Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościWydarzeniaŻycie szkoły

Wydarzenia – rok szkolny 2015/2016

24 czerwca 2016 roku – zakończenie roku szkolnego

Dobiegł końca kolejny rok szkolny.  Pani Dyrektor wręczyła ostatnie nagrody i dyplomy oraz świadectwa z wyróżnieniem. Klasy trzecie i szóste przygotowały specjalne programy artystyczne. Po spotkaniach ze swoimi wychowawcami uczniowie w radosnym nastroju udali się na wakacje!

17 czerwca 2016 roku – gra miejska

Tegoroczna gra miejska, w której uczestniczyły klasy 3 – 6 odbyła się w Parku Saskim. Tradycyjnie uczniowie wyruszyli zaopatrzeni w mapy z oznaczonymi punktami zadaniowymi. Każda z klas wykonała wyznaczone zadania.

13 czerwca 2016 roku – „Dzieci – Dzieciom”

Po raz kolejny klasy starsze integrowały się we wspólnych działaniach z klasami młodszymi w ramach cyklu „Dzieci – Dzieciom”. Tym razem każda z par klas wspólnie przygotowała wesołą, słoneczną piosenkę. Przygotowania zostały uwieńczone wspólnym spotkaniem na sali gimnastycznej gdzie odbył się koncert piosenek. Niektóre z klas przygotowały na tę okazję specjalne rekwizyty. Było kolorowo i radośnie.

10 czerwca 2016 roku – konkurs na plakat reklamujący ulubioną książkę

 

Rozstrzygnięty został konkurs organizowany przez bibliotekę szkolną pt. „Plakat reklamujący ulubioną książkę”.

Oto lista nagrodzonych:
I miejsce
Piotr Augustyn, klasa 1a
II miejsce
Jagoda Sawa, klasa 2a
Lena Gajewska, Maja Dołęga, klasa 2b
III miejsce
Zofia Zdanowska, klasa 1a
Fryderyk Flasza, Michał Kowalski, klasa 1b
Nagroda za hasło reklamowe
Maksymilian Szadurski, klasa 3b
Nagroda specjalna
Gaja Kępińska, klasa 5c
Wyróżnienia
Maja Maga, klasa 1c
Róża Kurasińska, klasa 1b
Nawojka Protasiewicz, klasa 1a
Olga Dostatnia, klasa 1a
Artur Nowak, klasa 2b

Gratulujemy!

10 czerwca 2016 roku – „Jeden z siedmiu” – teleturniej

Samorząd Uczniowski zorganizował i przeprowadził teleturniej wiedzy „Jeden z siedmiu” wzorowany na programie telewizyjnym „Jeden z dziesięciu”. W teleturnieju brali udział uczniowie klas 4 – 6 (jedna osoba wybrana z każdej klasy) w obecności wszystkich uczniów.

Przedstawicielami klas byli:
Jakub Gruszczyński – 4a
Wiktor Bogusławski – 4b
Antonina Staniszewska – 5a
Adam Boros – 5b
Maksymilian Stankowski – 5c
Anastazja Peńska – 6a
Łukasz Lipski – 6b

Konkurs prowadzili:  Ziemowit Ossoliński z klasy 6b, Zuzanna Majewska z klasy 6a oraz  Laura Klimczak z klasy 6b.

Zwycięzcą został Maksymilian Stankowski z klasy 5c.

Gratulujemy!

10 czerwca 2016 roku – „Ogarnij inżynierię”, klasy piąte

 

Zakończyliśmy realizację projektu edukacyjnego Fundacji Katalyst Engineering „Ogarnij inżynierię” w klasach piątych. Podczas zajęć inżynieryjnych uczniowie dowiedzieli się jak uzyskać energię elektryczną z wiatru. Pracując w kilkuosobowych drużynach przeprowadzili szereg eksperymentów z obwodami elektrycznymi, zbudowali turbiny wiatrowe, do których zaprojektowali i wydrukowali własne łopatki na drukarce 3D. Zajęcia realizowane były przez zespół nauczycieli podczas lekcji przyrody, matematyki, techniki, zajęć komputerowych i plastyki.

7 czerwca 2016 roku – dziewiąty koncert z cyklu „Spotkania z muzyką”

 

Uczniowie wysłuchali 9, ostatniego już w tym roku szkolnym koncertu z serii „Spotkania z muzyką”. Tym razem koncert nosił tytuł „Kwintet dęty blaszany. Dworskie fanfary i inne czary”. Podczas koncertu uczniowie bliżej poznali instrumenty kwintetu dętego. Dowiedzieli się, jakie są zasady ich działania, poznali podobieństwa i różnice między nimi.

6 czerwca 2016 roku – spotkanie autorskie

 

Aż 8 klas uczestniczyło w spotkaniach autorskich z panem Pawłem Beręsewiczem. Autor opowiedział o swoich książkach w zabawny sposób wciągając uczniów w dyskusję o życiu i literaturze. Uczestnicy wysłuchali opowieści kryminalnych i miłosnych a nawet zgłębiali tajniki gry w piłkę nożną. Chętni uczniowie otrzymali autografy. Czas przeznaczony na spotkania minął niespodziewanie szybko.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Rady Rodziców.

3 czerwca 2016 roku – spotkanie z panem Mamutko – biblioteczne czytanie

W związku z nadchodzącym spotkaniem autorskim z panem Pawłem Beręsewiczem, uczennica klasy 5c Ewa Rogowska i pani Małgorzata Mańkowska zaprosiły uczniów klas pierwszych do wysłuchania opowiadań tego autora ze zbioru „Pan Mamutko i zwierzęta”.

1 czerwca 2016 roku – Konkurs Twórczości Dziecięcej

  

1 czerwca 2016 r. zostały ogłoszone wyniki już  XVI edycji Konkursu Twórczości Dziecięcej  pn. Dzieci książęta uczuć, poeci, myśliciele. Od 16 lat głównym celem międzyszkolnego konkursu jest upowszechnianie Korczakowskich praw dziecka, a także rozwijanie zdolności, kreatywności i zainteresowań uczniów.

W konkursie wzięli udział uczniowie z warszawskich śródmiejskich szkół podstawowych.
W ramach XVI edycji Konkursu Twórczości Dziecięcej  odbył się:

  • konkurs plastyczny dla kl. 0-3
  • konkurs plastyczny dla kl. 4-6
  • konkurs multimedialny dla kl. 4-6
  • konkurs literacki dla kl. 4-6
  • konkurs języka angielskiego kl.4-6

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Konkursie, a laureatom i ich opiekunom  serdecznie gratulujemy.  Już dzisiaj zapraszamy do udziału w XVII edycji Konkursu.

Wyniki: wyniki_Konkursu_2016

1 czerwca 2016 roku – Święto Szkoły

W Dniu Dziecka obchodziliśmy Święto Szkoły i po raz kolejny przyznawaliśmy nagrody w XVI już edycji Konkursu Twórczości Dziecięcej oraz po raz ósmy nagrodę przyznawaną wyjątkowym uczniom – Order Dobroci. Cała społeczność szkoły spotkała się na wspólnej uroczystości. Pani Dyrektor wręczyła nagrody. Tegorocznym nagrodzonym Orderem Dobroci został Wojtek Quang Nguyen z klasy 4a.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie mieli możliwość sprawdzić się w licznych konkurencjach sportowych.

31 maja 2016 roku – spotkanie z panią Anną Onichimowską

Uczniowie klas 1c, 3a, 4b i 5b uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką, panią Anną Onichimowską. Autorka opowiedziała o swoich dotychczasowych dokonaniach, zdradziła, jakie książki będziemy mogli przeczytać niebawem, odpowiedziała też na liczne pytania uczniów. Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Rady Rodziców.

19 maja 2016 roku – warsztaty fotograficzne

Wybrani uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w drugiej części warsztatów fotograficznych prowadzonych przez uczniów gimnazjum nr 38, Stanisława Kulczyka i Mikołaja Zbaraskiego. Gimnazjalistom towarzyszyła pani Katarzyna Nosal, nauczyciel plastyki. Tym razem były to warsztaty praktyczne, które odbyły się na terenie Parku Saskiego i placu Teatralnego. Każdy z uczniów miał za zadanie wyszukać ciekawe tematy fotograficzne i wykonać zdjęcia. Z powstałych prac zostaną wybrane najciekawsze w celu szerszej prezentacji innym uczniom.

17 maja 2016 roku – „Coś z niczego – zwierzęta” – wyniki konkursu

Uczniowie klas 1 – 3 zdobyli 6 nagród w VII Dzielnicowym Konkursie Plastycznym o tematyce ekologicznej „Coś z niczego – zwierzęta” organizowanym przez SP 220 pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.

Wśród klas pierwszych:
II miejsce zdobyła Justyna Pietrzak z klasy 1a
Wśród klas drugich:
I miejsce zdobyły Karina Felczerek z klasy 2a oraz Oliwia Cichoniec z klasy 2b.
II miejsce zdobyła Julia Matejczuk z klasy 2b
Wśród klas trzecich:
III miejsce zdobył Stanisław Przybył z klasy 3b
Wyróżnienie zdobył Jan Sztucki z klasy 3a

Gratulujemy!

17 maja 2016 roku – laureat konkursu miniLOGIA 14

 

Łukasz Lipski, uczeń klasy 6b został laureatem kuratoryjnego przedmiotowego Konkursu Informatycznego miniLOGIA 14 dla uczniów mazowieckich szkół podstawowych uzyskując we wszystkich etapach 100% możliwych do zdobycia punktów. Organizatorem konkursu jest Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Gratulujemy!

16 maja 2016 roku – Mam talent

 

Konkurs „Mam Talent” zagościł w kalendarzu naszych imprez już na stałe. Finałowe pokazy poprzedzone były eliminacjami, na które zgłosiło się bardzo wielu uczniów. Finaliści wystąpili przed publicznością składającą się z uczniów oraz grona pedagogicznego szkoły a także licznie przybyłymi rodzicami. Obejrzeliśmy pokazy taneczne oraz występy wokalne.  Po raz pierwszy w konkursie uczestniczyli też uczniowie uzdolnieni plastycznie. Ich prace zebrane zostały na wystawie towarzyszącej konkursowi.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju talentów!

12 maja 2016 roku – spotkanie autorskie

Klasy 3b, 3c i 4b wzięły udział w spotkaniu autorskim. Naszym gościem była pisarka, pani Agnieszka Tyszka. Autorka przedstawiła swoje książki, opowiedziała o planach wydawniczych, udzieliła odpowiedzi na liczne pytania uczniów a po spotkaniu podpisywała przyniesione książki i pamiętniki.  Uczniowie wykazali się dobrą znajomością twórczości pisarki. Deklarowali chęć przeczytania kolejnych książek.

10 maja 2016 roku – ósmy koncert z cyklu „Spotkania z muzyką”

 

Uczniowie spotkali się na kolejnym koncercie z cyklu „Spotkania z muzyką” pt. „W salonach XIX – wiecznej Europy. Czy mogą być pieśni bez słów?”. Artyści przenieśli nas tym razem do czasów, kiedy muzyka ceniona była najwyżej ze wszystkich sztuk a obok wielkich sal koncertowych i teatrów operowych miejscem szczególnie ważnym dla życia muzycznego stały się salony. Spotykała się tam artystyczna i towarzyska elita, by w ich kameralnej atmosferze obcować ze sztuką dźwięków.  Wysłuchaliśmy utworów na fortepian i skrzypce oraz pieśni na głos męski.

9 maja 2016 roku –  „Mistrz ortografii”

III miejsce w Śródmiejskim Konkursie Ortograficznym „Mistrz ortografii” zdobyła Samanta Nguyen z klasy 3a. Konkurs zorganizowano pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

Gratulujemy!

28 kwietnia 2016 roku – uroczystość z okazji świąt majowych

Klasy czwarte oraz chór szkolny przygotowały wzruszającą uroczystość z okazji świąt majowych – rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, Święta Pracy, Dnia Flagi oraz 12 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na uroczystość uczniowie przynieśli własnoręcznie wykonane polskie flagi.

27 kwietnia 2016 roku – Eko – Planeta

Dwa dyplomy z wynikiem bardzo dobrym oraz 12 wyróżnień zdobyli nasi uczniowie w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego Eko – Planeta.

Uczniowie, którzy uzyskali wynik bardzo dobry:
Łukasz Lipski, klasa 6b,
Nikodem Sławiński, klasa 4b.

Uczniowie wyróżnieni:
Jan Sawa, klasa 5b
Łukasz Sołek, klasa 6b
Zuzanna Majewska, klasa 6a
Wiktoria Zielińska, klasa 6b
Ziemowit Ossoliński, klasa 6b
Jakub Kazano, klasa 6b
Zofia Zdonek, klasa 4b
Jan Kwaśny, klasa 4b
Wiktor Bogusławski, klasa 4b
Julianna Pręgowska, klasa 4b
Oliwia Czajka, klasa 4b
Julia Zając, klasa 4a

Gratulujemy!

26 kwietnia 2016 roku – siódmy koncert z cyklu „Spotkania z muzyką”

Podczas kolejnego koncertu z cyklu „Spotkania z muzyką” uczniowie mieli okazję posłuchać artystów zespołu „Klezmafour”, laureatów prestiżowych konkursów i festiwali muzyki etnicznej. W ich wykonaniu wysłuchali kompozycji inspirowanych folklorem żydowskim, ale też opartych na muzycznych motywach bałkańskich i orientalnych.

26 kwietnia 2016 roku – podsumowanie projektu edukacyjnego „Ptasie klimaty w MDK-u przy Łazienkowskiej” oraz wręczenie nagród w konkursie „Ptasi teatrzyk”

 

W Miasteczku Przyrody przy ul. Fabrycznej odbyło się spotkanie z ornitologiem i warsztaty przyrodnicze: „Rozwińcie skrzydła” oraz „Ptaki jako symbole parków narodowych”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 5b.

Podczas uroczystości kończącej projekt zostały wręczone nagrody za udział w konkursie plastyczno-przyrodniczym „Ptasi teatrzyk”.  Dwa równorzędne pierwsze miejsca zdobyli: Zosia Szpojankowska z klasy 4b oraz Kacper Kozłowski z klasy 6a. Zwycięzcy otrzymali od organizatorów konkursu profesjonalne lornetki do obserwacji ptaków w terenie.

Zwycięzcom gratulujemy!

25 kwietnia 2016 roku – wyniki konkursu plastycznego

 

W Międzyświetlicowym Śródmiejskim Konkursie Plastycznym „Portret rodziców – III edycja” organizowanym przez SP 220 nasi uczniowie otrzymali następujące nagrody:
Dzieci sześcioletnie:
Matylda Daba Diouf 1a – II miejsce
Piotr Augustyn 1a – III miejsce
Wyróżnienia: Amelia Mrówka, Anika Kanduła, Magdalena Tarczyluk  z oddziału przedszkolnego
Siedmiolatki:
Janna Sawa 2a – II miejsce
Maria Szpojankowska 1c – III miejsce
Wyróżnienia: Kaja Późniak 2a, Lena Głowacka 1c, Weronika Błachnio 2a, Wiktoria Pietruszewska 2a, Maria Krzywicka 1c
Ośmiolatki:
Wyróżnienia: Maria Kaczmarzyk 3c, Lena Szewczak 3c, Maksymilian Szadurski 3b
Dziewięciolatki:
Wyróżnienia: Anh Nguyen 3a

Gratulujemy!

25 kwietnia 2016 roku – „Tańczące brzdące”

Uczniowie klasy 1c wzięli udział w XI Warszawskim Turnieju Tańca „Tańczące brzdące”.

19 kwietnia 2016 roku – mistrzostwo Warszawy

I miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w szachach zdobyła drużyna z naszej szkoły w składzie: Jaśmina Kanduła z klasy 2b, Piotr Kubaszewski z klasy 3c, Michał Kijkowski z klasy 6a i Ziemowit Ossoliński z klasy 6b. Zawody odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

Ziemowit i Piotr biorą również udział w zawodach indywidualnych. W kwietniu Ziemowit zajął II miejsce w grupie C14 w szachach klasycznych a Piotr II miejsce w grupie C10 w szachach szybkich.

Gratulujemy!

22 marca 2016 roku – sukces szachowy

I miejsce w Śródmiejskiej Olimpiadzie Młodzieży 2015/2016 zajął czteroosobowy zespół uczniów naszej szkoły: Jaśmina Kanduła z klasy 2b, Piotr Kubaszewski z klasy 3c oraz Ziemowit Ossoliński z klasy 6b i Michał Kijkowski z klasy 6a.

Gratulujemy!

21 marca 2016 roku – Światowy Dzień Wody, Pierwszy Dzień Wiosny

W związku z uczestnictwem naszej szkoły w programie edukacyjnym Polskiego Towarzystwa Dietetyki i Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii, tegoroczny Pierwszy Dzień Wiosny upłynął nam pod hasłem „Wybieram wodę”. Od rana uczniowie uczestniczyli w zajęciach na temat prawidłowego nawodnienia organizmu oraz ochrony zasobów wodnych. Wykonali też plakaty promujące picie wody oraz przygotowali scenki na ten temat. Swoje prace zaprezentowali podczas spotkania całej społeczności szkolnej. Każdy z uczniów miał też możliwość zagłosować na najlepszy jego zdaniem plakat. Po obejrzeniu wszystkich prezentacji oraz zagłosowaniu uczniowie udali się do stołówki szkolnej na degustację wody ze świeżymi owocami cytrusowymi i miętą. Tego dnia zarówno uczniowie jak i nauczyciele ubrali się w kolory wody lub wiosny.

Udział w programie zaowocował otrzymaniem przez szkołę certyfikatu „Wybieram wodę”.

18 marca 2016 roku – „Festiwal wesołej piosenki”

Uczniowie klas 1 – 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zorganizowanym przez Mały Samorząd „Festiwalu wesołej Piosenki”. Do uczestnictwa zaproszone zostały także dzieci z Przedszkola nr 17. Każda z klas zaprezentowała przygotowaną przez siebie wesołą piosenkę. Występom towarzyszyły kolorowe, wiosenne rekwizyty oraz wielobarwne stroje.  Przedszkolaki miały również okazję obejrzeć sale szkolne i uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli świetlicy.

15 marca 2016 roku – szósty koncert z cyklu „Spotkania z muzyką”

 

Uczniowie uczestniczyli w koncercie „W pogoni za librettem”, przygotowanym przez artystów Filharmonii Narodowej, tym razem z udziałem trójki wokalistów prezentujących słynne duety i tercety operowe w konwencji scenek teatralnych. Uczestnicy zostali zaproszeni do muzycznego teatru, gdzie na scenie pojawiają się przeróżni, znani i nieznani bohaterowie, a każdy z nich zaprasza widzów do swojego odległego świata.

9 marca 2016 roku – warsztaty wielkanocne

 

 Tradycyjnie w przededniu świąt wielkanocnych odbyły się warsztaty przeznaczone dla uczniów i ich rodziców. Podczas warsztatów rodzice z dziećmi wykonywali pisanki świąteczne metodą decoupagu. Uczestnicy opuścili warsztaty w świątecznym nastrojach.

3 marca 2016 roku – Szkolny Festiwal Nauki w SP 203

Sześcioosobowa grupa uczniów klasy 4a w składzie: Julka Zając, Staś Zdanowski, Kuba Gruszczyński, Wojtek Nguyen Quang, Natalka Jóźwiak i Ewa Czomko uczestniczyła w Szkolnym Festiwalu Nauki pod hasłem: „Światło” zorganizowanym przez Koło Młodych Odkrywców Centrum Nauki Kopernik w SP 203 przy ul. Skorupki 8.

Podczas wykonywania zadań dzieci były skupione, twórcze i ciekawe rezultatów swojej pracy. Wspólne eksperymentowanie pod dyskretną opieką nauczycieli sprawiło im ogromną radość. Długo jeszcze po zakończeniu festiwalu dzieliły się między sobą wrażeniami z fantastycznej naukowej przygody.

26 lutego 2016 roku – Klub Przyrodniczy dla klas 4 – 6

 

Od tygodnia mamy w szkole nowe miejsce, do którego chętnie zaglądają uczniowie klas starszych. Przychodzą tu zagrać z koleżankami i kolegami w grę planszową lub poczytać książkę o tematyce przyrodniczej. Czwartoklasiści najbardziej lubią zajęcia, podczas których mogą samodzielnie przeprowadzać eksperymenty przyrodnicze. Aktywną grupą odwiedzającą klub stała się także Rada Samorządu Uczniowskiego. W kameralnej salce klubowej uczniowie klas szóstych z nowym entuzjazmem zaczęli planować zadania na najbliższe tygodnie roku szkolnego.

25 lutego 2016 roku – Alfik Matematyczny

25 listopada 2015r. odbyła się XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny, w którym wzięło udział blisko 62 tysiące uczniów. Dwóch uczniów z naszej szkoły otrzymało dyplomy za najwyższe wyniki:

Jan Sawa, klasa 5b – bardzo dobry wynik

Adam Boros, klasa 5b – dobry wynik

Gratulujemy!

25 lutego 2016 roku – Alfik Humanistyczny

W XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny wzięło udział ponad 15,5 tysiąca uczniów. Sześcioro naszych uczniów zdobyło dyplomy za bardzo dobry wynik w konkursie a dziewięcioro dyplomy za wynik dobry.

Dyplom i bardzo dobry wynik uzyskali:
Kaja Późniak,  klasa 2a,
Leon Poleganow,  klasa 2a
Karol Kurzyp,  klasa 3a
Samanta Nguyen, klasa 3a
Emilia Wysocka – Zańko, klasa 3c
Maria Zdonek, klasa 5c

Dyplom i dobry wynik uzyskali:
Szymon Markowski, klasa 2a
Janna Sawa, klasa 2a
Jan Sztucki, klasa 3a
Zuzanna Łuczak, klasa 3a
Anna Gruszczyńska, klasa 3c
Zofia Zdonek, klasa 4b
Antonina Staniszewska, klasa 5a
Łucja Traczyk, klasa 6b
Ziemowit Ossoliński, klasa 6b

Gratulujemy!

23 lutego 2016 roku – piąty koncert w cyklu „Spotkania z muzyką”

 

Wysłuchaliśmy piątego koncertu z cyklu „Spotkania z muzyką” zatytułowanego „Najpiękniejsze z kłamstw – między literaturą a muzyką francuską. W krainie Małego Księcia”. Koncert wprowadził młodych słuchaczy w świat kultury francuskiej poprzez bajki, baśnie, popularne historie i intrygujące opowieści. Przewodnikami byli Mały Książę, bohaterowie bajek La Fontaina  i Mikołajek. W montażu poetycko – muzycznym słuchaliśmy głosu aktora, któremu towarzyszyły dwa instrumenty – flet i fortepian.

22 lutego 2016 roku – Dzień Myśli Braterskiej

 

W ramach obchodów Dnia Myśli Braterskiej, harcerze Stowarzyszenia Harcerskiego przygotowali spotkania dla klas 1-4, aby przybliżyć im idee harcerstwa. Był czas zabawy i poznawania zasad obowiązujących harcerzy. Dzień ten jest bardzo ważny. Uświadamia, że wszyscy harcerze są braćmi bez względu na kolor skóry, język czy też pochodzenie.

29 stycznia 2016 roku – występ chóru

 

Chór naszej szkoły oraz Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował koncert kolęd i pieśni dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej im. św. Franciszka Salezego. Opiekę artystyczną nad koncertem sprawowała pani Monika Sasinowska. Zarówno dla uczniów jak i słuchaczy było to bardzo wzruszające spotkanie.

28 stycznia 2016 roku – „Ogarnij inżynierię”, pokaz

Uczniowie klas czwartych w ramach projektu edukacyjnego „Ogarnij Inżynierię – tajemnice zielonych dachów” Fundacji Katalyst Engineering przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek z klas piątych niecodzienny pokaz projektowania oraz praktycznego wykorzystania druku 3D w nauce szkolnej. Czwartoklasiści z ogromnym przejęciem prezentowali wyniki swojej pracy badawczej i konstruktorskiej opierając się na własnych doświadczeniach z lekcji przyrody, matematyki, informatyki i techniki.

28 stycznia 2016 roku – laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Olimpus

 

Pięcioro uczniów zdobyło tytuł laureata w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Olimpus przyrodniczy. Troje z klas czwartych oraz dwoje z klas piątych. W Ogólnopolskim Konkursie Olimpus z języka angielskiego tytuł laureata zdobył uczeń klasy piątej.

Laureaci:

Olimpus przyrodniczy:
Julianna Pręgowska, 4b
Zofia Zdonek, 4b
Wiktor Bogusławski, 4b
Jan Sawa, 5b
Aleksandra Roszkowska, 5b
Olimpus z języka angielskiego:
Bartosz Flis, 5c

Gratulujemy!

27 stycznia 2016 roku – Dzień Babci i Dziadka

Uczniowie klas pierwszych i drugich uczcili Święto Babci i Dziadka przygotowanym pod kierunkiem nauczycieli świetlicy wzruszającym programem artystycznym. Po występach uczniów dziadkowie wraz ze swoimi wnukami wzięli udział w humorystycznym quizie. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

20 stycznia 2016 roku – bal karnawałowy

 

W karnawale, jak co roku odbył się bal, na który przybyli wszyscy uczniowie a także dzieci z oddziału przedszkolnego. Jak chce tradycja, większość uczestników przygotowała na tę okazję karnawałowe przebrania. W tańcu można było spotkać księżniczki, piłkarzy, bohaterów popularnych filmów oraz różne zwierzątka. Wszyscy świetnie się razem bawili.

19 stycznia 2016 roku – czwarty koncert w cyklu „Spotkania z muzyką”

  

Uczniowie klas 1 – 4 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w kolejnym, czwartym już koncercie z cyklu „Spotkania z muzyką” pt. „Muzyczne kontrasty. Podróż za jedną nutę”. Tym razem trójka znakomitych instrumentalistów zaprosiła nas w podróż pełną muzycznych kontrastów. W ciekawie dobranym programie zderzały się utwory z różnych epok, stylów i gatunków. Oprócz oryginalnych kompozycji solowych i kameralnych zaczerpniętych ze świata muzyki klasycznej słuchaliśmy aranżacji znanych przebojów muzyki rozrywkowej. Słuchając dźwięków akordeonu, gitary i wiolonczeli widownia bawiła się bardzo dobrze a nawet pomagała w wykonaniu niektórych utworów.

18 stycznia 2016 roku – warsztaty fotograficzne

 

Odwiedzili nas gimnazjaliści z klasy trzeciej Gimnazjum nr 38: Stanisław Kulczyk i Mikołaj Zbaraski wraz z nauczycielem, panią Katarzyną Nosal. Gimnazjaliści przeprowadzili warsztaty fotograficzne, w których uczestniczyli wybrani uczniowie klas 4 – 6. Opowiedzieli o tym jak i co można fotografować.  Pokazali swoje prace. Uczestnicy przez dwie godziny z uwagą słuchali starszych kolegów. Warsztatom towarzyszyła wystawa prac obu prowadzących.

14 stycznia 2016 roku – II Turniej w Mini Siatkówce

Reprezentacja chłopców naszej Szkoły wzięła udział w II turnieju w Mini Siatkówce Szkół Podstawowych w kategorii „czwórek” o Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr 37 w Warszawie.

Po zaciętej i wyrównanej grze pierwsza drużyna w składzie: Grzegorz Pucek, Adrian Wykrętowicz, Bartek Niemyjski i Łukasz Paczkowski zajęła II miejsce, a druga drużyna w składzie: Kuba Kazano, Błażej Rorat, Igor Krenc, Ksawery Karniłowicz i Jan Sawa zajęła V miejsce.

Gratulujemy!

9 stycznia 2016 roku – wyniki konkursu ortograficznego

Nasza szkoła była organizatorem i gospodarzem etapu dzielnicowego (dla Śródmieścia i Żoliborza) XVI Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Do pisania konkursowego dyktanda i testu  przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych Śródmieścia i Żoliborza.

I miejsce w Dzielnicy Śródmieście zajęła uczennica naszej szkoły Olga Kizińczuk z klasy 5b. Olga weźmie udział w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w maju.

Gratulujemy!

22 grudnia 2015 roku – pozdrowienia z Pekinu

Przed świętami Bożego Narodzenia klasa 3c otrzymała list od Uli, uczennicy, która opuściła nas pół roku temu i wyjechała z Rodziną do Pekinu. Uczniowie tęsknią za koleżanką, i mają nadzieję, że Ula niebawem odwiedzi naszą szkołę.

Klasa 3c dziękuje za list i piękne zdjęcia!

22 grudnia 2015 roku – przedświąteczne śpiewanie

  

Podobnie jak w roku ubiegłym, tuż przed Świętami Mały Samorząd zaprosił klasy 1 – 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego na wspólne przedświąteczne spotkanie. Każda z klas przygotowała występ związany tematycznie z Bożym Narodzeniem lub z zimą. Były kolędy, pastorałki i wesołe zimowe piosenki. Na scenie widzieliśmy Świętych Mikołajów, Śnieżynki a nawet Bałwanki. Wśród występujących oraz publiczności panowała bardzo radosna atmosfera.

21 – 22 grudnia 2015 roku – świąteczne opowieści

Niecodzienny nastrój zapanował także w bibliotece szkolnej. Uczennice klasy 5c, Gaja Kępińska i Ewa Rogowska przygotowały niespodziankę dla najmłodszych. Przez dwa dni poprzedzające Boże Narodzenie czytały młodszym kolegom opowieści związane z nadchodzącymi świętami.

17 grudnia 2015 roku – przedświąteczna uroczystość

W przedświąteczny czwartek cała społeczność naszej szkoły spotkała się, aby wspólnie świętować nadchodzące Boże Narodzenie.

Z tej okazji klasa 3a oraz chór szkolny przygotowali jasełka, które przeniosły nas do wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat a jednocześnie zawierały elementy współczesne.  Po przedstawieniu wystąpili nasi goście – Chór Męsko – Chłopięcy Gregorianum. Sala gimnastyczna była szczelnie wypełniona. Widzowie nagrodzili artystów gromkimi brawami.

Po części artystycznej uczestnicy udali się na świąteczny poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Uroczystości towarzyszył kiermasz zorganizowany przez nauczycieli świetlicy i biblioteki.

15 grudnia 2015 roku – trzeci koncert z cyklu „Spotkania z muzyką”

Kolejny koncert w cyklu „Spotkania z muzyką” zatytułowany był „Giovanni Paisiello – La serva padrona. Przedstawienie operowe w kostiumach”. Wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy historię starego kawalera i jego nieznośnej służącej, która chce być panią. Dzieło operetkowe o komediowym charakterze, nie tracące swojej aktualności i w dzisiejszych czasach. Aby to podkreślić aktorzy ubrani byli w stroje współczesne. Koncert obejrzeli wszyscy uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Widownia reagowała bardzo żywiołowo.

8 – 10 grudnia 2015 roku – III miejsce w zawodach

W dniach 8 – 10 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 210, rozegrane zostały Mistrzostwa Dzielnicy w mini piłce koszykowej dziewcząt. Nasza reprezentacja grała z wielkim zaangażowaniem, szczególnie emocjonującą walkę stoczyła z SP nr 12.  Po wyrównanej walce reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce.

Naszym brązowym medalistkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

9 grudnia 2015 roku – warsztaty bożonarodzeniowe

  

Tradycją naszej szkoły są organizowane przed świętami warsztaty dla uczniów i ich rodziców. W tym roku uczestniczyli w nich uczniowie klas pierwszych z rodzicami i dziadkami.  Podczas spotkania powstały piękne ozdoby choinkowe wykonane metodą decoupagu. Spotkanie wprowadziło uczestników w radosny, przedświąteczny nastrój.

27 – 30 listopada 2015 roku – przyznano nagrody Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów

 

Jedna złota i dwie srebrne Weny oraz 3 wyróżnienia zdobyli nasi uczniowie w tegorocznej edycji konkursów w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów!

W konkursie plastycznym Srebrną Wenę otrzymał Kamil Machałowski z klasy 3a, a wyróżnienia zdobyli: Nawojka Protasiewicz z klasy 1a oraz Mikołaj Gawski z klasy 1c. Wszyscy w kategorii klas 1 – 3. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Starej Kordegardzie w Łazienkach Królewskich.

W konkursie recytatorskim w kategorii klas 1 – 3 Srebrną Wenę otrzymała Weronika Błachnio z klasy 2a. Wyróżnienie zdobyła Maja Maga z klasy 1c. Jury przekazało też specjalne podziękowania dla osób zauważonych i docenionych, w tym dla Kai Późniak z klasy 2a.

W tym samym konkursie, w kategorii klas 4 – 6, Kacper Kielan z klasy 5a zdobył najwyższą nagrodę – Złotą Wenę!

Wręczenie nagród połączone z widowiskiem poetyckim w wykonaniu laureatów odbyło się w Teatrze Stara Prochownia.

26 listopada 2015 roku – nagranie ścieżki dźwiękowej do podręcznika

 

Dzięki zaproszeniu Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum” Uniwersytetu Warszawskiego i Fundacji „Wolność i Demokracja” sześcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w nagraniu ścieżki dźwiękowej do tekstów i ćwiczeń, stanowiących integralną część podręcznika do nauki języka polskiego dla dzieci na Ukrainie pt. „Raz, dwa, trzy i po polsku mówisz Ty!”. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że dzieci i młodzież polskiego pochodzenia na Ukrainie mają szansę otrzymać autentyczne materiały, które wspomogą uczenie się polskiego, języka przodków, którzy przez lata walczyli o zachowanie polskości oświaty polonijnej na Ukrainie.

Uczniowie biorący udział w nagraniu to: Kacper Kielan, Maja Strzyszewska, Jakub Gruszczyński, Stanisław Wożniak – Kajak, Gaja Kępińska i Ewa Rogowska.

19 – 24 listopada 2015 roku – kiermasz „Książka z przeszłością”

Uczniowie klasy 6b wraz z pedagogiem szkolnym zorganizowali i przeprowadzili kiermasz książek używanych pod nazwą „Książka z przeszłością”. Książki cieszyły się dużym powodzeniem. Kiermasz był akcją charytatywną. Zdobyte pieniądze przeznaczono dla uczniów potrzebujących wsparcia.

23 listopada 2015 roku – wizyta przedszkolaków

 

Odwiedziła nas grupa najstarszych przedszkolaków z przedszkola „Zaczarowany Zakątek”. Dzieci zostały zaproszone przez uczniów klasy 1c, aby razem świętować Dzień Pluszowego Misia. Najpierw goście wraz z gospodarzami poznali historię tego święta na zajęciach w bibliotece szkolnej. Poznali też najsłynniejsze pluszowe misie. Następnie udali się do sali lekcyjnej, gdzie uczniowie klasy 1c przygotowali zabawy dla swoich młodszych kolegów. Każdy z przedszkolaków otrzymał dyplom uczestnictwa w zajęciach.

19 listopada 2015 roku – „Wesołe piosenki”

 

Klasy 1 – 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spotkaniu, zorganizowanym przez Mały Samorząd, zatytułowanym „Wesołe piosenki”. Każda z klas przygotowała występ wokalny lub wokalno – taneczny. Niektóre zadbały również o rekwizyty i odpowiednią charakteryzację. Wspólnie spędzona godzina minęła w atmosferze zabawy i radości.

10 listopada 2015 roku – Święto Niepodległości

 

Z okazji Święta Niepodległości klasy 4 – 6 uczestniczyły dzisiaj we wzruszającej uroczystości. Wszyscy wysłuchali montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów klasy 5a i 5c, zakończonego wspólnym wykonaniem Hymnu Narodowego.

3 listopada 2015 roku – drugi koncert z cyklu „Spotkania z muzyką”

  

Po raz drugi mieliśmy okazję gościć artystów Filharmonii Narodowej. Zaprezentowali koncert pt. „Co nam przyniósł XX wiek? Przepis na muzykę.” Na sali obecni byli uczniowie klas 1 – 6 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Utwory awangardowe, kompozycje pisane dla filmu i teatru oraz przeboje taneczne zabrzmiały w wykonaniu czteroosobowego zespołu, w którym każdy z instrumentów jest przykładem innego sposobu wydobycia dźwięku.

29 października – wizyta przedszkolaków w 3b

 

Klasa 3B  gościła grupę Tropicieli z Przedszkola nr 36. Przedszkolaki obejrzały szkołę a następnie pod opieką starszych koleżanek i kolegów przygotowały zdrowe kanapki. Po wspólnej degustacji otrzymały order Przyjaciela naszej Szkoły.

21 października 2015 roku – klasa 3c za kulisami teatru w Łazienkach

Klasas 3c uczestniczyła w zajęciach organizowanych w teatrze pałacu w Łazienkach. Uczniowie poznali świat skrywany za teatralną kurtyną. Dowiedzieli się, czym jest akustyka, czym charakteryzuje się widowania i kim jest sufler. Wspólnie odkrywali przestrzeń teatralną, w której próbowali swoichsił jako aktorzy.

15 października 2015 roku – Certyfikat „Bezpieczna Placówka Oświatowa”

Nasza szkoła otrzymała Certyfikat „Bezpieczna Placówka Oświatowa” przyznany przez Instytut Badania Marki.

Wyróżnienie prestiżowym statusem „Bezpieczna Placówka Oświatowa” jest osiągnięciem szczególnym – otrzymują go jedynie nieliczne jednostki dydaktyczne. Jest to forma wyróżnienia wśród lokalnych jednostek oświatowych, ale także zobowiązanie na przyszłość, do dalszych starań nad zapewnieniem swoim podopiecznym bezpiecznych warunków nauki.

14 października 2015 roku – Dzień Edukacji Narodowej

Społeczność szkoły spotkała się dzisiaj na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski przygotował drobne upominki dla nauczycieli a klasy szóste zaprezentowały humorystyczny program artystyczny.

14 października 2015 roku – ślubowanie klas pierwszych

Tegoroczne ślubowanie odbyło się w wyjątkowo licznym gronie, ponieważ w szeregi uczniów naszej szkoły wstępowały dzieci z trzech klas pierwszych. Wszystkim towarzyszyli przejęci rodzice i dziadkowie. Uczniowie złożyli przysięgę w obecności sztandaru szkoły i zostali pasowani przez Panią Dyrektor a następnie zaprezentowali się w poetycko – muzycznym przedstawieniu.

13 października 2015 roku – „Spotkania z muzyką”

 

Artyści Filharmonii Narodowej odwiedzili nas z koncertem zatytułowanym „Stereo i w trójkolorze – planeta pełna piosenek”. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas pierwszych i drugich odbyli fascynującą podróż do wielu niezwykłych miejsc, znanych z popularnych bajek i seriali animowanych. Wysłuchali melodyjnych piosenek z różnych zakątków świata. Śpiewali dla nich: Anastazja Siemińska oraz Kamil Zięba, na instrumentach klawiszowych grał Adam Sychowski a spotkanie prowadziła Barbara Szczęsna – Remisz. Spotkanie rozpoczęło cykl 10 „Spotkań z muzyką”, jakie w tym roku szkolnym odbędą się w naszej szkole. Uczniowie będą w nich uczestniczyć dzięki inicjatywie Rady Rodziców.

30 września 2015 roku – spotkanie w księgarni „Moda na czytanie”

  

Uczniowie klasy 3b udali się do księgarni „Moda na czytanie”, aby spotkać się z autorem (Jan Uliciansky), ilustratorem (Peter Cisarik) oraz tłumaczami (Hanna i Stefan Adamikowie) książki „Czarodziejski chłopiec”. Podczas spotkania uczniowie rozważali, dlaczego warto być jak najdłużej dzieckiem, wysłuchali fragmentów powieści oraz stworzyli własne ilustracje do jednego z nich. Po spotkaniu był czas na autografy.

30 września 2015 roku – Ale draka! Dzień Chłopaka!

 

W środę, z okazji Dnia Chłopaka, podczas przerw lekcyjnych na korytarzach rozłożone były koce, materace, stoliczki, na których znajdowały się przyniesione przez uczniów gry logiczne: klocki, puzzle, bierki, gry planszowe, łamigłówki … Chętni uczniowie mogli spędzić czas przy pasjonujących grach i mniej lub bardziej skomplikowanych układankach. Można było grać w grupie lub spędzić czas na samodzielnym układaniu.

28 września 2015 roku – biegi przełajowe

28 września na Cyplu Czerniakowskim odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w biegach przełajowych. Dziewczęta biegły dystans 800m a chłopcy 1km. Naszą szkołę reprezentowało 10 chłopców i 13 dziewcząt z klas piątych i szóstych.

Biegi przełajowe to trudna dyscyplina, poprzedzona żmudnymi przygotowaniami i wieloma wybieganymi kilometrami, aby na zawodach dążyć do miejsca  w pierwszej dziesiątce. Taki wynik pozwala na start w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. W tym roku takie prawo wywalczyły dwie nasze uczennice. Emilia Kaczmarzyk z klasy 6b i Zuzanna Majewska z klasy 6a zajęły kolejno 6 i 7 miejsce. Sześć naszych piątoklasistek zajęło miejsca w pierwszej 30stce.Najlepsza z nich to Izabella Skoczek, która przybiegła na metę 13, zabrakło trochę szczęścia….

Wśród chłopców najlepszym zawodnikiem był Grzegorz Pucek uczeń klasy 6a, który w swoim biegu zajął 18 miejsce.

Konkurencja była bardzo duża, bowiem w każdej kategorii wiekowej startowało po 70-75 biegaczy /biegaczek. Wszystkim naszym długodystansowcom dziękujemy i życzymy powodzenie w kolejnych zawodach.

28 września 2015 roku – harcerski nabór

W poniedziałkowy poranek harcerze organizowali nabór do swoich szeregów.

21 września 2015 roku – wybory do Samorządu

W przedostatni poniedziałek września uczniowie klas 4 – 6 wybierali swoich przedstawicieli w Samorządzie Szkolnym. Trzyosobowa komisja czuwała nad prawidłowością głosowania. Wyniki ogłoszone zostaną 22 września.

18 września 2015 roku – Sprzątanie Świata

Zakończyliśmy jesienną zbiórkę surowców wtórnych.

Zebraliśmy 236 kg plastikowych nakrętek oraz 60 kg zużytych baterii. Baterie przekażemy firmie Reba zajmującej się recyklingiem, natomiast nakrętki trafią do Fundacji „Dom, Rodzina, Człowiek” finansującej zakup wózków inwalidzkich dla niepełnosprawnych osób.

W szkolnym konkursie na poziomie klas starszych I miejsce zajęła klasa 5 b, II miejsce – klasa 6 a, III miejsce – klasa 5 a oraz klasa 6 b.

Wśród maluchów I miejsce zajęła klasa 2 a, II miejsce – klasa 3 a, III miejsce – klasa 1 a

Oto tabela z wynikami:

klasaIlość uczniów w klasie

 

Zebrane baterie

w kilogramach

Zebrane nakrętki

w kilogramach

Średnia Ilość zebranych surowców na 1 ucznia

w kg

Miejsce klasy

w konkursie

„0”

 

20040,1
1 a

 

18120,31,2III
1 b

 

1800,50,03 
1 c

 

270,42,50,1 
2 a

 

161130,52,6I
2 b

 

1704,00,2 
3 a

 

19131,51,7II
3 b

 

20020,1 
3 c

 

20070,3

 

4 a

 

180,13,60,2
4 b

 

267,818,51,0
5 a

 

171,424,51,5III
5 b

 

1930,5252,9I
5 c

 

180,514,50,8
6 a

 

143,522,51,8II
6 b

 

192,025,51,4

 

III

 

Suma59,25236,4 

3 września 2015 roku – klasy 3 – 6 nad rzeką Świder

Przy moście dawnej kolejki wąskotorowej na granicy Józefowa i Otwocka jest pięknie zagospodarowana plaża. Tam udały się klasy 3 – 6 wraz z wychowawcami aby wygrzewać się w ostatnich promieniach letniego Słońca.

1 września 2015 roku – rozpoczęcie roku szkolnego

Społeczność naszej szkoły spotkała się dzisiaj na wspólnej uroczystości rozpoczynającej nowy rok szkolny. Powitaliśmy dzieci z oddziału przedszkolnego i aż trzy klasy pierwsze oraz pozostałych uczniów. Od września rozpoczynamy naukę w nowych pomieszczeniach oraz odnowionej i powiększonej świetlicy.

Skip to content