Wydarzenia – rok szkolny 2014/2015
26 czerwca 2015 roku – zakończenie roku szkolnego
Minął kolejny rok szkolny! Żegnamy się na dwa długie miesiące!
Uczniowie spotkali się dziś z Panią Dyrektor i swoimi nauczycielami na uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Towarzyszyli im przejęci rodzice. Pani Dyrektor rozdała świadectwa oraz dyplomy wyróżnionym uczniom.
Podczas spotkania klas 4-6 odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru. Wyjątkowe w tym roku, ponieważ w przededniu zakończenia roku szkolnego otrzymaliśmy nowy sztandar szkoły, który zastąpił poprzedni, towarzyszący naszym uroczystościom ponad 50 lat.
Uczniowie klas trzecich i szóstych przygotowali część artystyczną. Było kolorowo i radośnie!
25 czerwca 2015 roku – nagroda w konkursie międzynarodowym
Uczennica klasy 4b, Agnieszka Trawińska otrzymała nagrodę w XIX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym To co piękne wokół nas. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.
GRATULUJEMY!!!
25 czerwca 2015 roku – nagroda w konkursie ogólnopolskim
Uczeń klasy 5b, Łukasz Lipski zdobył I miejsce w konkursie Kodowanie w Scratchu organizowanym przez fundację In Spe oraz fundację FORK. Konkurs odbył się w Toruniu, miał zasięg ogólnopolski.
GRATULUJEMY!!!
24 czerwca 2015 roku – Czerwony Kapturek
Nauczyciele świetlicy oraz edukacji wczesnoszkolnej przygotowali przedstawienie Czerwony Kapturek, na które zaprosili uczniów klas 1 – 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Na widowni zasiadła również Pani Dyrektor oraz zaproszeni nauczyciele. Zarówno dzieci jak i dorośli (oraz sami aktorzy) bawili się wspaniale! Było to już drugie przedstawienie w całości przygotowane i wystawione przez zespół naszych pedagogów.
23 czerwca 2015 roku – Gra miejska
Uczniowie klas 3 6 uczestniczyli w corocznie odbywającej się w naszej szkole grze miejskiej zorganizowanej tym, razem w Śródmieściu. Każda klasa miała do wykonania szereg zadań związanych z Warszawą oraz jej symbolami. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami i dobrze się bawili.
16 czerwca 2015 roku – wyniki ogólnopolskiego konkursu Olimpusek
W ogólnopolskim konkursie języka angielskiego Olimpusek nasza uczennica uzyskała bardzo dobre miejsce.
Weronika Błachnio klasa 1a – Dyplom laureata za zajęcie 14 miejsca w kraju
W ogólnopolskim konkursie Olimpusek z wiedzy ogólnej trzech naszych uczniów uzyskało czołowe miejsca.
Szymon Markowski klasa 1a – Dyplom laureata i nagroda książkowa za zajęcie 3 miejsca w kraju.
Karol Kurzyp klasa 2a – Dyplom laureata za zajecie 13 miejsca w kraju
Kacper Spyrka klasa 3a – Dyplom laureata za zajęcie 10 miejsca w kraju.
GRATULUJEMY!!!
15 czerwca 2015 roku – Speleologia, czyli co się kryje we wnętrzu gór?
Klasa 3b i 4b spotkała się z panią Katarzyną Biernacką, która jest grotołazem i fotografem. Od 15 lat przemierza jaskinie podczas międzynarodowych wypraw do Hiszpanii i Meksyku. Eksplorowała też jaskinie wielu innych krajów. Podczas wypraw zajmuje się fotografowaniem i filmowaniem. Uczestnicy dowiedzieli się jak zbudowane są jaskinie i jak powstają. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sprzętem grotołaza, dowiedzieć się jak wygląda życie podczas wyprawy pod ziemię. Podczas ćwiczeń ochotnicy wiązali węzły, pakowali plecaki oraz ubierali się w specjalne ubrania i uprzęże. Na koniec zasypali prowadzącą ogromną ilością pytań.
Spotkanie odbyło się z inicjatywy Rady Rodziców.
11 czerwca 2015 roku – spotkanie z panem Łukaszem Wierzbickim
Odwiedził nas pisarz, biografista, pan Łukasz Wierzbicki. Spotkał się z klasami czwartymi, piątymi oraz 3b. Opowiedział historię swoją i swoich książek. Wędrował z uczestnikami przez bezdroża Afryki i szlakiem polskiej Armii generała Andersa. Razem z uczniami stworzył opowiadanie podczas warsztatów słowa. Każde spotkanie kończyło się pytaniami do autora oraz rozdaniem autografów. Kilka godzin minęło błyskawicznie w atmosferze przygody i zabawy.
Spotkanie odbyło się z inicjatywy Rady Rodziców.
10 czerwca 2015 roku – Seminarium Badaczy Energii w MDK przy ul. Łazienkowskiej
10 czerwca 2015 r. zakończyliśmy realizację II edycji programu edukacji ekologicznej pod hasłem: Warszawska Energia – od poznania do Eko-działania. Podczas seminarium 30-osobowy zespół uczniów klas 4-6 reprezentujący naszą szkołę przedstawił wyniki całorocznej pracy. Tłem do wystąpienia była prezentacja komputerowa wykonana w programie PREZI przez Alana Styslavskiego z klasy 6a. Na widowni obecni byli twórcy programu edukacyjnego, pracownicy Biura Infrastruktury Urzędu m. st. Warszawy oraz reprezentacje uczniowskie z warszawskich szkół podstawowych. Za udział w programie uczniowie zostali nagrodzeni przez organizatorów wspaniałymi prezentami, a nasza szkoła zdobyła zaszczytny tytuł – Szkoła z Energią.
10 czerwca 2015 roku – Dwa Ognie Usportowione
W Szkole Podstawowej Nr 34 odbyły się zawody śródmiejskich szkół podstawowych w Dwa Ognie Usportowione. Nasza reprezentacja klas II i III w składzie: Zuzanna Łuczak 2a, Anna Nguyen 2a, Maciej Ogrodziński 2a, Dawid Modrzejewski 2a, Jeremiasz Sawa 2a, Bartek Iwaszek 2a, Oliwia Czajka 3b, Zosia Szpojankowska 3b, Natalia Jóżwiak 3a, Krysia Turska 3a, Nikodem Sławiński 3b, Kuba Kudoka 3a dzielnie walcząc zdobyła II miejsce, przegrywając w finale jednym punktem ze Szkołą Podstawową Nr 29.
Uczniowie wywalczyli dla naszej Szkoły Puchar, każdy otrzymał srebrny medal oraz drobne upominki.
GRATULUJEMY!!!
1 czerwca 2015 roku – Wystawa Centrum Nauki Kopernik
Na zaproszenie Rady Rodziców odwiedzili nas dziś pracownicy Centrum Nauki Kopernik z wystawą Umysł przyłapany. Uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w pokazie a następnie mieli do dyspozycji szereg stanowisk, na których samodzielnie sprawdzali jak pracuje nasz mózg i jak można go oszukać. Interaktywne eksponaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
1 czerwca 2015 roku – wyniki XV edycji Konkursu Twórczości Dziecięcej
W czasie uroczystości Świeta Szkoły zostały ogłoszone wyniki XV edycji Konkursu Twórczości Dziecięcej pn. Dzieci książęta uczuć, poeci, myśliciele. Celem tego międzyszkolnego konkursu jest popularyzacja postaci i humanistycznych idei Janusza Korczaka, upowszechnianie Korczakowskich praw dziecka, a także rozwijanie zdolności, kreatywności i zainteresowań uczniów. W konkursie wzięli udział uczniowie z warszawskich śródmiejskich szkół podstawowych.
ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!!!
Wyniki: konkurs_tworczosci_dzieciecej_2015
1 czerwca 2015 roku – Dzień Dziecka – Święto Szkoły
W dniu dzisiejszym jednocześnie obchodziliśmy Dzień Dziecka oraz Święto Szkoły. Społeczność szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi spotkała się rano, aby ogłosić wyniki i wręczyć nagrody w XV edycji Konkursu Twórczości Dziecięcej oraz już po raz siódmy przyznać Order Dobroci, nagrodę przyznawaną wyjątkowym uczniom. Tegoroczny Order Dobroci w klasach 1 – 3 otrzymała Ewa Czomko z klasy 3a, a w klasach 4 – 6 Ania Sochacka – Rembowska z klasy 4a.
Po części oficjalnej wszyscy uczniowie spotkali się na boisku szkolnym, gdzie mogli wziąć udział w różnorodnych konkurencjach sportowych.
21 maja 2015 roku – spotkania z autorką, Joanną Olech
W bibliotece odbyły się spotkania z autorką książek dla dzieci i młodzieży (min. Dynastia Miziołków i książki o smoku Pomponie), panią Joanną Olech. W spotkaniach wzięły udział klasy: 1a, 2b, 2c, 3b i 4b. Uczniowie mogli zapoznać się z twórczością autorki oraz jej warsztatem pracy. Mieli też okazję wziąć udział w quizach dotyczących bohaterów jej książek. Spotkania upłynęły w radosnej, twórczej atmosferze. Na koniec każdy uczeń otrzymał autograf. Wielu z nich przyniosło własne książki napisane przez panią Joannę Olech.
Spotkanie odbyło się z inicjatywy Rady Rodziców.
18 maja 2015 roku – warsztaty ilustratorskie
W bibliotece odbyło się spotkanie z ilustratorem panem Pawłem Pawlakiem. W spotkaniu uczestniczyły klasy 1a i 2a. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są techniki ilustratorskie, mieli możliwość obejrzeć ilustracje i książki w różnych etapach ich powstawania. Poznali książki, które ilustrował nasz gość. Druga część spotkania miała charakter warsztatowy. Przenieśliśmy się wszyscy do sali gimnastycznej, gdzie uczniowie stworzyli na dużych arkuszach tektury, wizje swoich postaci w przyszłości. Warsztaty zakończyły się prezentacją wykonanych prac.
Spotkanie odbyło się z inicjatywy Rady Rodziców.
14 maja 2013 roku – wyniki Kangura Matematycznego
W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny dwoje naszych uczniów otrzymało wynik dobry. Są to Samanta Nguyen z klasy 2a oraz Jan Sawa z klasy 4b.
GRATULUJEMY!!!
10 maja 2015 roku – nagroda w konkursie literackim
III miejsce w Międzynarodowym Konkursie plastyczno literackim im. prof. Władysława Szafera pt. Niesamowity ogród profesora Szafera, w kategorii praca literacka zdobyła uczennica naszej szkoły, Konstancja Wierzejska z klasy 5b.
GRATULUJEMY!!!
9 maja 2015 roku – nagroda w konkursie
III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Naszą pasją jest sztuka zdobyła uczennica naszej szkoły, Ewa Czomko z klasy 3a.
GRATULUJEMY!!!
9 maja 2015 roku – wyróżnienie w konkursie
Uczeń klasy 5b, Łukasz Lipski otrzymał wyróżnienie w konkursie na projekt w środowisku Scratch Mój skomputeryzowany dom zorganizowanym przez Ośrodek Edukacji Informatycznej Zastosowań Komputerów w Warszawie.
GRATULUJEMY!!!
8 – 15 maja 2015 roku – Tydzień Bibliotek
Z okazji mijającego właśnie Tygodnia Bibliotek w pomieszczeniach biblioteki otwarta została wystawa Książki naszego dzieciństwa. Ekspozycja zawiera zdjęcia rodziców naszych uczniów oraz nauczycieli ze swoimi ulubionymi książkami z dzieciństwa. Możemy też obejrzeć same książki. Zachęcamy wszystkich uczniów, aby wyrobili sobie własną opinię czytając je! Gwarantujemy, że są książki, które się nie starzeją!
5 maja 2015 roku – pokaz zajęć z robotyki
Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia pokazu zajęć z robotyki.
5 maja 2015 roku – ALFIK MATEMATYCZNY
Dnia 26 listopada 2014 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs ALFIK MATEMATYCZNY. W konkursie uczestniczyło 12 804 uczniów z woj. mazowieckiego. Z naszej szkoły w tym konkursie wzięło udział 55 uczniów.
Dobry wynik w tym konkursie uzyskał Adam Boros – uczeń klasy 4b, otrzymując 122,5 punktu. Adam zajął 64 miejsce w województwie i 189 miejsce w kraju.
Ponadto najlepsze wyniki na poziomie klas otrzymali:
Karol Kurzyp – uczeń klasy 2a
Kacper Spyrka – uczeń klasy 3a
Łukasz Lipski – uczeń klasy 5b
Lena Szymczak – uczennica klasy 6a
GRATULUJEMY!!!
5 maja 2015 roku – wehikuły energii
Podczas pracy w projekcie Warszawska Energia mieliśmy okazję obserwować, badać i gromadzić informacje o różnych źródłach oraz rodzajach energii. Zadaniem kończącym naszą pracę w projekcie był warsztat konstruktorów zabawek przetwarzających energię. Wreszcie mogliśmy wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Największą popularność wśród wehikułów energii zdobyły wyrzutnie rakiet. Pokaz naszych prac odbył się na boisku szkolnym w obecności uczniów klas starszych.
30 kwietnia 2015 roku – Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKO – PLANETA
W Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko – Planeta najlepsze wyniki w szkole zdobyli:
Jan Sawa z klasy 4b
Konstancja Wierzejska z klasy 5b
Wyróżnienia otrzymali:
Ziemowit Ossoliński z klasy 4b
Alan Styslavski z klasy 6a
Olga Plewnicka z klasy 6b
GRATULUJEMY!!!
30 kwietnia 2015 roku – majowe święta
Klasy 3 – 6 zebrały się dziś na wspólnym apelu poświęconym rocznicy Konstytucji 3 maja, Świętu Flagi oraz Świętu Pracy. Program artystyczny przygotowała klasa 4b.
Wszyscy uczniowie pamiętali o przypięciu kokardy narodowej do swoich galowych strojów.
28,29,30 kwietnia 2015 roku – warsztaty pszczelarskie
Uczniowie klas: 4b, 6a oraz 6b uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych, które odbyły się w ramach projektu edukacyjnego Miodowy miesiąc dla Ziemi, w Miasteczku Przyrody MDK przy ul. Fabrycznej. Celem zajęć było poznanie znaczenia pszczół dla człowieka i całej przyrody oraz zwrócenie uwagi na problem ich masowego ginięcia w wielu rejonach świata. Warsztaty zorganizowała i przeprowadziła nauczycielka biologii i przyrody Pani Hanna Batko. W szerokim wachlarzu zadań edukacyjnych dla uczniów była między innymi gra dydaktyczna Jak pomóc pszczołom?, grupowa praca badawcza Dlaczego komórki pszczele są sześciokątne?, gry zręcznościowe Zbieranie pyłku oraz Lot pszczoły. Zajęcia warsztatowe poprzedzone były wykładem, podczas którego uczniowie mogli nie tylko słuchać, ale także oglądać, wąchać, smakować, dotykać przygotowane przez Panią Hanię pomoce dydaktyczne.
Atrakcją finałowego spotkania w projekcie była prezentacja przygotowana przez Rodziców Oli Kowalskiej z klasy 4b, którzy są pszczelarzami. Państwo Kowalscy pokazali uczniom wnętrze prawdziwego ula, sprzęt i ubranie pszczelarza. Opowiadali o swojej pasji z wdziękiem i radością, która udzielała się uczestnikom spotkania.
24 kwietnia 2015 roku – Spotkanie Przyjaciół Lasu
Z okazji tegorocznego Dnia Ziemi odbyło się w naszej szkole Spotkanie Przyjaciół Lasu. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Było ono zwieńczeniem wielomiesięcznych działań dotyczących lasu, jego potrzeb i zagrożeń. W trakcie roku szkolnego uczniowie brali udział w wielu konkursach ekologicznych. Część ich prac została pokazana w trakcie spotkania (prace plastyczne i multimedialne).
Uczniowie klas piątych i szóstych przygotowali inscenizację na temat drzew. Dzieci młodsze z klas 1 3 oraz oddziału przedszkolnego przygotowały prace plastyczne oraz nakrycia głowy związane z poszczególnymi gatunkami drzew. Obchodom towarzyszyła wystawa dotycząca lasów w Polsce.
23 kwietnia 2015 roku – Spotkanie Przyjaciół Lasu w SGGW
W nagrodę za udział w konkursie multimedialnym „Przyjaciele lasu” (przeprowadzonym przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu), uczniowie klas czwartych i piątych zostali zaproszeni na piknik leśny.
Impreza odbyła się w parku na terenie SGGW w Warszawie. Dla uczestników pikniku przygotowano wiele atrakcyjnych zabaw, konkursów i pokazów związanych z lasem. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach były przez leśników sowicie nagradzane pięknymi pamiątkami, dyplomami i słowami szczerego uznania. Podczas spotkania dzieci miały także okazję oglądać z bliska drapieżne ptaki Polski oraz psy myśliwskie.
21 kwietnia 2015 roku – grupa naszych uczniów na pikniku
Pięcioosobowa grupa uczniów klas szóstych z naszej szkoły wzięła udział w Pikniku Naukowym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 203 w Warszawie. W trakcie Pikniku uczniowie mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia oraz uczestniczyć w pokazach przygotowanych przez pracowników Centrum Nauki Kopernik i Laboratorium Fizyki Polskiej Akademii Nauk.
17 kwietnia 2015 roku – wiosenna edycja Dzieci dzieciom
W ramach wiosennej edycji warsztatów Dzieci dzieciom, odbywających się w naszej szkole już od kilku lat, klasy 1 3 przygotowały program wycieczki dla poszczególnych klas 4 -6. Każda klasa młodsza była przewodnikiem jednej klasy starszej. Uczniowie odwiedzili Park Saski i Łazienki, spacerowali po Starówce oraz wędrowali śladami Janusza Korczaka, naszego patrona. Po powrocie wykonali plakaty promujące odwiedzane miejsca.
9 kwietnia 2015 roku – lekcje na temat gazu łupkowego
Klasy czwarte i piąte miały okazję uczestniczyć w bardzo interesujących lekcjach na temat gazu łupkowego. Zajęcia odbyły się w czytelni szkolnej. Przeprowadził je pan Marek Bogucki z Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie.
Pan Marek wyjaśnił uczniom w jaki sposób i kiedy powstawały w Polsce pokłady cennego surowca energetycznego. Przedstawił sposoby jego wydobycia oraz wykorzystania na świecie. Zachęcił uczniów do wspólnego odkrywania geologicznych tajemnic Ziemi poprzez oglądanie skał ze śladami życia sprzed milionów lat. Bezbłędnie wykonane zadania w kartach pracy ucznia dowiodły, że wszyscy uważnie słuchali treści lekcji.
30 marca 2015 roku – wyniki konkursu Czy baterie są jak bakterie?
Rozstrzygnięty został konkurs Czy baterie są jak bakterie? na poziomie szkolnym.
Wyróżnione prace wykonali:
Weronika Grzybowska, klasa 5b
Konstancja Wierzejska, klasa 5b
Zuzanna Dębowska, klasa 4b
Julia Głowacka, klasa 4b
Arkadiusz Jellinek, klasa 4a
Wyróżnione prace zostały przesłane do organizatora (Fundacja Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju) i wezmą udział w kolejnym etapie konkursu.
GRATULUJEMY!!!
26 marca 2015 roku – wyniki konkursu recytatorskiego A wiosna przyszła pieszo…
Laureatami konkursu recytatorskiego A wiosna przyszła pieszo… zostali:
Olga Dostatnia – oddział przedszkolny
Henio Komenda – oddział przedszkolny
Weronika Błachnio – klasa 1a
Helena Kowalczyk – klasa 1a
Hanna Ways – klasa 2b
Jan Sztucki – klasa 2a
GRATULUJEMY!!!
25 marca 2015 roku – konkurs recytatorski A wiosna przyszła pieszo…
Świetlica i biblioteka szkolna przygotowały i przeprowadziły wiosenny konkurs recytatorski pod hasłem A wiosna przyszła pieszo…. W jury zasiedli przedstawiciele nauczycieli oraz uczniowie. Do finału zakwalifikowało się 15 uczestników z klas 1 – 3 oraz oddziału przedszkolnego.
24 marca 2015 roku – przedstawienie O rybaku i złotej rybce
Nauczyciele świetlicy oraz edukacji wczesnoszkolnej przygotowali dla uczniów klas 1 – 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawienie O rybaku i złotej rybce. Nauczyciele sami wykonali oraz animowali kukiełki.
Przedstawienie dostarczyło wiele uśmiechu zarówno uczniom jak i Pani Dyrektor obecnej na przedstawieniu.
24 marca 2015 roku – powitanie wiosny
Uczniowie klas 1 – 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego spotkały się aby wspólnie przywitać wiosnę. Każda klasa przygotowała na tę okoliczność wiosenną piosenkę. Niektórzy zadbali o wesołe, kolorowe stroje.
23 marca 2015 roku – warsztaty wielkanocne
W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi odbyły się kolejne warsztaty przeznaczone dla uczniów i ich rodziców. Podczas warsztatów rodzice z dziećmi wykonywali pisanki świąteczne metodą decoupagu.
20 marca 2015 roku – obserwujemy częściowe zaćmienie słońca
Wiosna powitała nas w tym roku niezwykłym zjawiskiem. W przededniu jej rozpoczęcia mogliśmy oglądać częściowe zaćmienie słońca.
Aby bezpiecznie obserwować to zjawisko wykonaliśmy wcześniej specjalne okulary. Przy ich pomocy uczniowie mogli bez obawy podziwiać przysłoniętą tarczę słońca.
Panie z oddziału przedszkolnego obserwowały z dziećmi zjawisko za pomocą specjalnie przygotowanego pudełka. Obraz był wyraźnie widoczny na umieszczonej w nim białej kartce.
9 – 13 marca 2015 roku – Ogólnopolskie Wybory Książek
W dniach 9 – 13 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek. W akcji miał możliwość wzięcia udziału każdy uczeń od klas pierwszych po szóste. Wypełnione ankiety zwróciło 174 uczniów, co stanowi 2/3 ogólnej ich ilości.
Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z wynikami: wykaz_wybory_ksiazki
3 marca 2015 roku – Przyjaciel Lasu
Przygotowując się do obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi (22 kwietnia), który w br. szkolnym będziemy świętować pod hasłem Dni Przyjaciół Lasu pięcioro uczniów wykonało już swoje pierwsze zadanie na piątkę. W ramach ogólnopolskiego konkursu multimedialnego, nad którym patronat honorowy objął Prezydent RP Bronisław Komorowski uczniowie naszej szkoły wykonali prezentacje komputerowe pod hasłem Przyjaciel Lasu.
Wyniki I etapu konkursu przedstawiają się następująco:
III miejsce Julia Głowacka z klasy 4b oraz Konstancja Wierzejska z klasy 5b
II miejsce Aleksandra Roszkowska z klasy 4b oraz Adam Boros z klasy 4b
I miejsce Kacper Kozłowski z klasy 5a
Zwycięska prezentacja została wysłana do II etapu konkursu.
Wszystkie prace zobaczymy podczas kwietniowych Dni Przyjaciół Lasu w naszej szkole.
GRATULUJEMY!!!
2 marca 2015 roku – loteria fantowa Dzielę się z Tobą
W dniach 23 lutego – 02 marca 2015 roku w naszej szkole przeprowadzono loterię fantową pod hasłem Dzielę się z Tobą.
Akcja odbywała się podczas przerw lekcyjnych przy udziale uczniów klas: 4a, 5b, 6a oraz pedagoga szkolnego. Do każdego los się uśmiechał! Były różne niespodzianki! Dzięki tej akcji uzyskaliśmy fundusze które pozwolą całej naszej społeczności uczniowskiej być zawsze i wszędzie razem!
Dziękujemy Rodzicom i Uczniom!
28 lutego 2015 roku – nasze stoisko na Szkołolandii
Jak co roku zaprezentowaliśmy się na Śródmiejskich Targach Edukacyjnych Szkołolandia stoiskiem pod hasłem Z uśmiechem zdobywamy wiedzę. Nasze uczennice prezentowały wiele ciekawych doświadczeń chemicznych oraz przedstawiały chętnym zjawisko elektrostatyki. Po wykonaniu doświadczeń mali odwiedzający mogli sporządzić sobie słodki poczęstunek a ich rodzice mieli okazję zapoznać się z ofertą szkoły.
Nasze stoisko odwiedził i obserwował jedno z doświadczeń Pan Burmistrz Krzysztof Czubaszek.
23 lutego 2015 roku – autobus energetyczny
Uczestnicy koła przyrodniczego z klasy 3b oraz klas 4 – 6 działający w naszej szkole pod sympatyczną nazwą: Przyjaciele Zielonego Jamnika uczestniczyli w lekcjach przyrody nt. nowoczesnych rozwiązań stosowanych w energetyce. Lekcje odbyły się w autobusie energetycznym Krajowej Agencji Poszanowania Energii , który stacjonował przy MDK na Łazienkowskiej 7.
Uczniowie poznali działanie sztandarowych dla energetyki urządzeń takich jak: kolektor słoneczny, ogniwo fotowoltaiczne, turbina wodna, wiatrowa i wiele innych. Wśród nowinek obejrzeli: perlator, rekuperator czy system bezprzewodowego sterowania oświetleniem i ogrzewaniem. Zajęcia prowadzone przez ekspertów KAPE świetnie wpisują się w treści programu edukacyjnego Warszawska Energia, w którym bierze udział 60 uczniów z naszej szkoły.
13 lutego 2015 roku – bal karnawałowy
W ostatnich dniach karnawału odbył się u nas bal walentynkowo – karnawałowy. Młodsi bawili się przy dźwiękach muzyki z różnych stron świata, starsi uczniowie sami organizowali sobie zabawę dyskotekową.
12 lutego 2015 roku – Szkolny konkurs Mam Talent
Po przeprowadzeniu wcześniejszych eliminacji, dzisiaj mieliśmy okazję obejrzeć występ dziesięciu finalistów szkolnego konkursu Mam Talent. Wysłuchaliśmy poruszających i zabawnych utworów muzycznych, obejrzeliśmy występ gimnastyczny oraz pokaz sztuk magicznych.
Jury nie miało łatwego zadania z wyłonieniem zwycięzców!
14 stycznia 2015 roku – Góra Grosza
To już XV edycja akcji pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W klasach rozpoczęła się zbiórka grosików. Wspólnymi siłami uczniowie naszej szkoły z klas 1 – 6 uzbierali całkiem pokaźną Górę Grosza. Ale przecież tak naprawdę chodzi o to, aby przy okazji przekonać się, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Jak zawsze można na Was liczyć. Spisaliście się na medal!
19 grudnia 2014 roku – sukces Janka
Uczeń klasy 4b, Jan Sawa otrzymał Dyplom Laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpus Przyrodniczy Sesja Jesienna 2014.
GRATULUJEMY!!!
19 grudnia 2014 roku – wspólne kolędowanie
Mały Samorząd zaprosił klasy 1 – 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego na wspólne przedświąteczne spotkanie. Każda z klas przygotowała kolędę lub pastorałkę, z którą wystąpiła na scenie.
Na scenie wystąpili także wybrani i nagrodzeni uczestnicy konkursu recytatorskiego Przybądź do nas Mikołaju!.
18 grudnia 2014 roku – bożonarodzeniowe spotkanie
W czwartkowe popołudnie społeczność naszej szkoły zgromadziła się na przedświątecznym spotkaniu.
Rozpoczęliśmy od jasełek przygotowanych przez klasy piąte oraz chór szkolny. Następnie wysłuchaliśmy gościnnego występu Chóru Chłopięcego Gregorianum. Podczas spotkania sala była szczelnie wypełniona. Występy wzbudziły wzruszenie i uśmiech widzów.
Po zakończeniu części artystycznej wszyscy udali się na przygotowany przez Rodziców poczęstunek.
Uroczystościom towarzyszył kiermasz zorganizowany przez nauczycieli świetlicy i biblioteki szkolnej.
18 grudnia 2014 roku – Alfik Humanistyczny
W tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Alfik Humanistyczny uczestniczyło 14 606 uczniów z 442 szkół w Polsce. Z naszej szkoły wzięły udział 43 osoby z klas 2 – 6.
Wynik bardzo dobry uzyskały następujące osoby:
Stanisław Zdanowski, klasa 3a – 31 miejsce w województwie, 152 w kraju (na 2579 uczniów)
Julianna Pręgowska, klasa 3b – 85 miejsce w województwie, 429 w kraju (na 2579 uczniów)
Lucjan Maćkowiak, klasa 3b – 94 miejsce w województwie, 473 w kraju (na 2579 uczniów)
Adam Boros, klasa 4b – 44 miejsce w województwie, 145 w kraju (na 2796 uczniów)
Wynik dobry uzyskały następujące osoby:
Wiktor Bogusławski, klasa 3b – 206 miejsce w województwie, 964 w kraju (na 2579 uczniów)
Zofia Zdonek, klasa 3b – 232 miejsce w województwie, 1044 w kraju (na 2579 uczniów)
Łucja Traczyk, klasa 5b – 48 miejsce w województwie, 180 w kraju (na 2697 uczniów)
GRATULUJEMY!!!
13 grudnia 2014 roku – przedświąteczne spotkanie
W naszej szkole odbyło się przedświąteczne spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele Wydziału Oświaty i Funduszy Europejskich, dyrektorzy i wicedyrektorzy śródmiejskich placówek oświatowych. Wszyscy mieli okazję zobaczyć pięknie przygotowane przez Przedszkole nr 16 Zaczarowany Zakątek przedstawienie Dziadka do Orzechów. Najmłodszych artystów nagrodzono długimi oklaskami.
12 grudnia 2014 roku – wyniki konkursu recytatorskiego
Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego Przybądź do nas Mikołaju!
Wyróżnienia
Olga Dostatnia, oddział przedszkolny
Kamil Światek, oddział przedszkolny
Henio Komenda, oddział przedszkolny
Leon Polegano, klasa 1a
Karina Felczerek, klasa 1a
Weronika Błachnio, klasa 1a
Natalia Kozłowska, klasa 1a
Maja Dołęga, klasa 1b
Jan Żelazowski, klasa 1b
Jan Sztucki, klasa 2a
Franciszek Stańczykowski, klasa 2b
II miejsce
Patryk Fudali, klasa 3b
I miejsce
Karol Kurzyp, klasa 2a
GRATULUJEMY!!!
10 grudnia 2014 roku – konkurs recytatorski
Święta tuż tuż! Z tej okazji uczniowie klas 1 – 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w szkolnym konkursie recytatorskim pod nazwą Przybądź do nas Mikołaju!. Finałową galę, w której wzięło udział 24 uczestników poprzedziły eliminacje grupowe. Występy oceniało jury w składzie, którego byli dorośli (Pani Dyrektor, Babcia naszych uczniów, nauczyciele) oraz uczniowie klas czwartych. Organizatorami konkursu byli nauczyciele świetlicy i biblioteki szkolnej. Najlepsi uczestnicy zaprezentują się przed całą społecznością szkolną podczas przedświątecznego kolędowania.
4 grudnia 2014 roku – szkolna dyskoteka
Samorząd szkolny klas 4 – 6 zorganizował szkolną dyskotekę mikołajkową. W organizację zaangażowani byli głównie uczniowie klas piątych i szóstych, którzy przygotowali salę do zabawy, poprowadzili dyskotekę i wreszcie zajmowali się mało wdzięcznymi czynnościami porządkowymi. Wszystkie działania koordynowała przewodnicząca Samorządu, za co otrzymała serdeczne podziękowania i miłe dedykacje od uczniów uczestniczących w zabawie. Z relacji klas dyskoteka była super i odlotowa, co zresztą widać na zdjęciach.
4 grudnia 2014 roku – warsztaty bożonarodzeniowe
Jak co roku, w jeden z grudniowych wieczorów spotkaliśmy się na warsztatach bożonarodzeniowych. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas 1 – 3 wraz z rodzicami. Pod kierunkiem pań nauczycielek świetlicy: Pauliny Kowalczyk i Anny Zackiewicz wykonali ozdoby świąteczne metodą decoupagu spędzając czas w miłej, rodzinnej atmosferze.
28 listopada 2014 roku – bezpieczeństwo na przerwach
Mały Samorząd zaprosił wszystkich uczniów klas 1 – 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego do obejrzenia przedstawienia pt. Bezpieczna przerwa. Dzieci uważnie przyglądały się scenkom, które przygotowała klasa 2b oraz słuchały dobrych rad, których udzielili im uczniowie klasy 2c. Dzięki temu mieli okazję przypomnieć sobie i utrwalić ważne zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas przerwy w naszej szkole.
20 listopada 2014 roku – doświadczenia w Centrum Nauki Koperniczek
W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do realizacji programu edukacji ekologicznej pod hasłem: Warszawska Energia – od poznania do Eko – działania.
Program realizowany będzie w ramach działań edukacyjnych wynikających z przyjętego przez Radę Miasta w 2011 roku Planu działań na rzecz zrównoważonego zużycia energii dla Warszawy w perspektywie do 2020 roku. Cel jaki postawiła przed sobą Warszawa to ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz zmniejszenie zużycia energii o 20% do roku 2020 w stosunku do roku bazowego – 2007.
Spośród uczniów klas IV- VI powstała grupa zadaniowa o wdzięcznej nazwie Przyjaciele Zielonego Jamnika. Nazwa grupy nawiązuje do obecnych w przestrzeni naszego miasta niskopodłogowych autobusów hybrydowych polskiej firmy Solaris, których znakiem rozpoznawczym jest zielony jamnik.
Przyjaciele Zielonego Jamnika ze zgromadzonych materiałów edukacyjnych wykonali gazetkę ścienną na temat energii i powiesili ją przy wejściu do szkoły.
We czwartek mała sala gimnastyczna zmieniła się w Centrum Nauki Koperniczek i odbył się w niej pokaz doświadczeń prezentujących odnawialne źródła energii. Na pokazy zostały zaproszone wszystkie klasy 4 – 6.
Doświadczenia wykonywali uczniowie z grupy Przyjaciele Zielonego Jamnika w składzie:
klasa 4a
Gabrysia Kowalska, Filip Bachanek, Kacper Kielan
klasa 4b
Ola Roszkowska, Patrycja Stolarczyk, Julka Głowacka, Iga Rosiak, Janek Sawa
klasa 4c
Marysia Zdonek, Ola Bogucka, Felicja Zabroń, Igor Keplin, Karolina Sobolewska, Maja Miecznikowska, Gaja Kępińska, Bartek Flis, Ewa Rogowska, Maria Róża Trwoga, Róża Witkowska, Ada Jaworska
klasa 5b
Kamila Pretzel
klasa 6a
Małgosia Salamończyk, Dominik Józiuk, Maja Buśko, Ada Brojek, Alan Styslavski, Ania Piekarska
klasa 6b
Olga Plewnicka, Weronika Oleszczuk, Julka Łukasiak, Kuba Szewczyk, Julka Szewczyk, Zuzia Brzozowska, Emilka Łapińska,
18 listopada 2014 roku – warsztaty Dzieci – dzieciom, wyjście na wspólną wycieczkę
We wtorek odbyła się druga część jesiennej edycji warsztatów Dzieci – dzieciom. Uczniowie klas starszych wcielili się w role przewodników dla swoich młodszych kolegów. Razem udali się do miejsc związanych z Powstaniem Warszawskim. Tam uczniowie klas 1 – 3 wykonywali przygotowane przez starszych kolegów zadania.
17 listopada 2014 roku – warsztaty edukacyjne Kaleka czy Cool-awy
W naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne Kaleka czy Cool-awy prowadzone przez Marka Sołtysa, prezesa Fundacji TPSW (Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza). W warsztatach uczestniczyły klasy 3 – 6. Były to zajęcia interaktywne, angażujące uczniów emocjonalnie, szczególnie kiedy brał w nich udział Spike – pies, asystent osoby z niepełnosprawnością.
14 listopada 2014 roku – warsztaty Dzieci – dzieciom
W piątek odbyła się pierwsza część jesiennej edycji warsztatów Dzieci – dzieciom. Poświęcona była na przygotowanie przez klasy 4 – 6 części drugiej, podczas której klasy młodsze wyruszą pod opieką klas starszych do wyznaczonych miejsc w Warszawie. Miejsca związane są z Powstaniem Warszawskim. Zadaniem klas 4 – 6 było przygotowanie wspólnego wyjścia oraz plakatu reklamowego odwiedzanego miejsca.
Trzy godziny przeznaczone na wykonanie zadań minęło bardzo szybko.
14 listopada 2014 roku – zawody Od zabawy do sportu
W Zespole Szkól Sportowych nr 72 został rozegrany finałowy turniej Od zabawy do sportu 2014. Stawką turnieju był Tytuł Mistrza Dzielnicy Śródmieście i możliwość reprezentowania Dzielnicy w zawodach warszawskich. Do zawodów stanęło 15 drużyn reprezentujących śródmiejskie szkoły podstawowe. Rozegrano 6 konkurencji, w których uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami technicznymi z różnych dyscyplin sportowych. Losy mistrzostwa toczyły się do ostatniej konkurencji.
Zawodnicy naszej szkoły zajęli II miejsce!
Uczestnicy otrzymali medale i upominki oraz pamiątkowe puchary, a zespoły z trzech pierwszych miejsc dodatkowo otrzymały zestawy sprzętu sportowego.
GRATULUJEMY!!!
7 listopada 2014 roku – Święto Niepodległości
Już 96 lat mija od dnia w którym Polska po 123 latach odzyskała niepodległość! Dzisiaj spotkaliśmy się, aby uczcić ten dzień. Klasy piąte przygotowały przedstawienie ilustrujące lata zaborów i czas walk o niepodległość. Przekazali uczucia towarzyszące naszym przodkom w tym trudnym okresie. Przypomnieli dlaczego właśnie 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości! Uczniom klas piątych towarzyszył chór. Usłyszeliśmy pieśni, które zagrzewały Polaków do walki i podtrzymywały na duchu.
5 listopada 2014 roku – Święto Niepodległości w świetlicy
Nauczyciele świetlicy i biblioteki szkolnej zorganizowali spotkanie, poświęcone nadchodzącemu Świętu Niepodległości. Uczniowie przypomnieli sobie okres walki o niepodległość Polski, zaśpiewali piosenki z nim związane, posłuchali wierszy. Po wspólnym spotkaniu każda z grup wykonała biało – czerwone kotyliony.
27 października 2014 roku – zbieramy książki dla biblioteki
27 października przypadał Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych.
Z tej okazji ogłosiliśmy zbiórkę książek i czasopism na rzecz naszej biblioteki szkolnej. Osoby, które posiadały w domu niepotrzebne książki lub czasopisma, w dobrym stanie, nadające się dla dzieci w wieku 6 – 12 lat mogły je przekazać do naszej biblioteki.
W odpowiedzi na prośbę uczniowie przynieśli do biblioteki bardzo dużo pięknych i wartościowych książek.
24 i 27 października 2014 roku – zawody w piłce ręcznej
24 i 27 października odbyły się Śródmiejskie Mistrzostwa Dzielnicy w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Zawody rozgrywane były w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 210. Zarówno u dziewcząt jak i u chłopców rozgrywki prowadzone były w trzech grupach, z których do finałów i gry o miejsce 1-3 przechodziły zespoły z pierwszego miejsca a z drugiego miejsca drużyny rywalizowały o miejsce w pierwszej szóstce. Każdy mecz był bardzo emocjonujący a drużyny grały ofiarnie i z zaangażowaniem, ciesząc się z każdej bramki i każdego zwycięstwa. Ostatecznie reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła 4 miejsce a chłopców 5. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
GRATULUJEMY!!!
16 października 2014 roku – w klasie 2c
Uczniowie klasy 2c przygotowali wspólnie smaczną i zdrową sałatkę owocową.
14 października 2014 roku – ślubowanie klas pierwszych
Nasi najmłodsi uczniowie złożyli ślubowanie w obecności Pani Dyrektor, swoich wychowawców oraz rodziców. Uroczystość odbyła się w Dniu Edukacji Narodowej.
Uczniów klas pierwszych powitali przedstawiciele Samorządu Szkolnego. Wręczyli im wykonane przez siebie upominki. Uroczystość zakończyła się przedstawieniem przygotowanym przez obie klasy pierwsze.
14 października 2014 roku – Dzień Edukacji Narodowej
Klasy szóste przygotowały humorystyczne przedstawienie mające uczcić dzisiejsze święto Edukacji Narodowej. Wspomagani przez chór szkolny bardzo dowcipnie przedstawili sceny z życia szkolnego.
Samorząd Szkolny złożył na ręce Pani Dyrektor życzenia dla wszystkich pracowników szkoły.
10 października 2014 roku – praca nowego Samorządu
W ciągu ostatniego miesiąca odbył się cykl warsztatów integrujących nowy Samorząd Szkolny. Uczniowie spotykali się raz lub dwa w tygodniu, ustalali jakie działania chcą podjąć w trakcie roku szkolnego. Omówili projekt Dzieci – Dzieciom.
W tygodniach poprzedzających ślubowanie uczniów klas pierwszych samodzielnie upiekli i udekorowali pierniki, które wręczą pierwszakom podczas uroczystości.
9 października 2014 roku – sportowy sukces Emilki Kaczmarzyk
Na terenie dzielnicy Wesoła odbyły się zawody finałowe XLVIII WOM w biegach przełajowych. Na starcie stanęło ponad 2000 zawodniczek i zawodników ze wszystkich dzielnic Warszawy. W każdym biegu startowali zawodnicy, którzy w swoich dzielnicach zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce.
Wśród reprezentantów Śródmieścia znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły: Ada Brojek z klasy 6a i Emilia Kaczmarzyk z klasy 5b. W każdej kategorii wiekowej biegło ok. 170-180 zawodniczek. Nasze uczennice bardzo dobrze pobiegły. Ada zajęła miejsce w środku stawki, z czasem 3 minuty 31 sekund. Emilia zajęła świetne 16 miejsce, z wynikiem 3 minuty 17 sekund i miała tylko 18 sekund straty do pierwszej zawodniczki. Była też w swoim biegu druga wśród biegaczek reprezentujących Śródmieście, tym samym potwierdziła swoją wysoką pozycję w swojej dzielnicy.
GRATULUJEMY!!!
2 października 2014 roku – piosenki powstańcze
Samorząd Uczniowski klas 4 – 6 przygotował uroczystość upamiętniającą Powstanie Warszawskie. W rocznicę upadku Powstania spotkaliśmy się w gronie klas 3 – 6, aby wspominać wydarzenia sprzed 70 lat i śpiewać wspólnie powstańcze piosenki. Uczniowie z Samorządu opowiedzieli nam o autorach utworów i historiach z nimi związanych.
25 września 2014 roku – sportowy sukces
Mistrzostwa Dzielnicy w biegach przełajowych szkół podstawowych za nami. Dziewczęta z klas 5 i 6 biegały na dystansie 800 m, a chłopcy 1000 m. Mamy pierwsze sukcesy. Trzy uczennice z naszej szkoły: Weronika Oleszczuk z klasy 6b, Ada Brojek z klasy 6a i Emilia Kaczmarzyk z klasy 5b zakwalifikowały się do Mistrzostw Warszawy! Emilia w swoim biegu zajęła II miejsce i jest tym samym wicemistrzynią Śródmieścia.
GRATULUJEMY!!!
19 września 2014 roku – Sprzątanie Świata
Tegoroczna akcja Sprzątanie Świata upłynęła nam pod hasłem Turysto! Szanuj środowisko!.
W trakcie pierwszych dwóch lekcji wszystkie klasy uczestniczyły w warsztatach. Klasy 1 – 3 przygotowywały plakat Drzewko obietnic, na którym umieściły hasła związane z ochroną przyrody, oddział przedszkolny wykonał przedmioty z odpadów – ekodesign. Klasy 4 – 6 przygotowywały wesołe scenki lub teksty z poradnika: Turysto! Szanuj środowisko!
W tym samym czasie chłopcy z klas szóstych prowadzili punkt zbiórki nakrętek i baterii. Podczas tegorocznej zbiórki uczniowie zgromadzili 479 kg 615 g nakrętek oraz 132 kg 800 g baterii. Bezkonkurencyjna w zbiórce nakrętek okazała się klasa 6b, zgromadziła 132 kg 850 g tego surowca. Wygrana w zbiórce baterii przypadła klasom drugim: 2b zebrała 46 kg 920 g, a 2a 40 kg.
Po warsztatach wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej aby przedstawić wyniki swojej pracy. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały ekozabawkę. Klasy młodsze prezentowały plakaty, a klasy 4 – 6 przedstawiły przygotowane scenki. Uczniowie przebrani i wyposażeni w akcesoria typowe dla turystów na wesoło przedstawili pozytywne i negatywne zachowania. Poinformowali pozostałych, jak należy zachować się wypoczywając w górach, nad morzem czy w lesie chroniąc jednocześnie środowisko przyrodnicze.
6 – 7 września 2014 roku – Warszawskie Dni Recyklingu
6 i 7 września uczniowie ze Szkolnego Klubu EKOPASJA włączyli się w akcję promującą selektywną zbiórkę odpadów – Warszawskie Dni Recyklingu. To cykliczna impreza, której celem jest szerzenie zachowań przyjaznych środowisku oraz promowanie wśród warszawiaków recyklingu jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi.
W dniu 6 września klubowicze spotkali się przed Urzędem Dzielnicy Śródmieście, gdzie wymienili zgromadzone wcześniej surowce (plastikowe i szklane butelki oraz ZSEE – głównie stare popsute radioodbiorniki) na sadzonki ziół i krzewów.
7 września uczniowie naszej szkoły ze swoimi rodzicami i rodzeństwem udali się do parku Agrykola na Finał Warszawskich Dni Recyklingu. Chętnie zgłaszali się do konkursów i zabaw o tematyce ekologicznej, oglądali licznie prezentowane na wystawach prace, gromadzili ulotki, broszury, upominki, by móc pokazać je swoim koleżankom i kolegom w szkole.
1 września 2014 roku – rozpoczęcie roku szkolnego
Dzisiaj zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym! W progach szkoły powitaliśmy dzieci z oddziału przedszkolnego i sześciolatki w dwóch klasach pierwszych. Spotkaliśmy się także ze starszymi uczniami. Pani Dyrektor opowiedziała o planach na nadchodzący rok szkolnym oraz życzyła wszystkim wielu sukcesów!