Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościKonkursyOsiągnięciaWydarzeniaŻycie szkoły

Osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015

XIX MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY: TO CO PIĘKNE WOKÓŁ NAS

Uczennica klasy 4b, Agnieszka Trawińska otrzymała nagrodę w XIX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym To co piękne wokół nas. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.

MIĘDZYNARODOWY KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY

W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny dwoje naszych uczniów otrzymało wynik dobry. Są to Samanta Nguyen z klasy 2a oraz Jan Sawa z klasy 4b.

MIĘDZYNARODOWY KONKURS NIESAMOWITY OGRÓD PROFESORA SZAFERA

III miejsce w Międzynarodowym Konkursie plastyczno – literackim im. prof. Władysława Szafera pt. Niesamowity ogród profesora Szafera, w kategorii praca literacka zdobyła uczennica naszej szkoły, Konstancja Wierzejska z klasy 5b.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS KODOWANIE W SCRATCHU

Uczeń klasy 5b, Łukasz Lipski zdobył I miejsce w konkursie Kodowanie w Scratchu organizowanym przez fundację In Spe oraz fundację FORK. Konkurs odbył się w Toruniu, miał zasięg ogólnopolski.

OLIMPUSEK

W ogólnopolskim konkursie języka angielskiego Olimpusek nasza uczennica uzyskała bardzo dobre miejsce.
Weronika Błachnio klasa 1a – Dyplom laureata za zajęcie 14 miejsca w kraju
W ogólnopolskim konkursie Olimpusek z wiedzy ogólnej trzech naszych uczniów uzyskało czołowe miejsca.
Szymon Markowski klasa 1a – Dyplom laureata i nagroda książkowa za zajęcie 3 miejsca w kraju.
Karol Kurzyp klasa 2a – Dyplom laureata za zajecie 13 miejsca w kraju
Kacper Spyrka klasa 3a – Dyplom laureata za zajęcie 10 miejsca w kraju.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS NASZĄ PASJĄ JEST SZTUKA

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Naszą pasją jest sztuka zdobyła uczennica naszej szkoły, Ewa Czomko z klasy 3a.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNYEKO – PLANETA

W Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko – Planeta najlepsze wyniki w szkole zdobyli:
Jan Sawa z klasy 4b
Konstancja Wierzejska z klasy 5b
Wyróżnienia otrzymali:
Ziemowit Ossoliński z klasy 4b
Alan Styslavski z klasy 6a
Olga Plewnicka z klasy 6b

OGÓLNOPOLSKI KONKURS ALFIK MATEMATYCZNY

Dnia 26 listopada 2014 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs ALFIK MATEMATYCZNY. W konkursie uczestniczyło 12 804 uczniów z woj. mazowieckiego. Z naszej szkoły w tym konkursie wzięło udział 55 uczniów.
Dobry wynik w tym konkursie uzyskał Adam Boros – uczeń klasy 4b, otrzymując 122,5 punktu. Adam zajął 64 miejsce w województwie i 189 miejsce w kraju.
Ponadto najlepsze wyniki na poziomie klas otrzymali:
Karol Kurzyp – uczeń klasy 2a
Kacper Spyrka – uczeń klasy 3a
Łukasz Lipski – uczeń klasy 5b
Lena Szymczak – uczennica klasy 6a

OGÓLNOPOLSKI KONKURS ALFIK HUMANISTYCZNY

W tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Alfik Humanistyczny uczestniczyło 14 606 uczniów z 442 szkół w Polsce. Z naszej szkoły wzięły udział 43 osoby z klas 2 – 6.
Wynik bardzo dobry uzyskały następujące osoby:
Stanisław Zdanowski, klasa 3a – 31 miejsce w województwie, 152 w kraju (na 2579 uczniów)
Julianna Pręgowska, klasa 3b – 85 miejsce w województwie, 429 w kraju (na 2579 uczniów)
Lucjan Maćkowiak, klasa 3b – 94 miejsce w województwie, 473 w kraju (na 2579 uczniów)
Adam Boros, klasa 4b – 44 miejsce w województwie, 145 w kraju (na 2796 uczniów)
Wynik dobry uzyskały następujące osoby:
Wiktor Bogusławski, klasa 3b – 206 miejsce w województwie, 964 w kraju (na 2579 uczniów)
Zofia Zdonek, klasa 3b – 232 miejsce w województwie, 1044 w kraju (na 2579 uczniów)
Łucja Traczyk, klasa 5b – 48 miejsce w województwie, 180 w kraju (na 2697 uczniów)

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA OLIMPUS PRZYRODNICZY SESJA JESIENNA 2014

Uczeń klasy 4b, Jan Sawa otrzymał Dyplom Laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpus Przyrodniczy Sesja Jesienna 2014.

MÓJ SKOMPUTERYZOWANY DOM

Uczeń klasy 5b, Łukasz Lipski otrzymał wyróżnienie w konkursie na projekt w środowisku Scratch Mój skomputeryzowany dom zorganizowanym przez Ośrodek Edukacji Informatycznej Zastosowań Komputerów w Warszawie.

MISTRZOSTWA WARSZAWY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Na terenie dzielnicy Wesoła odbyły się zawody finałowe XLVIII WOM w biegach przełajowych. Na starcie stanęło ponad 2000 zawodniczek i zawodników ze wszystkich dzielnic Warszawy. W każdym biegu startowali zawodnicy, którzy w swoich dzielnicach zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce.
Wśród reprezentantów Śródmieścia znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły: Ada Brojek z klasy 6a i Emilia Kaczmarzyk z klasy 5b. W każdej kategorii wiekowej biegło ok. 170-180 zawodniczek. Nasze uczennice bardzo dobrze pobiegły. Ada zajęła miejsce w środku stawki, z czasem 3 minuty 31 sekund. Emilia zajęła świetne 16 miejsce, z wynikiem 3 minuty 17 sekund i miała tylko 18 sekund straty do pierwszej zawodniczki. Była też w swoim biegu druga wśród biegaczek reprezentujących Śródmieście, tym samym potwierdziła swoją wysoką pozycję w swojej dzielnicy.

DWA OGNIE USPORTOWIONE

W Szkole Podstawowej Nr 34 odbyły się zawody śródmiejskich szkół podstawowych w Dwa Ognie Usportowione. Nasza reprezentacja klas II i III w składzie: Zuzanna Łuczak 2a, Anna Nguyen 2a, Maciej Ogrodziński 2a, Dawid Modrzejewski 2a, Jeremiasz Sawa 2a, Bartek Iwaszek 2a, Oliwia Czajka 3b, Zosia Szpojankowska 3b, Natalia Jóżwiak 3a, Krysia Turska 3a, Nikodem Sławiński 3b, Kuba Kudoka 3a dzielnie walcząc zdobyła II miejsce, przegrywając w finale jednym punktem ze Szkołą Podstawową Nr 29.
Uczniowie wywalczyli dla naszej Szkoły Puchar, każdy otrzymał srebrny medal oraz drobne upominki.

 

OD ZABAWY DO SPORTU

W Zespole Szkól Sportowych nr 72 został rozegrany finałowy turniej Od zabawy do sportu 2014. Stawką turnieju był Tytuł Mistrza Dzielnicy Śródmieście i możliwość reprezentowania Dzielnicy w zawodach warszawskich. Do zawodów stanęło 15 drużyn reprezentujących śródmiejskie szkoły podstawowe. Rozegrano 6 konkurencji, w których uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami technicznymi z różnych dyscyplin sportowych. Losy mistrzostwa toczyły się do ostatniej konkurencji.
Zawodnicy naszej szkoły zajęli II miejsce!
Uczestnicy otrzymali medale i upominki oraz pamiątkowe puchary, a zespoły z trzech pierwszych miejsc dodatkowo otrzymały zestawy sprzętu sportowego.

MISTRZOSTWA DZIELNICY W MINI PIŁCE RĘCZNEJ

24 i 27 października odbyły się Śródmiejskie Mistrzostwa Dzielnicy w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Zawody rozgrywane były w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 210. Zarówno u dziewcząt jak i u chłopców rozgrywki prowadzone były w trzech grupach, z których do finałów i gry o miejsce 1-3 przechodziły zespoły z pierwszego miejsca a z drugiego miejsca drużyny rywalizowały o miejsce w pierwszej szóstce. Każdy mecz był bardzo emocjonujący a drużyny grały ofiarnie i z zaangażowaniem, ciesząc się z każdej bramki i każdego zwycięstwa. Ostatecznie reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła 4 miejsce a chłopców 5. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

MISTRZOSTWA ŚRÓDMIEŚCIA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Mistrzostwa Dzielnicy w biegach przełajowych szkół podstawowych za nami. Dziewczęta z klas 5 i 6 biegały na dystansie 800 m, a chłopcy 1000 m. Mamy pierwsze sukcesy. Trzy uczennice z naszej szkoły: Weronika Oleszczuk z klasy 6b, Ada Brojek z klasy 6a i Emilia Kaczmarzyk z klasy 5b zakwalifikowały się do Mistrzostw Warszawy! Emilia w swoim biegu zajęła II miejsce i jest tym samym wicemistrzynią Śródmieścia.

Skip to content