięciolatki:
Wyróżnienia: Anh Nguyen 3a

Śródmiejski Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii”

III miejsce w Śródmiejskim Konkursie Ortograficznym „Mistrz ortografii” zdobyła Samanta Nguyen z klasy 3a. Konkurs zorganizowano pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

Konkurs plastyczno – przyrodniczy „Ptasi teatrzyk”

W Miasteczku Przyrody przy ul. Fabrycznej odbyło się spotkanie z ornitologiem i warsztaty przyrodnicze: „Rozwińcie skrzydła” oraz „Ptaki jako symbole parków narodowych”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 5b.

Podczas uroczystości kończącej projekt zostały wręczone nagrody za udział w konkursie plastyczno-przyrodniczym „Ptasi teatrzyk”.  Dwa równorzędne pierwsze miejsca zdobyli: Zosia Szpojankowska z klasy 4b oraz Kacper Kozłowski z klasy 6a. Zwycięzcy otrzymali od organizatorów konkursu profesjonalne lornetki do obserwacji ptaków w terenie.

XVI Konkurs Ortograficzny „Ortografia na medal”

Nasza szkoła była organizatorem i gospodarzem etapu dzielnicowego (dla Śródmieścia i Żoliborza) XVI Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Do pisania konkursowego dyktanda i testu  przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych Śródmieścia i Żoliborza.

I miejsce w Dzielnicy Śródmieście zajęła uczennica naszej szkoły Olga Kizińczuk z klasy 5b. Olga weźmie udział w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w maju.

II Turniej w Mini Siatkówce

Reprezentacja chłopców naszej Szkoły wzięła udział w II turnieju w Mini Siatkówce Szkół Podstawowych w kategorii „czwórek” o Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr 37 w Warszawie.

Po zaciętej i wyrównanej grze pierwsza drużyna w składzie: Grzegorz Pucek, Adrian Wykrętowicz, Bartek Niemyjski i Łukasz Paczkowski zajęła II miejsce, a druga drużyna w składzie: Kuba Kazano, Błażej Rorat, Igor Krenc, Ksawery Karniłowicz i Jan Sawa zajęła V miejsce.

Śródmiejska Olimpiada Młodzieży 2015/2016 w szachach

I miejsce w Śródmiejskiej Olimpiadzie Młodzieży 2015/2016 zajął czteroosobowy zespół uczniów naszej szkoły: Jaśmina Kanduła z klasy 2b, Piotr Kubaszewski z klasy 3c oraz Ziemowit Ossoliński z klasy 6b i Michał Kijkowski z klasy 6a.

Mistrzostwa Dzielnicy w mini piłce koszykowej dziewcząt

W dniach 8 – 10 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 210, rozegrane zostały Mistrzostwa Dzielnicy w mini piłce koszykowej dziewcząt. Nasza reprezentacja grała z wielkim zaangażowaniem, szczególnie emocjonującą walkę stoczyła z SP nr 12.  Po wyrównanej walce reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce.

Naszym brązowym medalistkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów

 

Jedna złota i dwie srebrne Weny oraz 3 wyróżnienia zdobyli nasi uczniowie w tegorocznej edycji konkursów w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów!

W konkursie plastycznym Srebrną Wenę otrzymał Kamil Machałowski z klasy 3a, a wyróżnienia zdobyli: Nawojka Protasiewicz z klasy 1a oraz Mikołaj Gawski z klasy 1c. Wszyscy w kategorii klas 1 – 3. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Starej Kordegardzie w Łazienkach Królewskich.

W konkursie recytatorskim w kategorii klas 1 – 3 Srebrną Wenę otrzymała Weronika Błachnio z klasy 2a. Wyróżnienie zdobyła Maja Maga z klasy 1c. Jury przekazało też specjalne podziękowania dla osób zauważonych i docenionych, w tym dla Kai Późniak z klasy 2a.

W tym samym konkursie, w kategorii klas 4 – 6, Kacper Kielan z klasy 5a zdobył najwyższą nagrodę – Złotą Wenę!

Wręczenie nagród połączone z widowiskiem poetyckim w wykonaniu laureatów odbyło się w Teatrze Stara Prochownia.

Mistrzostwa Dzielnicy w biegach przełajowych

28 września na Cyplu Czerniakowskim odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w biegach przełajowych. Dziewczęta biegły dystans 800m a chłopcy 1km. Naszą szkołę reprezentowało 10 chłopców i 13 dziewcząt z klas piątych i szóstych.

Biegi przełajowe to trudna dyscyplina, poprzedzona żmudnymi przygotowaniami i wieloma wybieganymi kilometrami, aby na zawodach dążyć do miejsca  w pierwszej dziesiątce. Taki wynik pozwala na start w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. W tym roku takie prawo wywalczyły dwie nasze uczennice. Emilia Kaczmarzyk z klasy 6b i Zuzanna Majewska z klasy 6a zajęły kolejno 6 i 7 miejsce. Sześć naszych piątoklasistek zajęło miejsca w pierwszej 30stce.Najlepsza z nich to Izabella Skoczek, która przybiegła na metę 13, zabrakło trochę szczęścia….

Wśród chłopców najlepszym zawodnikiem był Grzegorz Pucek uczeń klasy 6a, który w swoim biegu zajął 18 miejsce.

Konkurencja była bardzo duża, bowiem w każdej kategorii wiekowej startowało po 70-75 biegaczy /biegaczek. Wszystkim naszym długodystansowcom dziękujemy i życzymy powodzenie w kolejnych zawodach.

Skip to content