Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościWydarzeniaŻycie szkoły

Wydarzenia – rok szkolny 2013/2014

27 czerwca 2014 roku – zakończenie roku szkolnego

Społeczność naszej szkoły spotkała się jak co roku na uroczystości zakończenia roku szkolnego. Klasy trzecie oraz szóste przygotowały z tej okazji wzruszające przedstawienia. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Przyznane zostały ostatnie w tym roku szkolnym nagrody za osiągnięcia w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich i innych. Było dużo podziękowań dla rodziców, za okazaną bezinteresowną pomoc i życzliwość. Szczególnie wzruszająca była część, kiedy żegnaliśmy absolwentów, którzy w tym roku mogą poszczycić się bardzo wysokimi wynikami w sprawdzianie po klasie szóstej.
Dzień upłynął w świątecznym nastroju.

17 czerwca 2014 roku – Degustacje Europejskie i Dzień Sportu

Społeczność naszej szkoły spotkała się na corocznym Dniu Sportu połączonym w tym roku z okazji 10-lecia Unii Europejskiej z Degustacjami Europejskimi. Każda z klas przygotowała na tę okazję stoisko poświęcone wybranemu państwu UE. W przygotowaniu i prowadzeniu stoisk pomogli rodzice. Klasy prezentowały charakterystyczne dla danego państwa potrawy, a na stoiskach znalazły się również przepisy kulinarne oraz informatory i ulotki dotyczące państwa. Stoiska były bardzo kolorowe a wokół roztaczał się wspaniały zapach węgierskiego gulaszu, fińskich cynamonowych ciasteczek czy polskich pierogów. Swoją obecnością cieszył uczniów Muminek, który poza prezentowaniem zalet Finlandii wziął udział w kilku konkurencjach sportowych.

Na boisku szkolnym znajdowało się 15 stanowisk, na których można było zaprezentować swoją sprawność fizyczną w konkurencjach pochodzących w państw UE. Polskę reprezentowała gra w ringo.
Kilka godzin upłynęło wszystkim niezwykle szybko i smacznie…

16 czerwca 2014 roku – wyniki szkolnego konkursu matematycznego

Laureaci szkolnego konkursu matematycznego:
I miejsce
Karolina Majewska, uczennica klasy 6a
II miejsce
Emilia Łapińska, uczennica klasy 5b
III miejsce
Wiktoria Sobczak, uczennica klasy 6a

GRATULUJEMY!!!

12 czerwca 2014 roku – zwycięzcy konkursu plastycznego

Większość uczestników nagrodzonych w warszawskim konkursie plastycznym Ilustracja do ulubionej książki pochodziła z naszej szkoły. Aż sześć uczennic zdobyło nagrody, a dwie wyróżnienia. Konkurs zorganizował ZS nr 7. Wręczenie nagród odbyło się w Bibliotece Publicznej przy al. Solidarności 90. Tam też znajduje się galeria nagrodzonych i wyróżnionych prac.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – wpłynęło ponad 150 prac. Jury miało kłopot z wyłonieniem zwycięzców przyznano nagrody równorzędne. Nasze uczennice z klasy 3b: Nadia Misztal i Julia Głowacka i z 3c: Agnieszka Bidelska zdobyły je w kategorii klas 1 – 3. Uczennice klasy 4b: Kamila Pretzel i Konstancja Wierzejska oraz klasy 5b: Olga Plewnicka w kategorii klas 4 – 6.

GRATULUJEMY!!!

11 czerwca 2014 roku – mini gra terenowa

Obywatele Maciusiowego Królestwa (czyli naszej świetlicy) wzięli udział w mini grze terenowej Wiersze i wierszyki o tytuł Super Grupy. Dzielni poszukiwacze przygód wzięli udział w siedmiu konkurencjach związanych tematycznie z utworami J. Brzechwy i J. Tuwima – budowali pociąg z puf, wysyłali kartki pocztowe, rozpoznawali na fotografiach ciekawe miejsca Warszawy, układali ortograficzne puzzle, nakrywali do stołu, rozwiązywali zagadki, skakali na skakankach. Poszczególne konkurencje prowadzili nauczyciele oraz starsze koleżanki i koledzy.
Dwie godziny zabawy upłynęły bardzo szybko, zawodom towarzyszyła radosna atmosfera. Uczniowie wykazali się wiedzą, pomysłowością oraz wspaniała umiejętnością pracy w grupie.

11 czerwca 2014 roku – Dzień Mamy i Taty w 1c

Uczniowie klasy 1c zaprosili swoich rodziców na kameralne przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Po wzruszających recytacjach dzieci wręczyły rodzicom kwiaty i upominki.

10 czerwca 2014 roku – wyniki Kangura Matematycznego

W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny sześcioro naszych uczniów otrzymało wyróżnienia.
Osoby wyróżnione:
Patryk Polak, uczeń klasy 6b
Zuzanna Majewska, uczennica 4a
Łukasz Lipski, uczeń klasy 4b
Gaja Kępińska, uczennica klasy 3c
Jan Sawa, uczeń klasy 3b
Lucjan Maćkowiak, uczeń klasy 2b

GRATULUJEMY!!!

4 czerwca 2014 roku – wyniki konkursu Ekologicznego Eko – Planeta

W Ogólnopolski Konkursie Ekologicznym Eko – Planeta najlepsze wyniki w szkole zdobyli:
Karolina Majewska z klasy 6a – 31 pkt. na 36 możliwych do zdobycia
Michał Poczwardowski – 6b – 29 pkt.
Weronika Oleszczuk – 5b – 29 pkt.
Ziemowit Ossoliński – 4b – 29 pkt.
Katarzyna Kulińska – 4a – 28 pkt.
Dominik Józiuk – 5a – 28 pkt.

Wyróżnienia w kategorii ADEPT otrzymali:
Wiktoria Sobczak, Kuba Plewnicki, Aleksandra Borowska, Ada Brojek, Emilia Łapińska, Julia Łukasik, Jakub Szewczyk, Olga Plewnicka
Wyróżnienia w kategorii MALUCH zdobyli:
Łukasz Lipski, Jakub Kazano, Zuzanna Majewska, Łukasz Sołek, Michał Kijkowski, Emilia Kaczmarzyk, Łucja Traczyk

GRATULUJEMY!!!

30 maja 2014 roku – wyniki konkursu międzyświetlicowego

Igor Keplin, uczeń klasy 3c zdobył III miejsce w międzyświetlicowym śródmiejskim konkursie plastycznym Portret RodzicówUrszula Gradziuk z klasy 1b oraz Agnieszka Bidelska z klasy 3c, Julia Głowacka i Iga Rosiak z klasy 3b zdobyły w tym konkursie wyróżnienia.

GRATULUJEMY!!!

30 maja 2014 roku – wyniki XIV edycji Konkursu Twórczości Dziecięcej

W czasie uroczystości Świeta Szkoły zostały ogłoszone wyniki XIV edycji Konkursu Twórczości Dziecięcej pn. Dzieci książęta uczuć, poeci, myśliciele. Od czternastu lat celem tego konkursu jest popularyzacja postaci Janusza Korczaka – obrońcy praw dziecka, jego humanistycznych idei , a także Korczakowskich praw dziecka.
W konkursie wzięli udział uczniowie śródmiejskich szkół podstawowych.

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!!!

Wyniki: konkurs_tworczosci_dzieciecej_2014.doc

30 maja 2014 roku – Święto Szkoły

Tegoroczne Święto Szkoły połączyliśmy z obchodami Dnia Dziecka. Wszyscy uczniowie spotkali się rano na uroczystości wręczenia nagród w XIV edycji Konkursu Twórczości Dziecięcej, który organizuje nasza szkoła oraz wręczenia Orderu Dobroci. Pani Dyrektor wręczyła także nagrody i dyplomy za inne zewnętrzne konkursy.

Tegoroczny Orderu Dobroci w klasach 1 – 3 otrzymała Kinga Balcerak z klasy 3a, a w klasach 4 – 6 Ada Brojek z klasy 5a.
Po części oficjalnej wszyscy spotkali się na poczęstunku zorganizowanym przez Rodziców, a następnie udali się do kina. Był to prezent od Rady Rodziców.

29 maja 2014 roku – wyniki konkursu Europejska podróż

Uczennica klasy 2a, Ewa Czomko zdobyła III miejsce w warszawskim konkursie plastycznym Europejska podróż realizowanym w ramach projektu Jestem małym Europejczykiem. Konkurs organizowało Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń.

GRATULUJEMY!!!

29 maja 2014 roku – Ekotest – nasi uczniowie nagrodzeni

Uczennica klasy 6a Karolina Majewska zdobyła tytuł Laureata i V miejsce w ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat ekolgii i ochrony środowiska Ekotest organizowanym przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji.
Uczeń klasy 6b Kuba Plewnicki zajął XI miejsce w tym konkursie, a uczennica klasy 5b Olga Plewnicka, XIV miejsce. Oboje otrzymali wyróżnienia.

GRATULUJEMY!!!

28 maja 2014 roku – wyniki szkolnego konkursu Mistrz ortografii

Wyniki Szkolnego Konkursu ortograficznego klas 2 – 3 Mistrz ortografii

Klasy drugie:
I miejsce
Kacper Spyrka, uczeń klasy 2a
II miejsce
Stanisław Zdanowski, uczeń klasy 2a
Wyróżnienia:
Nikodem Sławiński, uczeń klasy 2b
Kacper Sieńkowski, uczeń klasy 2a

Klasy trzecie:
I miejsce
Jan Sawa, uczeń klasy 3b
Maria Zdonek, uczenica klasy 3c
II miejsce
Felicja Zabroń, uczennica klasy 3c
Wojciech Szozda, uczeń klasy 3b
III miejsce
Aleksandra Roszkowska, uczennica klasy 3b

GRATULUJEMY!!!

28 maja 2014 roku – wyniki szkolnego konkursu Mistrz tabliczki mnożenia

Ogłosiliśmy wyniki szkolnego konkursu dla klas 2 – 3 Mistrz tabliczki mnożenia:

Mistrzyni Tabliczki Mnożenia – Maria Zdonek, uczennica klasy 3c

Wicemistrzyni Tabliczki Mnożenia – Aleksandra Bogucka, uczennica klasy 3c

Wyróżnienia otrzymali:
Karolina Sobolewska, uczennica klasy 3c
Jan Sawa, uczeń klasy 3b
Adam Boros, uczeń klasy 3b
Aleksandra Roszkowska, uczennica klasy 3b
Antonina Staniszewska, uczennica klasy 3a
Kinga Balcerak, uczennica klasy 3a
Maciej Janiszewski, uczeń klasy 3b
Lucjan Maćkowiak, uczeń klasy 2b

GRATULUJEMY!!!

27 maja 2014 roku – Ulubione książki uczniów klas 1 – 3

Klasy 1 – 3 spotkały się, aby podzielić się ze sobą wiadomościami na temat swoich ulubionych tytułów. Każda klasa wytypowała dwie osoby, które przyniosły ulubione egzemplarze książek lub całe ich serie. Uczniowie opowiadali, co im się najbardziej w nich podobało, zachęcali do lektury, czytali fragmenty.

22 maja 2014 roku – Dzieci – Dzieciom

Po raz kolejny klasy starsze spotkały się z klasami młodszymi, aby spędzić wspólnie czas na grach i zabawach. Tym razem uczniowie wcześniej zgromadzili gry planszowe i zapoznali się z ich zasadami. Przed samymi zajęciami uczniowie klas młodszych przygotowali w swoich salach stanowiska do gier w grupach. Starsi uczniowie objaśniali młodszym kolegom zasady, następnie spędzili czas wspólnie grając.

22 maja 2014 roku – III miejsce w konkursie matematycznym

Uczeń klasy 3b, Adam Boros zdobył III miejsce w warszawskim konkursie matematycznym Mała Olimpiada Matematyczna, organizowanym pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Żoliborz m. ST. Warszawy.

GRATULUJEMY!!!

15 maja 2014 roku – wycieczka klas 1b i 1c

Klasy 1b i 1c pod opieką swoich wychowaczyń udały się na jednodniową wycieczkę do gospodarstwa Gościniec Wiecha w Kawęczynie. Uczniowie spędzili dzień na poznawaniu zwyczajów wsi polskiej i zabawach na świeżym powietrzu.

15 maja 2014 roku – międzynarodowe wyróżnienie w Konkursie Geologiczno – Środowiskowym

Uczennica klasy 5a, Lana Szymczak otrzymała wyróżnienie w XV edycji ogólnopolskiego i VIII polsko – litewskiego Konkursu Geologiczno – Środowiskowego Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro w 2014 roku pod hasłem:Od pionierów życia do gazu łupkowego.
Organizatorem konkursu było Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego.

GRATULUJEMY!!!

14 maja 2014 roku – II miejsce w turnieju szachowym

Uczeń klasy 4b, Ziemowit Ossoliński zdobył II miejsce w Turnieju Szachów Klasycznych w grupie chłopców do lat 12 rozgrywanym w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Organizatorami zawodów byli Mazowiecki Związek Szachowy oraz Fundacja Szachowa im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego.

GRATULUJEMY!!!

13 maja 2014 roku – międzynarodowy sukces naszej uczennicy

Uczennica klasy 3b, Agnieszka Trawińska wzięła udział z ramienia Pałacu Młodzieży w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Słoneczna Zakładka 2014, którego temat brzmiał Święto Wiosny. Organizatorami konkursu byli: Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Bułgarski Instytut Kultury oraz Biblioteka Publiczna Dzielnicy Ursus. Honorowym patronatem konkurs objęła Pierwsza Dama, Pani Anna Komorowska.
Nasza uczennica zajęła w tym konkursie I miejsce w kategorii generalnej (międzynarodowej) oraz narodowej w grupie wiekowej 10 lat.

Jesteśmy dumni z osiągnięcia naszej uczennicy!

GRATULUJEMY!!!

30 kwietnia 2014 roku – majowe święta

Klasy 3 – 6 zebrały się dziś na wspólnym apelu poświęconym rocznicy Konstytucji 3 maja, Świętu Flagi oraz Świętu Pracy. Program artystyczny przygotowały klasy czwarte. Towarzyszył im chór szkolny. Uczniowie przynieśli własnoręcznie wykonane flagi narodowe.
Po części artystycznej Pani Dyrektor przeczytała list prezydenta Bronisława Komorowskiego skierowany do uczniów i nauczycieli.

30 kwietnia 2014 roku – Moje hobby – spotkanie klas 1 – 3

Klasy 1 – 3 spotkały się dzisiaj aby posłuchać swoich kolegów, którzy posiadają ciekawe zainteresowania i niecodzienne kolekcje. Kilka wybranych osób z każdej klasy opowiedziało o swoim hobby, niektórzy przynieśli eksponaty ze swoich kolekcji. Obejrzeliśmy skamieniałe amonity, zielnik, monetę okolicznościową oraz wiele zbiorów kart kolekcjonera, zabawek i książek. Po spotkaniu wielu uczniów deklarowało chęć poszerzenia swojej wiedzy i założenia własnych kolekcji.

25 kwietnia 2014 roku – matematyczny sukces

Uczeń klasy 3b, Adam Boros zdobył II miejsce w Śródmiejskim Konkursie Wzorowy matematyk.
Laureaci konkursu, w tym nasz uczeń, będą reprezentowali dzielnicę Śródmieście w etapie warszawskim konkursu Mała olimpiada matematyczna.

GRATULUJEMY!!!

24 kwietnia 2014 roku – warsztaty przyrodnicze w MDK

Uczniowie klasy 5a pod opieką pani Hanny Batko, z wielkim zainteresowaniem odkrywali tajemnice przyrody w wiosennym ogrodzie. Poznawali funkcję, proces tworzenia i rodzaje gleby oraz bogactwo organizmów glebowych.

8 kwietnia 2014 roku – szachowy sukces

Uczeń klasy 1b, Piotr Kubaszewski zdobył III miejsce w Mistrzostwach Mazowsza Dzieci do lat 7 (grupa chłopców). Organizatorem Mistrzostw był Mazowiecki Związek Szachowy oraz Sekcja Szachowa Uczniowskiego Klubu Sportowego przy szkole Podstawowej nr 321 w Warszawie.

GRATULUJEMY!!!

8 kwietnia 2014 roku – Dzień Samorządu w Gimnazjum nr 40

Uczniowie klas 5 i 6 uczestniczyli w Dniu Samorządu pod hasłem Zielony Klimat zorganizowanym przez Radę Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 40 na ul. Drewnianej. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej odbyła się krótka dyskusja a następnie uczniowie rozwiązywali w zespołach zadania o tematyce proekologicznej.

7 – 8 kwietnia 2014 roku – zawody w piłce siatkowej

Uczniowie klas gimnazjalnych Szkoy Podstawowej nr 40 zorganizowali dla śródmiejskich szkół podstawowych II Memoriał im. Agaty Mróz-Olszewskiej w piłce siatkowej. W Turnieju po zaciętych walkach ostatecznie zespól chłopców z naszej szkoły zajął II miejsce, a zespół dziewcząt III miejsce. Drużynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Przed nami jeszcze zawody w mini piłce nożnej chłopców i czwórbój l.a dziewcząt i chłopców. Trzymamy za Was mocno kciuki.

GRATULUJEMY!!!

4 kwietnia 2014 roku – zawody pływackie

Reprezentacje chłopców i dziewcząt naszej szkoły wystartowały w Mistrzostwach Dzielnicy Śródmieście w pływaniu organizowanych w OSiR na ul. Polnej. Każda drużyna składała się z 8 zawodników i zawodniczek z klas 3 – 6. Zawody rozgrywane były na dystansie 25 m młodsi zawodnicy i zawodniczki, 50 m starsi oraz sztafeta 8x25m stylem dowolnym i grzbietem. Mistrzostwa przebiegały w miłej atmosferze, było wiele zabawnych sytuacji, niemało emocji. Chłopcy zajęli drużynowo 6 miejsce a dziewczęta startowały poza konkursem.

GRATULUJEMY!!!

3 kwietnia 2014 roku – warsztaty dla rodziców i uczniów

Jak co roku, w okresie przedświątecznym nauczycielki świetlicy, panie Paulina Kowalczyk i Anna Zackiewicz, spotkały się z rodzicami i uczniami klas 1 – 3 na wspólnych warsztatach. Uczestnicy wykonywali wielkanocne pisanki metodę decoupagu. Powstało wiele małych dzieł sztuki, które ozdobią domy naszych uczniów podczas nadchodzących świąt.

1 kwietnia 2014 roku – uczniowie na spotkaniu z uczestnikiem Powstania Warszawskiego

Uczniowie klasy 4a i 5a udali się do Muzeum Geodezji, gdzie wzięli udział w spotkaniu z panem Januszem Wałkuskim – autorem książki Moja wojna 1939 1945. Po krótkim wprowadzeniu w tematykę II wojny światowej uczniowie obejrzeli kroniki filmowe o przebiegu Powstania Warszawskiego. Po projekcji filmów mogli podziwiać oryginalną kolekcję działek szturmowych i wozów bojowych wykonanych w skali 1:30 osobiście przez Pana Janusza. Uczniowie obejrzeli także wystawę prac malarskich.
Wydarzenia z czasów wojny zapamiętane i relacjonowane (jak w książce) przez dorastającego chłopaka zrobiły na naszych uczniach ogromne wrażenie. Po powrocie do szkoły i przeczytaniu fragmentów książki postanowili zilustrować jej pierwszy rozdział dotyczący szczęśliwego dzieciństwa, które bohater spędził we wsi Czernica k. Ciechanowca. Powstały także piękne rysunki zapamiętanych z wystawy eksponatów. Wszystkie prace zostaną zebrane w jeden album i przekazane panu Januszowi Wałkuskiemu ze słowami wdzięczności za ciekawą lekcję historii.

21 marca 2014 roku – powitanie wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny przebiegał w naszej szkole w bardzo radosnej atmosferze.
Klasy 1 – 3 spotkały się na Festiwalu poezji i piosenki wiosennej. Każda klasa przedstawiła przygotowane przez siebie utwory.
Klasy 4 – 6 przygotowywały Marzanny, stroje wiosenne oraz przysłowia na temat wiosny i przez siebie napisane wiersze o tematyce wiosennej. Prace powstawały na warsztatach poprzedzających wspólne spotkanie w sali gimnastycznej. Tam przedstawiciele klas przedstawili efekty swojej pracy. Marzanny oraz stroje wiosenne były bardzo kolorowe, radosne i pomysłowe. Wszystkich zadziwiło bogactwo przysłów mówiących o wiośnie.
Po spotkaniu uczniowie uczestniczyli w rozgrywkach sportowych.
Wszystkiemu sprzyjała wiosenna, słoneczna pogoda!

17 marca 2014 roku – konkurs geologiczno – środowiskowy

Zakończyliśmy szkolny etap XV edycji ogólnopolskiego konkursu geologiczno – środowiskowego organizowanego pod patronatem Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: Od pionierów życia do gazu łupkowego.
Na poziomie etapu szkolnego przyznaliśmy:
I miejsce – Olga Plewnicka, uczennica klasy 5b,
II miejsce – Nicole Ślęzak, uczennica klasy 6a, Lena Szymczak, uczennica klasy 5a,
III miejsce – Kamila Pretzel, Emilia Kaczmarzyk, uczennice klasy 4b
wyróżnienia – Natalia Romańska, uczennica klasy 5a, Magdalena Wilk, uczennica klasy 6a oraz Małgorzata Szymańska, uczennica klasy 4b.
Nagrodzone prace zostaną przesłane do kolejnego etapu konkursu.

GRATULUJEMY!!!

10 marca 2014 roku – Alfik Humanistyczny

W tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Alfik Humanistyczny wzięło udział ponad 16 tysięcy uczniów z 475 szkół.
Najlepsi z naszych uczniów uzyskali następujące wyniki:
Bardzo dobry
Antonina Staniszewska, uczennica klasy 3a – 4 miejsce w woj. mazowieckim, 14 w kraju (brało udział 3067 uczniów w tym wieku)
Felicja Zabroń, uczennica klasy 3c – 33 miejsce w woj. mazowieckim, 128 w kraju (brało udział 3067 uczniów w tym wieku)
Karolina Majewska, uczennica klasy 6a – 8 miejsce w woj. mazowieckim, 33 w kraju (brało udział 3060 uczniów w tym wieku)
Dobry
Jan Sawa, uczeń klasy 3b
Adam Boros, uczeń klasy 3b
Gaja Kępińska, uczennica klasy 3c
Maria Zdonek, uczennica klasy 3c

GRATULUJEMY!!!

7 marca 2014 roku – wyniki Torusa

Do finału Warszawskiego Konkursu Matematycznego TORUS zakwalifikowało się troje naszych uczniów: Zuzanna Majewska (4a), Łucja Traczyk (4b), i Ziemowit Ossoliński (4b).

GRATULUJEMY!!!

14 lutego 2014 roku – bal karnawałowy

W przededniu ferii zimowych, w Walentynki uczniowie spotkali się na balu karnawałowym. Było gwarno, kolorowo i radośnie. Bawiły się królowe i księżniczki, pszczółki i czarodziejki Nie zabrakło policjantów, rycerzy, kowbojów i kosmicznych potworów. Rozstaliśmy się w bardzo pogodnych nastrojach. Zobaczymy się już w marcu!

8 lutego 2014 roku – Szkołolandia

Jak co roku nasza szkoła prezentowała swoją ofertę na śródmiejskich targach edukacyjnych Szkołolandia. Na naszym stoisku – laboratorium dzieci odwiedzały Akademię Mądrości oraz Akademię Radości. Mogły wykonać eksperyment, zagrać w szachy lub poczęstować się naszymi kolorowymi pastylkami wiedzy.
Rodzice mieli możliwość zapoznać się z ofertą szkoły i porozmawiać z pedagogami.

21 stycznia 2014 roku – Dzień Babci i Dziadka

Uczennice klasy 3b wyszły z inicjatywą zorganizowania konkursu recytatorskiego z okazji Dnia Babci i Dziadka. Do konkursu przystąpili uczniowie klas 1 – 3. Opiekę nad organizacją sprawowały panie z biblioteki i świetlicy szkolnej. 21 stycznia uczestnicy spotkali się w czytelni. W jury zasiadła Pani Dyrektor, zaproszone Babcie i przedstawiciel uczniów. Babcie i dziadkowie byli bardzo wzruszeni recytacją.
Po zaprezentowaniu wierszy odbył się poczęstunek.
Konkursowi recytatorskiemu towarzyszył konkurs plastyczny ogłoszony przez świetlicę.

11 stycznia 2014 roku – wyniki XIV Konkursu Ortograficznego Ortografia na medal

Dnia 11 stycznia 2014 roku Szkoła Podstawowa nr 211 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Warszawie była organizatorem i gospodarzem etapu dzielnicowego (dla Śródmieścia i Żoliborza) XIV Konkursu Ortograficznego Ortografia na medal pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Wyniki konkursu: wyniki_konkursu_ortograficznego

 

Informujemy, że eliminacje wojewódzkie odbędą się 15 marca 2014r. o godz.10.00 w Zespole Szkół Samochodowych im. Czesława Orłowskiego, ul. Jana Pawła II 69.
Na eliminacje wojewódzkie uczniowie przynoszą pisemną zgodę rodziców na umieszczenie wyniku uzyskanego w etapie wojewódzkim na stronie SNaP-u.
W etapie wojewódzkim zadania konkursowe składają się z dyktanda i testu.

10 stycznia 2014 roku – wyniki olimpiady przedmiotowej Olimpus

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie z przyrody Olimpus Sesja jesienna, 7 uczniów naszej szkoły otrzymało Dyplomy laureata. Są to:
Ziemowit Ossoliński, uczeń klasy 4b
Łukasz Lipski, uczeń klasy 4b
Jakub Kazano, uczeń klasy 4b
Zuzanna Majewska, uczennica klasy 4a
Dominik Józiuk, uczeń klasy 5a
Olga Plewnicka, uczennica klasy 5b
Karolina Majewska, uczennica klasy 6a

GRATULUJEMY!!!

30 grudnia 2013 roku – Miejsce przyjazne książce

 

W związku z przeprowadzoną przez nas w dniach 5 – 9 grudnia 2013 roku, akcją Na mikołajki włącz książkę włącz czytanie otrzymaliśmy rekomendację organizatora (portal Mimamo.pl) oraz prawo używania emblematu świadczącego o wyróżnieniu: Miejsce przyjazne książce.
Projekt uzyskał patronat Honorowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Edukacji oraz Ministerstwa Administracj i Cyfryzacji.

20 grudnia 2013 roku – jasełka i wigilie klasowe

Od lat tradycją szkoły jest przedświąteczne spotkanie całej społeczności szkolnej na przedstawieniu jasełkowym. W tym roku przygotowali je uczniowie klas: 5a i 6a oraz Borys z klasy 2a (nasza sekcja rytmiczna). Przygotowania odbywały się pod czujnym okiem pana Łukasza Czajki. Współczesna akcja przedstawienia pozwoliła lepiej zrozumieć przesłanie płynące ze świąt Bożego Narodzenia.

Po spektaklu odbyły się klasowe wigilie, w których uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni rodzice i pracownicy szkoły. Przy dźwiękach kolęd rozstaliśmy się życząc sobie pięknych rodzinnych Świąt i szczęśliwego nadchodzącego roku 2014!

12 grudnia 2013 roku – Bądź bezpieczny na drodze

Rozstrzygnięty został konkurs zorganizowany przez policjantów ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej przy udziale władz dzielnicy Warszawa Śródmieście. W nauce poprzez zabawę wzięło udział blisko 400 dzieci. Przez ponad dwa miesiące śródmiejscy policjanci we wszystkich szkołach podstawowych na terenie Śródmieścia prowadzili zajęcia teoretyczne i praktyczne nawiązujące to tematyki szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci na drodze. Ciekawe wykłady połączone z ćwiczeniami na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych miały na celu wypracowanie odpowiedniego zachowania na drodze i uzmysłowienie zagrożeń.
Finałem akcji miał być konkurs i wykonanie przez dzieci pracy plastycznej nawiązującej do tematyki spotkań oraz odzwierciedlającej nabytą wiedzę i umiejętności. Jury oceniło w sumie ponad 113 rysunków i wybrało te najlepsze. Było to niezmiernie trudne, ponieważ poziom rywalizacji był naprawdę wysoki a prace wyjątkowo piękne i staranie wykonane. Uczniom reprezentującym zwycięskie szkoły wręczone zostały pamiątkowe statuetki i dyplomy ufundowane przez śródmiejski Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia.
II miejsce w tym konkursie otrzymali uczniowie klasy 1c naszej szkoły!

GRATULUJEMY!!!

10 grudnia 2013 roku – warsztaty bożonarodzeniowe

Podobnie jak w latach poprzednich nauczyciele świetlicy: Paulina Kowalczyk i Anna Zackiewicz zaproponowały uczniom i rodzicom wzięcie udziału w warsztatach bożonarodzeniowych. Uczestnicy wykonywali ozdoby świąteczne metodą decoupagu. Powstało dużo małych dzieł sztuki. Atmosfera podczas warsztatów wprowadzała uczestników w nastrój świąteczny.

10 grudnia 2013 roku – przedstawienie i kiermasz bożonarodzeniowy

Dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia odbyła się uroczystość wprowadzająca nas w świąteczny nastrój. Uczniowie pod kierunkiem wychowawców świetlicy oraz nauczyciela – bibliotekarza przygotowali przedstawienie. Były wiersze, kolędy i gorące życzenia. W spektaklu brali udział uczniowie z klas 1 – 3 oraz klasy 5b. Przybyli na uroczystość rodzice i dziadkowie nie kryli wzruszenia.

Tegoroczny kiermasz bożonarodzeniowy organizowany jak co roku przez bibliotekę i świetlicę szkolną, odbył się po przedstawieniu. Połączony był z poczęstunkiem dla wszystkich zaproszonych gości oraz obecnych uczniów. Na stoiskach kiermaszowych można było zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów.

5 – 9 grudnia 2013 roku – mikołajkowe czytanie

W dniach 5 – 9 grudnia 2013 roku wzięliśmy udział w ogólnoświatowej kampanii społecznej Na Mikołajki Włącz książkę Włącz czytanie. Celem kampanii jest szeroko rozumiana promocja czytelnictwa. W ramach projektu w naszej szkole zorganizowaliśmy spotkania uczniów klas pierwszych, drugich, trzecich oraz piątych. Podczas spotkań uczniowie słuchali literatury zarejestrowanej na audiobookach. Celem tych spotkań była kreacja nowych form i pomysłów na spotkania czytelnicze. Projekt uzyskał patronat Honorowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Edukacji oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
Kampanię w naszej szkole kooordynowały panie: Małgorzata Mańkowska i Lidia Zarzycka.

6 grudnia 2013 roku – mikołajki

Tradycyjnie w dniu św. Mikołaja dzieci zostały obdarowane drobnymi prezentami.

5 grudnia 2013 roku – 1c w Muzeum Narodowym

W czwartek uczniowie w klasy 1c po raz pierwszy odwiedzili Muzeum Narodowe. Wzięli udział w lekcji pt. Prawdziwa historia Świętego Mikołaja.

29 listopada 2013 roku – dzień wróżb andrzejkowych

W wielu klasach uczniowie bawili się w tradycyjne wróżby andrzejkowe

28 listopada 2013 roku – warsztaty muzyczne

Klasy drugie uczestniczyły w warsztatach sztuki nowoczesnej Lutosławski aleatorycznie prowadzonych przez panie: Marię Reif z Fundacji ART oraz Annę Marię Huszcza – kompozytora. Były to aktywne zajęcia Edukacji kulturalnej polegające na eksperymentach ze sztuką współczesną poprzez doświadczenia muzyczne.

22 listopada 2013 roku – urodziny Korczaka

Odbyło się drugie spotkanie w ramach akcji Dzieci – dzieciom upamiętniające dzień urodzin naszego Patrona. Tym razem klasy starsze odwiedziły klasy młodsze. W trakcie zajęć uczniowie odpowiadali na pytania, odgrywali scenki i wykonywali inne zadania za które grupy otrzymywały punkty. Wygrane drużyny otrzymają dyplomy.

20 listopada 2013 roku – sukcesy naszych uczniów

Bardzo duży sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły w tegorocznej edycji plastycznego konkursu organizowanego w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów!
Prace wykonywane były dwóch kategoriach: Natura naturalnie! – moje impresje oraz Pejzaż nocny zobaczony, wymarzone, wyśniony…
Uczennica klasy 3c – Gaja Kępińska zdobyła pierwsze miejsce i złotą Wenę w kategorii Natura naturalnie! – moje impresje.
Dwa drugie miejsca oraz srebrne Weny otrzymały uczennice klasy 3a, naszej szkoły: Marta Walda w kategorii Pejzaż nocny zobaczony, wymarzone, wyśniony… oraz Nikola Iwaszek kategorii Natura naturalnie! – moje impresje.
Wyróżnienie w tym samym konkursie otrzymał uczeń klasy 2a – Kacper Spyrka (kategoria Pejzaż nocny zobaczony, wymarzone, wyśniony…).

Uczennica klasy 5b, Weronika Oleszczuk otrzymała dwa wyróżnienia w tegorocznej edycji konkursu recytatorskiego oraz literackiego organizowanego także w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów. W konkursie recytatorskim zauważony został Dominik Józiuk, uczeń klasy 5a. W kategorii klas 1 – 3 zauważona została Aleksandra Bogucka z klasy 3c.

GRATULUJEMY!!!

19 listopada 2013 roku – warsztaty Niewidomy uczeń w naszej szkole

W dniach 5 i 19 listopada uczniowie klas 3 – 6 mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Fundację Vis Maior będących częścią projektu Niewidomy uczeń w naszej szkole. Zajęcia odbywały się w czytelni szkolnej.
Podczas zajęć poruszane były między innymi następujące tematy: Czy osobie niewidomej zawsze trzeba pomagać?, Jak niewidomy rozpoznaje kolory? Czy niewidomy ma słuch muzyczny?

14 listopada 2013 roku – zawody w unihokeju

W listopadzie reprezentacja chłopców i dziewcząt naszej szkoły wzięła udział w zawodach w unihokeju. Dziewczęta skończyły rywalizację w ćwiećfinałach a chłopcy po zaciętej walce w półfinałach przegrali mecz zajmując miejsce w pierwszej szóstce w Śródmieściu. Wszystkim uczestnikom życzymy wytrwałości i powodzenia w kolejnych zawodach sportowych.

GRATULUJEMY!!!

8 listopada 2013 roku – Święto Niepodległości

W przededniu Święta Niepodległości uczniowie klas 3 – 6 spotkali się, aby obejrzeć inscenizację przygotowaną z tej okazji przez klasę 5a i 5b. Uczniowie opowiadali o polskiej drodze do niepodległości, śpiewali pieśni legionowe, rozdali także kotyliony w barwach narodowych.
Spotkaniu towarzyszył podniosły, ale radosny nastrój.

31 października 2013 roku – znicze dla Korczaka

Klasa 3a wybrała się pod pomnik naszego patrona Janusza Korczaka, aby zapalić znicze ku jego pamięci. Pod pomnikiem uczniowie odczytali słowa znajdujące się na tablicy oraz wymienili samodzielnie prawa stworzone przez tego wielkiego pedagoga. Po zapaleniu zniczy przyszedł czas na pamiątkową fotografię.

31 października 2013 roku – medal dla koszykarek

W pażdzierniku odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w mini piłce koszykowej dziewcząt szkół podstawowych. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Sandra Pawlik, Kamila Szewczuk, Zuzanna Kirpszta, Wiktoria Murziak, Aleksandra Borowska, Katarzyna Starostka, Ina Ignatowicz, Karolina Majewska, Olga Plewnicka, Weronika Oleszczuk, Ada Brojek, Laura Klimczak, gładko przeszły ćwierćfinały, wygrały półfinały ostatecznie zajmując III miejsce w Śródmieściu. To ogromny sukces tej drużyny i pierwszy medal w tej dyscyplinie sportowej zdobyty dla szkoły.

GRATULUJEMY!!!

31 października 2013 roku – Pamiętnik Blumki

W ostatnim tygodniu października odbyło się w naszej szkole spotkanie zatytułowane Pamiętnik Blumki. Opowieści z pamięci przygotowane w ramach projektu Scena Opowiadania 2013 (cykl spotkań z opowieściami dla dzieci i dorosłych) we współpracy ze Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej – Teatrem Stara Prochownia.
Jest to niezwykła opowieść związana z Domem Sierot Janusza Korczaka a jednocześnie świetne wprowadzenie w ideę i praktykę naszego Patrona.
W spotkaniu uczestniczyła parawie większość uczniów naszej szkoły.

22 października 2013 roku – Urodziny Korczaka

W br. szkolnym postanowiliśmy odnowić formułę akcji Dzieci – dzieciom i nadać jej charakter cykliczny. Spotkania integrujące społeczność szkolną będą odbywały się 22 dnia każdego miesiąca – w dniu urodzin naszego patrona – Janusza Korczaka.
Pierwsze spotkanie odbyło się 22 października. Każda klasa 4 – 6 przyjęła u siebie klasę młodszą. Uczniowie podzielili się na 5 zespołów złożonych z uczniów starszych i młodszych. W grupach tworzyli plakaty dotyczące Praw Krainy Dziecięcej Szczęśliwości. Plakaty wykonane podczas zajęć zostaną wyeksponowane na wystawie.

22 października 2013 roku – odwiedziny przedszkolaków

Uczniowie klasy 2a i 1a przyjęli dzisiaj grupy przedszkolaków z Przedszkola nr 16 przy ul. Górskiego 5a. Opowiedzieli swoim młodszym kolegom jak wyglądają zajęcia w szkole, pokazali przybory szkolne. Przygotowali quiz z zagadkami. Wspólnie się bawili i śpiewali. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne.

17 października 2013 roku – klasa 5a na warsztatach w MDK

Uczniowie klasy 5a uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pod tytułem: Zabawy z powietrzem wg autorskiego programu nauczycielki biologii i przyrody p. Hanny Batko, zorganizowanych w Miasteczku Przyrody MDK przy ulicy Fabrycznej 1/3. Warsztaty doskonale wpisują się w podstawę programową. Uzupełniają, systematyzują i poszerzają zdobytą wcześniej przyrodniczą wiedzę uczniów oraz rozbudzają naturalną ciekawość dzieci światem przyrody. Poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń w małych 3 – 4 osobowych grupach angażują wszystkich uczestników do intensywnej pracy badawczej.

14 października 2013 roku – Dzień Komisji Edukacji

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej Samorząd uczniowski oraz chór szkolny przygotowali krótki montaż poetycko – muzyczny. Uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz przekazali na ręce Pani Dyrektor słodki poczęstunek – własnoręcznie wykonane ciasteczka. Uroczystość zakończył krótki recital utworów wykonanych na akordeonie przez nauczyciela muzyki, pana Adama Czerskiego.

14 października 2013 roku – uroczyste ślubowanie

W dniu Komisji Edukacji nasi najmłodsi uczniowie, dwie klasy pierwsze sześciolatków oraz jedna klasa pierwsza siedmiolatków, przybyli na uroczystość ślubowania. W obecności Pani Dyrektor, wychowawców oraz rodziców składali uczniowskie przyrzeczenie. Wystąpili także ze swoim pierwszym przedstawieniem, przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyń. Życzenia nowo pasowanym uczniom składała Pani Dyrektor oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

10 października 2013 roku – XVII Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2013

W ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2013 uczniowie klasy 5a obejrzeli spektakl teatralny Odyseja w warszawskim Teatrze Lalka. Po spektaklu dzieci odwiedziły pomnik Janusza Korczaka, który jak co roku zamiast oficjalnych wieńców, został obsypany słonecznikami.

8 października 2013 roku – biegi przełajowe

Na przełomie września i pażdziernika odbyły się w naszej dzielnicy Mistrzostwa Śródmieścia w biegach przełajowych na dystansie 600 m dla dziewcząt i 1 km dla chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 24 uczniów ; dziewcząt i chłopców z klas piątych i szóstych. Ostatecznie w klasyfikacji śródmiejskiej dziewczeta zajęły 6 miejsce a chłopcy 7 miejsce na 14 szkół startujących w tych zawodach. Sandra Pawlik, uczennica kl 6b w swoim biegu zajęła IX miejsce w Śródmieściu i zakwalifikowała się do Mistrzostw Warszawy w biegach przełajowych.

GRATULUJEMY!!!

30 września 2013 roku – warsztaty ekologiczne

Uczniowie klasy piątej uczestniczyli w warsztatach ekologicznych będących częścią projektu edukacyjnego autorstwa Fundacji Chlorofil i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pod hasłem Bogactwo przyrody MazowszaW dzisiejszych zajęciach pt.: Nadwiślańskie siedliska awifauny uczestniczyła klasa V a.
Kolejne warsztaty odbędą się w naszej szkole 28 października. Wezmą w nich udział dwie klasy IV.
Temat 1. Teatr cieni – opowieści z Czerwonej Księgi
Temat 2. Nasi sąsiedzi – zwierzęta synantropijne w masie papierowej.

20 września 2013 roku – wyniki konkursu Ekologia i ja

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do I etapu konkursu o tematyce ekologicznej dla uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego pod hasłem: Ekologia i ja. Łącznie w konkursie wzięło udział 68 uczniów z klas 4 – 6. Komisja konkursowa, w skład której weszli min. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wyróżniła następujące prace plastyczne:
Na poziomie klas czwartych
I miejsce – Igor Krenc, uczeń klasy 4 b
II miejsce – Katarzyna Kulińska, uczennica klasy 4 a
Na poziomie klas piątych
I miejsce – Lena Szymczak, uczennica klasy 5 a
II miejsce – Olga Plewnicka, uczennica klasy 5 b
Na poziomie klas szóstych
I miejsce – Magdalena Wilk, uczennica klasy 6 a
II miejsce – Wiktoria Sobczak, uczennica klasy 6 a
III miejsce – Kuba Plewnicki, uczeń klasy 6 b
IV miejsce – Natalia Kopeć, uczennica klasy 6 b
W kategorii – komiks
I miejsce – Karolina Majewska, uczennica klasy 6a

GRATULUJEMY!!!

20 września 2013 roku – Sprzątanie Świata w naszej szkole

W 20 rocznicę akcji Sprzątania Świata – Polska uczniowie SP 211 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie zorganizowali na terenie szkoły kilkugodzinne WARSZTATY EKOLOGICZNE.
Dzieci z klas młodszych pod opieką wychowawców, ale wg. własnego pomysłu, wykonały piękne prace plastyczne wykorzystując z odpadów surowce wtórne (papier, plastik, metal). W klasach starszych powstało wiele interesujących plakatów i komiksów promujących kulturę ekologiczną w codziennym życiu.
Prężnie działająca od września nowa Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem, powołała komisję konkursową, która wyłoniła zwycięzców. Najpiękniejsze prace zostaną wyeksponowane na wystawie szkolnej a następnie wysłane na wojewódzki konkurs pod hasłem: Ekologia i ja.
Uczniowie kilku klas uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na temat grzybów w warszawskiej stacji SANEPID- u przy ul. Żelaznej. Jedna z klas pojechała na wycieczkę edukacyjną do Kampinoskiego P.N. Czekamy na relację z tej wyprawy.
W uruchomionym z okazji Sprzątania Świata szkolnym punkcie przyjęć surowców wtórnych zebrano 391 kg plastikowych nakrętek, oraz 80 kg zużytych baterii. Nakrętki, wzorem lat ubiegłych zostaną przekazane Fundacji Dom Rodzina Człowiek na zakup elektrycznych wózków inwalidzkich dla dzieci z porażeniem czterokończynowym. Baterie za pośrednictwem Urzędu m. st. Warszawy trafią do zajmującej się recyklingiem firmy REBA.

2 września 2013 roku – rozpoczęcie roku szkolnego

Dwa miesiące wakacji minęły nam bardzo szybko! Dzisiaj spotkaliśmy się z Panią Dyrektor i naszymi Wychowawcami na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2013/14. Wśród nas znaleźli się nowi uczniowie – dzieci sześcioletnie rozpoczynające naukę w dwóch klasach pierwszych. Powitaliśmy ich bardzo gorąco!

1 – 15 lipca 2013 roku – wakacyjny wyjazd uczniów

Tegoroczny wakacyjny wyjazd uczniów naszej szkoły odbył się pod hasłem: WSZYSCY RAZEM. Dzieci wypoczywały w Krynicy Górskiej. Wjazd zorganizowała s. Anna Galewska we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo działającym przy parafii .św. Krzyża w Warszawie. Opiekę nad dziećmi sprawowały nauczycielki naszej szkoły. Dzieci miały również zapewnioną opiekę medyczną.
Pogoda oraz humory uczestników dopisały. Wśród wielu atrakcji można wymienić m.in.: spływ rzeką Poprad, spacer po Rynku Krakowskim, zjazd torem saneczkowym, jazdę kolejką gondolową, ścieżkę edukacyjną w lesie oraz również ogniska i dyskoteki.
Czas wszystkim minął bardzo szybko, szkoda było wracać.

Skip to content